Diskuze

Pokojové rostliny

Anthuria-péče


Brusek 11.01.11

zdravím-potřebovala bych poradit se svou anthurií. Dostala jsem před 4lety velikou, tehdy kvetoucí-kvetla asi rok a půl v kuse, pak odkvetla. My jsme se mezi tím i přestěhovali. Přesadila jsem ji do většího květináče, dařilo se jí, i když nekvetla. Teď ale začaly listy usychat. Přemístila jsem ji do jiné místnosti, aby měla víc světla, i když všeobecně je u nás světla docela málo, nejdou mi tu skoro žádné kytky. Ale pořád listy usychají-dočetla jsem se, že pokud usychají od špičky, že je třeba suchý vzduch-proti tomu se taky snažím něco dělat. Občas nějaký list vyroste, ale jen u vrchu. Ty velké listy od spodu postupně odcházejí a když vyroste nějaký nový, tak jen u vrchu, takže roste jakoby stromovitě, v podstatě tvoří jakýsi kmínek. Možná by chtěla i nějak rozesadit, ale já nevím jak-když jsem se snažila od spodu něco oddělit, tak drží pohromadě, je tam jen ten jeden hlavní kmínek, že ani není co oddělit. Nebo jestli to tak pevně drží bojím se, abych jí nějak neublížila a nezničila si ji uplně. Můžete mi někdo poradit, co s ní mám udělat? STejně tak mi teď začala odcházet i malá, kterou jsem dostala loni. Ta má teda jen asi pět listů a i ty všechny teď oschly od krajů, takže předpokládám, že odejde uplně a ta má nejlepší místo, které tu je, jediné světlé, vlhké, teplé-je v koupelně-nebo je tam na ni teĎ toho tepla až moc? Kolik snese max. teplotu? Je tam průměrně 22–24°C


Reagovat
Brusek 11.01.11

ještě jedna fotka


Reagovat
Brusek 11.01.11

a ještě jedna při jiném světle, kde to bude vidět líp…dneska jí teda odstřihla ty špatné listy, našla konečně kropítko :wink: , takže zase začnu rosit i listy…ale jinak se bojím, aby vůbec vydržela do jara, kdy ji teda třeba budu moct přesadit, ale myslím si, že květináč má dost veliký. Možná by to jen chtělo obnovit hlínu. Hnojím hnojivem pro pokojové rostliny.


Reagovat
Brusek 11.01.11

aha a tu fotku jsem nedala :-)


Reagovat
PeeKay 30.01.11

Taky pěstuji anturii, ale jen 2 roky. Také jsem měl problém, a taky se na internetu nedočkal odpovědi. Ti praví lidé evidentně nejsou online.

Ale k tématu. Anturie jsou aronovité rostliny, tzn, že jsou nějakým způsobem spjaty s vodou. V případě anturií to není až tak markantní. Jsou to ovšem pralesní rostliny jižní ameriky a proto vyžadují poměrně vysokou vzdušnou vlhkost. ta lze** zajistit rosením. zálivka by měla být vydatná, ale zároveň ne tolik, aby rostlina stála ve vodě. Pokud rosíte, zaléváte a hnojíte, pak by mohl být problém se světlem. Optimální je **polostín s dostatkem světla, raději ne přímé slunce. Letnění se nedoporučuje.

Také vím, že anturie jsou prý docela náchylné na houbové nemoci a pokud jste takovou dobu pěstovala bez problému, viděl bych to jako možnou variantu.

Hodně štěstí do dalších pěstebních dní :wink:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.