Diskuze

Drobné ovoce

Aronie pěstování


Sinnawah 15.03.15

Zdravím zahrádkáře. Koupila jsem si před dvěma lety Aronii. Po dvou letech je to spletitý keřík. Má se na jaře nějak prostříhat? Jak je to s hnojením? A kdy mi začne kvést a plodit? Díky za radu.


Reagovat
Re: Sinnawah | natyber 21.04.15

My koupili zahrádku, kde už aronie rostla. Je naroubovaná. Jinak roste jako keř. Na internetu je toho spousta o pěstování. http://www.ekozahrady.com/aronie.htm

http://www.zahradnictvikruh.cz/…0-skup07.php

NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ Druh Aronia melanokarpa je u nás zastoupen jedinou odrůdou „Nero“, vyšlechtěnou V. I.Mičurinem. Není náročný na půdu a klima. Roste a plodí i v horších půdách a nepříznivých klimatických podmínkách. Nástup plodnosti je velmi časný, vysoký a pravidelný. Keř je nižší, výšky asi 1,5 m kulovitý a středně hustý a uplatní se také jako plotový a krycí keř. Tento druh dozrává v první polovině září a netrpí chorobami ani škůdci. Odrůda je samosprašná. U této rostliny vystačíme s výchovným řezem, při němž odstraňujeme nízké větve a příliš husté výhony. Při výsadbě postupujeme stejně jako např. u keřového rybízu. Do vykopané jámy dáme na dno vrstvu dobrého kompostu. Po výsadbě rostlinu důkladně zalijeme. Každoročně pak přihnojujeme např. Cereritem.


Reagovat
Re: natyber | Sinnawah 21.04.15

Díky za radu. Už jsem se koukala na možnosti pěstování. Teď na jaře mi aronie udělala velkou radost. Je obsypaná krásnými žlutými květy. Snad mi dozrají.


Reagovat
Re: Sinnawah | natyber 10.05.15

Mě už také kvetě :D ale kvete bíle, máš to určitě aronii, nebo možná je víc druhů :think: Jinak se neboj, na to jak vypadá jemně, tak plodí jako ďas :lol: Už se těším na šťávu :jazyk:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.