Diskuze

Exotické ovoce

Avokádo pěstování


m.hradilikova 25.03.13

Kdo pěstuje avokádo z pecky? :))

Příspěvek upraven 26.03.13 v 20:06


Reagovat
Re: m.hradilikova | Dana Svobodová 17.01.14

Po čtyřech měsících pecky avokáda ve vodě :lol: a po dvou měsících v hlíně mě vylezlo toto :dance: už sem tomu ani nevěřila :potlesk: že z toho něco bude :mavam:


Reagovat
Re: m.hradilikova | avovokádo 26.02.14

Dobrý den, už asi třetí měsíc mám doma vypěstované avokádo z pecky. :think: Vysoké je asi 35 cm a nahoře má pár celkem velkých listů. Prosím poraďte mi co s ním mám teď dělat mám ho snad nějak zastřihnout nebo tak??? :nevim: Děkuji za radu budu určitě ráda. :mavam:


Reagovat
Re: m.hradilikova | jevi 15.07.14

Měla jsem avokádo a pecku jen tak zkusmo šupla do skleníku, teď mám rostlinku asi 30 cm vysokou a čekám, co z toho bude dál


Reagovat
Re: m.hradilikova | TomášOpletal 05.09.16

Dobrý den, rád bych se zeptal jak je to s přesazováním avokáda. Přečetl jsem si návod, kde píší, že je třeba, aby substrát byl neustále vlhký a je nutné kontrolovat sluneční paprsky, které na rostlinku dopadají, aby ji nevysušili. Do jak velkého květináče pecku sázíte a jak hluboko? A po jaké době přesazujete? Díky.

[male]Edit admin – odkaz[/male]


Reagovat
Tereza5555 26.03.13

Pěstuji z pecky :pankac:


Reagovat
m.hradilikova 26.03.13

A jak uz je velké? kolik má let?

mé rostlince bude někdy teď rok. A má asi 70 cm. Budu ji muset letos přesadit do většího :-) :mrgreen:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Jak vypěstovat semínko z pecky? Kde semínko sehnat? Děkuji. :?


Reagovat
m.hradilikova 26.03.13

Já jsem si v kauflandu koupila avokádo ovoce a jeho pecku jsem nechala par dni namočenou ve vodě a potom jsem ho do pulky zabořila do květináče a zalívala. :)

Asi až po dvou měsících mi vyklíčilo.

ps: chytne každému chce to jen trpělivost 8)


Reagovat
Tereza5555 28.03.13

Přesně tak, já avokádo pěstuji asi už 5 let, plus mínus. také jsem ho už několikrát přesazovala do většího a je asi už 1 metr vysoký. Vypěstovala jsem ho z pecky, kterou jsem získala z koupeného avokáda, nechala jsem ji v bytě a po pár dnech pecce začala praskat skořápka-odloupla jsem ji a ponořila na pár dní do sklenice s vodou. Pak jsem ji zasadila a vyklíčilo mi po strašně dlouhé době (opravdu to chce trpělivost :-D ), pamatuju si, že jsem už chtěla květináč vyhodit, a když jsem vyklepávala hlínu, vykoukla na mě pecka s kořeny a malým klíčkem. Tak přeju mnoho zdaru, trpělivosti a krásné Velikonoce…


Reagovat
emilka12 30.03.13

Tahle rostlinka je z pecky, :mrgreen: :mrgreen:


Reagovat
m.hradilikova 30.03.13

Tak tohle je moje avokado z pecky :-), letos bude mit asi rok je zajimave jak se mi rozdvojilo? Mate to tak taky dva kmínky z jedné pecky? :-D. Musím ho brzo presadit kvetinac mu zacina byt mali :-). Jinak ho mivam na parapetu za okem a musim ho kazdy den radne zalivat hodne rychle pije vodu, foto je aktualní zrovna mu narostly nové vrchní listky :-).

(jo a pres leto ho nechávam na zahradce)

:-)


Reagovat
emilka12 30.03.13

Hradi já nevím ani jestli bude rodit.Jen tak jsem pecku dala k fíkusu. Daří se jim spolu, co bude dál sama nevím. Čas to vyřeší. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
slusijar 04.05.13

Já jsem měla avokádo vysoká 3 metry několikrát jsme ho zastřihli byl to nádherný stromek.Pak jsme ho přemístili do jiné místnosti a za čas to začalo. Hnědli mu listy a opadávali pak zas obrazil a znovu opadal ta jsme ho přesadili chvíli dobrý a vše se opakovalo až úplně odešel. Ale nvím co mu tak vadilo když byl na tom samým místě jen v jiné místnosti. Bylo mi to moc líto protože jsme si ho zasadili s vnoučkem a měli jsme ho aspoň pět let.Asi to zkusím znovu. :potlesk:


Reagovat
emilka12 04.05.13

Sluší a rodil? Mě už klíčí třetí :mavam:


Reagovat
slusijar 04.05.13

Tak to nerodil ani nekvetl, Všem jeho pěstování doporučuji protože roste fakt jak z vody))))) :dance: :dance:


Reagovat
RLenka 13.08.13

Hodně štěstí při pěstování
Manžel zasadí, vše, co najde… hodí prostě semínko, nebo pecku do hlíny a čeká, co z toho bude. Ale avokádo je opravdu masakr. Loni v červenci (2012) jsme měli krásnou, košatou rostilnku vysokou asi 50cm. Dnes má asi 1,5metru. V zimě moc neroste, ale v létě… každý den nové lístečky… V létě ho necháváme na balkoně, na jižní straně. V zimě nám zdobí obývák… letos uvažuji o tom, že ho použiju jako Vánoční stromeček. A co bude příštáí rok… to se ani neodvažuji odhadovat… přeroste nás všechny :-)
:kytka:


Reagovat
ajweeej 26.07.14

Ahoj vsichni pestitele avocada, nikdy vam doma z rostliny nevyrostou plody, budete jenom zalevat listy, ktere budou opadavat a zase narustat. Ja mam avocado na zahrade uz 43 let. Letosni uroda je obrovska, odhaduji tak 500 plodu. Strom je vyssi nez muj dum. Absolutne ho nezalevam, ma pouze vodu ze zalevani travy co je v jeho blizkosti. Taky letos strom nekvetl, jelikoz hodne plodil, pry si dava oddych 2 az 5 let. Stalo se to poprve v jeho zivote. Mam trhac na tyci 6 metru dlouhy a reknu vam. ze to da hodne prace avocada otrhat. Momentalne je prodavam pred domem 3 kusy za dolar a jeste jich mam 2 plna kolecka. A nakonec, jim avocado kazdy den, davam si ho do kazdeho slaneho jidla vcetne polevky. by from California.


Reagovat
Mepy 24.08.15

Dobrý den pěstitelé Avokáda, Letos na jaře jsem si zasadila Avokádo, když říkám zasadila není to přesné zatím je jen ve sklenici s vodou. Už teď má kmínek dlouhý 40cm a 7 pěkných lístků ale mám malý byt a zahradu nemám. Ráda bych se zeptala zda je možné ho nějak přibrzdit v růstu do výšky? Nerada bych ho zabila mám své Avokádo ráda. Máte s tím někdo zkušenost? Za každou radu vám budu vděčná a můj „Triffid“ také. Děkuji Mepy


Reagovat
AMDman 07.10.15

Pecka z avokáda z Kauflandu pecka ve vodě asi 4 měsíce (od února), pak vyklíčila a šla do hlíny nyní má stromek asi 35cm na výšku :mavam:


Reagovat
betalneborec 18.10.15

Jen tak z legrace jsem zasadil pecku z Avocada rovnou do květináče z Aloe lékařskou. Aloe nic moc, ale Avocadu se dobře daří. Po půl roce má výškU 53 cm.


Reagovat
Vellunkacz 19.01.16

No konečně z něj něco vylezlo :) měla jsem dvě pecky a jenom jedna se ujala :)


Reagovat
69beran 06.09.16

Mame ho z pecky asi 8–9 let. Kdyz mu byly 2–3 roky, dostala se k nam sousedovic koza a temer cele ho sezrala. Obrazilo bohate:-) Ted je to spise ker, 1,2 m vysoky. Je ve 30 l barelu, od kvetna do rijna venku na plnem celodennim slunci.


Reagovat
Hajný fort 28.03.17

Dobrý den potřeboval bych vědět složení země nebo je mu to jedno :D


Reagovat
joha_ma 11.04.17

Zdravím, jsem v pěstování naprostý amatér, můj největší úspěch bylo vypěstovat z pecky avokádo. Zasadila jsem ho asi před rokem, a začalo růst v době, kdy se mi taky narodil synek, tak mi to přišlo takové hezké, že budou růst spolu. Teď má stromek asi půl metru a do nedávna se mu dařilo. Nedávno jsem ale byla týden pryč a manžel zapomněl avokádo zalévat, po týdnu jsem přijela a mělo úplně suché listy. Bohužel jsme hned zase odjížděli na dovolenou a tak jsem nechala kapat vodu z hadru, který byl druhým koncem namočený v lavoru s vodou aby se pořádně napilo. Když jsem přijela po dalším týdnu, stál stromek bohužel úplně ve vodě a udělal se tam i takový sliz, listy ale zůstaly úplně suché. Kmínek je dole zelený, jako byl dřív, nahoře ale hnědý a suchý. Můžete mi prosím někdo poradit, jestli (jak) se dá avokádo ještě zachránit? Moc by mě mrzelo ho vyhodit :-( Děkuju moc


Reagovat
Anonymni 20.06.18

Zdravím, ze mě se za poslední dva roky stal úplný „avokádový závislák“. Po několika neúspěšných pokusech mám doma už čtyři do hlíny přesazené třiceticentimetrové rostlinky a stále dávám klíčit nové a nové pecky – je mi je prostě líto vyhodit. Často je mají v akci v Bille, tak když tak doporučuji občas mrknout na Billa leták > https://www.tipli.cz/letaky/billa


Reagovat
Anonymni 17.07.18

Ahoj, také se mi povedlo vypěstovat několik avokád – 2 avokáda jsou asi rok stará a jsou necelý metr vysoká a doma na parapetu se jim zatím daří dobře :), nedávno mi vyklíčilo třetí avokádo a dokonce i mango z pecky :) Ale chtěla bych se zeptat, jestli je mám přes léto dát ven, četla jsem tu, že to jde.. Ale kam? Na přímé slunce bych je v tomhle vedru asi nedávala, aby se jim nespálily listy, nebo ano?, díky za odpověď :)


Reagovat
Anonymni 20.07.18

Také to zkouším , dokonce mám avokádo roubované.Z pecky ho ve skleníku za sezónu napěstuji do 1 metru jako nic.Rouboval jsem i další , ale ty zašly.Ten původní mi jednou kvetl asi v 6 letech , ale nic z toho nebylo…Prostě všechno chce svoje…Teď zkouším papáju , mám 2 rostliny asi metr vysoké a kvetou , ale žádný náznak plodů…No hodně štěstí při pokusnictví,ale kdo to ani nezkusil , neměl se na co těšit ne…???


Reagovat
Anonymni 26.07.18

22 dni ve vode a korinek 3 cm , dolivat vodu a mit na svetlem místě moulo


Reagovat
Anonymni 23.08.18

Ahoj avokádníci, stříháte Vaše avokáda? Děkuji Péťa


Reagovat
Anonymni 30.05.19

Co si z avokáda připravujete? Docela dost zajímavých nápadů jsem našla na https://www.gastrofresh.cz/…y-na-pokrmy/ ale ráda bych slyšela nějaké osobní doporučení.


Reagovat
Anonymni 14.07.19

Všichni píší jak jim avokáda rostou, ale nikdo nenapíše jak s má střihat. Mě také roste, ale s tím střiháním si nevím rady. Zastřihla jsem ho jednou asi ve výšce 20cm, ale nic se nerozvětvilo. Nyní má 30cm a nevím jak dál. Děkuji za radu.


Reagovat
Anonymni 14.07.19

Všichni píší jak jim avokáda rostou, ale nikdo nenapíše jak s má střihat. Mě také roste, ale s tím střiháním si nevím rady. Zastřihla jsem ho jednou asi ve výšce 20cm, ale nic se nerozvětvilo. Nyní má 30cm a nevím jak dál. Děkuji za radu.


Reagovat
Anonymni 29.07.19

Zdravím, taky si pěstuji doma avokádo, když jsem uštípla, tak se po chvilce rozrostlo do boku. Tak jedině zkuste uštípnout znovu. Dočetla jsem se, že v našich podmínkách nemusí ani plodit, viz. článek http://zahradnidenik.cz/…stovat-sami/. Jakou máte zkušenost? Děkuji


Reagovat
Anonymni 06.05.20

Avokádo jsem si doma zasadila minulý rok a zatím se mu daří dobře. Ráda bych se ale zkusila pustit do pěstování jiných exotických plodin. Velmi mě láká například mango. Právě na pěstování manga jsem nedávno našla docela přehledný návod, viz https://napovime.cz/…sadit-mango/


Reagovat
Anonymni 19.05.23

Good game system, stable standard, easy to use We also have many games to 918kiss choose from. A variety of game 918kiss camps are included in our one-stop shop. Choose to use the service on our website. You can use our web services safely too.


Reagovat
Anonymni 08.06.23

918kiss Including unlimited play all the time, slots, camps, deposit-withdrawals, transfers as quickly as possible because it is a direct website 918kiss from abroad, unable to play, unable to play, must tell, highly accurate manuals and formulas, direct websites, not through agents and open to play normally Choose to invest here. It's worth it. Plus it's fun and unique as well.


Reagovat
Anonymni 04.03.24

Co si budeme povídat, pěstoval bych docela rád, protože když ho jdu koupit třeba do obchodu, tak moje pánská peněženka docela úpí a je jí to líto, protože ty peníze, co si za to říkají, jsou fakt nekřesťanské. Ale tak jako co se dá dělat. Z pecky se mi to totiž nikdy nepovedlo a to to zkouším prakticky pokaždé.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.