Diskuze

Pokojové rostliny

Azalky v květu a po odkvětu.


ORCHILA 04.02.13

Mám dvě azalky, vždy mi po odkvětu začaly opadávat listy a rostlina uhynula. Tentokrát mám tu první azalku už asi rok, ted mi nasadila poupátka a chystá se vykvést. Ta druhá, ale právě odkvetla a je nějaká povadlá, zalévám většinou jen do misky, mám strach, že mi také uhyne poradte, posílám foto. :nevim: :nevim: :nevim:


Reagovat
Tereza5555 04.02.13

Já když jsem kupovala azalku v květinářství mi bylo řečeno, že je to spíše jednoletka ale co se týče v bytě, že až odkvete většinou odejde. Ale na zahradách prý vydrží, že potřebuje stálý pohyb vzduchu=vítr, ale né průvan. Kdyby bylo léto tak bych ti poradila, abys ji dala na zahradu, balkon, na parapet za okno, jenže teď v zimě to nejde. A otvírat na ni okno neni dobrý nápad, zkus ji dát někam kde je chladněji a hlavně hodně světla. Mnoho zdaru, a ať ti vydrží…


Reagovat
ORCHILA 13.02.13

Jo to, když jsme ještě bydleli na domku, měla jsem azalky tři, červenou, růžovou a bílou a tam mi rostly 2–3 roky a pořád kvetly, ale jak jsme se odstěhovali na bytovku hned mi odešly. :think: :think: :think:


Reagovat
george5167 21.03.13

Nejsem odborník – tedy rada laika :

  • polostín
  • kyselá půda / rašelina /
  • přidat hnojivo s hořčíkem nebo čistý hořčík / odhadem 2 lžíce soli na konev nebo rozsyp / – malou lžíci na hrnek v bytě
  • po odkvětu vylamovat uschlé květy / to chce cit /
  • kolem kmínku asi tak v průměru 50 – 70 cm bez plevele, žádný mech
  • a hlavně, chcete-li ji mít venku, kupovat druhy naší evropské provenience, třeba z Průhonic nebo z Německa – jak to poznáte? Prodejce by měl být odborník, neradím kupovat hybridy z Asie / zejména japonské /.
  • i azalka v bytě chce dát na konci jara na vzduch!
  • pro odborníky : http://www.rhodo.org/?…

Reagovat
george5167 21.03.13

Ještě dodávám pro ty, kteří nešetří a chtějí mít pěnišník v zahradě pro celý život: zkuste sehnat např.‚Baden-Baden‘ nebo ‚Scarlet Wonder‘. To jsou staré, sto let prověřené sorty od fy. Hobbie nebo Jelínkovy azalky z Průhonic.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.