Diskuze

Pokojové rostliny

Azalky v květu a po odkvětu.


ORCHILA 04.02.13
Mám dvě azalky, vždy mi po odkvětu začaly opadávat listy a rostlina uhynula. Tentokrát mám tu první azalku už asi rok, ted mi nasadila poupátka a chystá se vykvést. Ta druhá, ale právě odkvetla a je nějaká povadlá, zalévám většinou jen do misky, mám strach, že mi také uhyne poradte, posílám foto.
Reagovat
Tereza5555 04.02.13
Já když jsem kupovala azalku v květinářství mi bylo řečeno, že je to spíše jednoletka ale co se týče v bytě, že až odkvete většinou odejde. Ale na zahradách prý vydrží, že potřebuje stálý pohyb vzduchu=vítr, ale né průvan. Kdyby bylo léto tak bych ti poradila, abys ji dala na zahradu, balkon, na parapet za okno, jenže teď v zimě to nejde. A otvírat na ni okno neni dobrý nápad, zkus ji dát někam kde je chladněji a hlavně hodně světla.
Mnoho zdaru, a ať ti vydrží...
Reagovat
ORCHILA 13.02.13
Jo to, když jsme ještě bydleli na domku, měla jsem azalky tři, červenou, růžovou a bílou a tam mi rostly 2-3 roky a pořád kvetly, ale jak jsme se odstěhovali na bytovku hned mi odešly.
Reagovat
george5167 21.03.13
Nejsem odborník - tedy rada laika :
- polostín
- kyselá půda / rašelina /
- přidat hnojivo s hořčíkem nebo čistý hořčík / odhadem 2 lžíce soli na konev nebo rozsyp / - malou lžíci na hrnek v bytě
- po odkvětu vylamovat uschlé květy / to chce cit /
- kolem kmínku asi tak v průměru 50 - 70 cm bez plevele, žádný mech
- a hlavně, chcete-li ji mít venku, kupovat druhy naší evropské provenience, třeba z Průhonic nebo z Německa - jak to poznáte? Prodejce by měl být odborník, neradím kupovat hybridy z Asie / zejména japonské /.
- i azalka v bytě chce dát na konci jara na vzduch!
- pro odborníky : www.rhodo.org
Reagovat
george5167 21.03.13
Ještě dodávám pro ty, kteří nešetří a chtějí mít pěnišník v zahradě pro celý život:
zkuste sehnat např.'Baden-Baden' nebo 'Scarlet Wonder'. To jsou staré, sto let prověřené sorty od fy. Hobbie nebo Jelínkovy azalky z Průhonic.
Reagovat