Diskuze

Balkonové rostliny

Balkonové rostliny


Vesna006
15.04.09
Poradíte mi prosím balkonovou kytku, která vydrží hodně dlouho kvést (jaro až podzim)? Nemyslím muškáty a pelargonie )
A taky by mě potěšilo, jestli víte o nějaké květince (třeba i co nekvete, jen zelené listy), které by dělala dobře koupelna - a přežila by to, když nejsou v koupelně okna
Díky moc za typy

sandrik
15.04.09
balkon nemám - ale hledala jsem na netu a našla granátové jablko nebo Oleandr - prý kvetou od května resp. června do září, ale o náročnosti pěstování nevím nic ( jiho.ceskestavby.cz
do koupelny se podle mě hodí některý druhy kapradí - mají rádi vlhko ale to že tam nemáš okno, no nevim, zkus to. ale řekla bych, že ve tmě ti neporoste žádná kytka
a cituji:
"Nejmenší nároky na světlo mají rostliny ze skupiny stínomilné. Tyto rostliny nepotřebují přímé světlo a daří se jim dobře na oknech obrácených na sever. Patří k nim kapradiny, bramboříky a nebo primulky. "

Milli
15.04.09
Na balkon jdou taky pěkně surfínie nebo petůnie nebo verbena - jestli jsi teda myslela do truhlíků. Ale mě se ani jedny nevedly - když víc zapršelo, měla jsem je takové nevzhledné, otlučené.
Do koupelny moc neporadím, my sice okna máme, ale vzhledem k podlahovému topení by mi tam přes zimu všechno zašlo . Jedině snad umělou .

Lesina
15.04.09
Oleandr i granátové jablko potřebuje zimování v chladu, není to letnička.

Za sebe doporučuji bacopu, ta kvete spoustou bílých kvítků, ale je citlivá na vyschnutí. Verbena kvete pěkně, ale s koncem léta se vyčápne a není tak pěkná, milionbells a petůnie jsou krásné, ale citlivější na sucho než pelargonie - takže já letos dlabu na všechny experimenty a budu mít spoustu druhů muškátů (pelargonie je jiný název muškátu), plus svoje klasické trvalky - oleandr, granátové jablíčko, cirusy... Loni jsem měla i černookou zuzanu, ale trochu mě zklamala...

Jo a mám také macešky a primulky, kvetou dlouho a jsou odolné a levné. Ideální jarní kvítko. No, možná nějaký experiment zkusím, ale jen pokud na něco nečekaně narazím v Hornbachu nebo v květinářství.

A do koupelny bez oken nic nedávej, všechno by chcíplo.

frogletfriend
15.04.09
Na balkon jsou skvělé fuchsie.

janine24
15.04.09
Na balkon můžu doporučit ještě břečťan, jinak ta koupelna se nedá přirozeně vyřešit. Zkoušeli jsme kdeco, jediný, co to přežilo, jsou umělý

BaraF
16.04.09
Není balkon jako balkon: je světlý nebo je tam spíš stín? Je v závětří nebo vyfukov? Prší na kytky nebo ne?
Mnohokvěté letničky (petůnie, surfínie, milionbells, muškáty atd.) při správné výživě kvetou jak o život, nesmí na ně ale pršet a moc fučet, plesniví a chřadnou. Do stínu fuchsie a begónie, na kruté celodenní slunce levanduli, dešti odolávají různé floxy, šrucha, bakopa a taky bidens neboli balkon-gold (nevím jaký je český název-převislá, žluté drobné květy).
Do koupelny, kde není okno snad jedině konopí s umělým osvětlením, případným prodejem můžeš kompenzovat náklady na elektřinu.

Zděnka
16.04.09
No já se přidám pouze k tomu balkonu, do té koupelny nevím. teď jsem se dívala v jednom časopise na GAZÁNIE. Jsou to letničky, které se hodí na hodně osluněná stanoviště a vyloženě milují přesychání. Kvetou ve fantastických barvách, ale jak dlouho, to už jsem teda neudržela . Já je budu pořizovat na okna, pač ty jsou na JM jako výheň a málo co odolá.

vitecek
28.04.09
Také občas experimentuji, ale nakonec mi ze všech experimentů vychází nejlíp pelargonie.Každý rok mi nádherně kvetou do prvního mrazíku a dělají nádherné převisy.Letos jsem přibrala surfinie, a také můžeš zkusit lilek jasmínový.Kvete bílými kvítky a dělá převisy.Ale doporučuji přidat k něčemu, třeba právě k těm pelargoniím.A hezká je i lobelka-převislá.Když koncem léta sesychala, celou jsem ji sestříhla kousek nad hlínou.Znovu obrostla a kvetla celý podzim.

Bábina
24.10.10
Do koupelny a vůbec všude kde nejsou okna jen umělé.Některé jsou od pravých k nerozeznání.Živá květina potřebuje světlo,jako všecno živé.Ale závidím Vám tu koupelnu.Do mé se vejde je sprcháč a já.

jahulka
25.10.10
Nemám to z vlastní zkušenosti, ale někde jsem četla... koupit dvě stejné rostliny, jednu dát do tmavé koupelny, druhou k oknu a vždy po čtrnácti dnech je vyměnit??? Taky možnost ne ? Doporučovala bych to nejdříve zkusit s něčím odolným - třeba voděnku nebo pokojovou kapradinu, něco, co potřebuje vlhko.

nonetita
19.03.11
Taky mám severní okna, a jelikož miluji kytky tak je to pro mě celkem neštěstí, dají se pěstovat azalky, filodendron, rozmarýn, většina kapradin. V koupelně to s živýma nemá cenu ani zkoušet- to jsou zbytečně vyhozené peníze za kytky, kupte si umělé.

Miloslava Valinová
15.09.12
Sundavillia Vám vydrží kvést na sluníčku od jara až do mrazu. Při mírné zálivce a 2x týdně přihnojit, květy odpadávají sami a tak odpadá otrhávání květů. A na koupelnové okno stále zelenou nekvetoucí Tradeskántii. www. zahradnictvi- Valinova.cz

halbi
21.09.12
Batáty

halbi
21.09.12
Stále krásné

MILUSv
22.10.12
Fuchsie do polostínu. Zahradnictví Valinová

zofka2011
29.09.14
Zkuste mrknout sem: www.balkonove-kvetiny.cz je tam kompletní přehled balkónových květin a spousta zajímavých rad. Sama se tam chodím často inspirovat a musím říct, že rady nejsou od věci ani po několikaletých zkušenostech.

tcvela
22.12.14
Posílám několik fotek pro inspiraci na jaro 2015.Zahradnictví Valinová

tcvela
22.12.14
Posílám několik fotek pro inspiraci na jaro 2015.Zahradnictví Valinová

pucek
22.12.14
No to je nádhera, zima sice ještě nezačla, ale už si říkám, že ještě 2měsíce a už to začne semínkama

tcvela
22.12.14
Nedaří se mě poslat více fotek na jeden řádek. Kdo poradí. Zahradnictví Valinová

emilka12
23.12.14
Když si najedeš na fotky v knihovně klikneš na první fotku, označí se v modrém rámečku, najedeš si na další fotku, podržíš levou klávesnicí Ctrl a klikneš myší a uvolníš klávesnici. Třetí foto taktéž. Najedeš na fotku, zmáčkneš Ctrl klikneš myší, obrázek se dá do modryho rámečku a uvolníš klávesnici

Pro přidání příspěvku se přihlašte.