Diskuze

Balkonové rostliny

Balkonové rostliny


Vesna006 15.04.09

Poradíte mi prosím balkonovou kytku, která vydrží hodně dlouho kvést (jaro až podzim)? Nemyslím muškáty a pelargonie :)) A taky by mě potěšilo, jestli víte o nějaké květince (třeba i co nekvete, jen zelené listy), které by dělala dobře koupelna – a přežila by to, když nejsou v koupelně okna:( Díky moc za typy


Reagovat
Re: Vesna006 | Miloslava Valinová 15.09.12

Sundavillia Vám vydrží kvést na sluníčku od jara až do mrazu. Při mírné zálivce a 2× týdně přihnojit, květy odpadávají sami a tak odpadá otrhávání květů. A na koupelnové okno stále zelenou nekvetoucí Tradeskántii. www. zahradnictvi- Valinova.cz


Reagovat
sandrik 15.04.09

balkon nemám – ale hledala jsem na netu a našla granátové jablko nebo Oleandr – prý kvetou od května resp. června do září, ale o náročnosti pěstování nevím nic (http://jiho.ceskestavby.cz/…sy-4808.html) do koupelny se podle mě hodí některý druhy kapradí – mají rádi vlhko ale to že tam nemáš okno, no nevim, zkus to. ale řekla bych, že ve tmě ti neporoste žádná kytka a cituji: „Nejmenší nároky na světlo mají rostliny ze skupiny stínomilné. Tyto rostliny nepotřebují přímé světlo a daří se jim dobře na oknech obrácených na sever. Patří k nim kapradiny, bramboříky a nebo primulky. “


Reagovat
Milli 15.04.09

Na balkon jdou taky pěkně surfínie nebo petůnie nebo verbena – jestli jsi teda myslela do truhlíků. Ale mě se ani jedny nevedly – když víc zapršelo, měla jsem je takové nevzhledné, otlučené. Do koupelny moc neporadím, my sice okna máme, ale vzhledem k podlahovému topení by mi tam přes zimu všechno zašlo :nevim: . Jedině snad umělou :D .


Reagovat
Re: Milli | halbi 21.09.12

Batáty


Reagovat
Lesina 15.04.09

Oleandr i granátové jablko potřebuje zimování v chladu, není to letnička.

Za sebe doporučuji bacopu, ta kvete spoustou bílých kvítků, ale je citlivá na vyschnutí. Verbena kvete pěkně, ale s koncem léta se vyčápne a není tak pěkná, milionbells a petůnie jsou krásné, ale citlivější na sucho než pelargonie – takže já letos dlabu na všechny experimenty a budu mít spoustu druhů muškátů (pelargonie je jiný název muškátu), plus svoje klasické trvalky – oleandr, granátové jablíčko, cirusy… Loni jsem měla i černookou zuzanu, ale trochu mě zklamala…

Jo a mám také macešky a primulky, kvetou dlouho a jsou odolné a levné. Ideální jarní kvítko. No, možná nějaký experiment zkusím, ale jen pokud na něco nečekaně narazím v Hornbachu nebo v květinářství.

A do koupelny bez oken nic nedávej, všechno by chcíplo.


Reagovat
frogletfriend 15.04.09

Na balkon jsou skvělé fuchsie.


Reagovat
janine24 15.04.09

Na balkon můžu doporučit ještě břečťan, jinak ta koupelna se nedá přirozeně vyřešit. Zkoušeli jsme kdeco, jediný, co to přežilo, jsou umělý :(


Reagovat
BaraF 16.04.09

Není balkon jako balkon: je světlý nebo je tam spíš stín? Je v závětří nebo vyfukov? Prší na kytky nebo ne? Mnohokvěté letničky (petůnie, surfínie, milionbells, muškáty atd.) při správné výživě kvetou jak o život, nesmí na ně ale pršet a moc fučet, plesniví a chřadnou. Do stínu fuchsie a begónie, na kruté celodenní slunce levanduli, dešti odolávají různé floxy, šrucha, bakopa a taky bidens neboli balkon-gold (nevím jaký je český název-převislá, žluté drobné květy). Do koupelny, kde není okno snad jedině konopí s umělým osvětlením, případným prodejem můžeš kompenzovat náklady na elektřinu.


Reagovat
Zděnka 16.04.09

No já se přidám pouze k tomu balkonu, do té koupelny nevím. teď jsem se dívala v jednom časopise na GAZÁNIE. Jsou to letničky, které se hodí na hodně osluněná stanoviště a vyloženě milují přesychání. Kvetou ve fantastických barvách, ale jak dlouho, to už jsem teda neudržela :lol: . Já je budu pořizovat na okna, pač ty jsou na JM jako výheň a málo co odolá.


Reagovat
vitecek 28.04.09

Také občas experimentuji, ale nakonec mi ze všech experimentů vychází nejlíp pelargonie.Každý rok mi nádherně kvetou do prvního mrazíku a dělají nádherné převisy.Letos jsem přibrala surfinie, a také můžeš zkusit lilek jasmínový.Kvete bílými kvítky a dělá převisy.Ale doporučuji přidat k něčemu, třeba právě k těm pelargoniím.A hezká je i lobelka-převislá.Když koncem léta sesychala, celou jsem ji sestříhla kousek nad hlínou.Znovu obrostla a kvetla celý podzim.


Reagovat
Bábina 24.10.10

Do koupelny a vůbec všude kde nejsou okna jen umělé.Některé jsou od pravých k nerozeznání.Živá květina potřebuje světlo,jako všecno živé.Ale závidím Vám tu koupelnu.Do mé se vejde je sprcháč a já.


Reagovat
jahulka 25.10.10

Nemám to z vlastní zkušenosti, ale někde jsem četla… koupit dvě stejné rostliny, jednu dát do tmavé koupelny, druhou k oknu a vždy po čtrnácti dnech je vyměnit??? Taky možnost ne ? Doporučovala bych to nejdříve zkusit s něčím odolným – třeba voděnku nebo pokojovou kapradinu, něco, co potřebuje vlhko.


Reagovat
nonetita 19.03.11

Taky mám severní okna, a jelikož miluji kytky tak je to pro mě celkem neštěstí, dají se pěstovat azalky, filodendron, rozmarýn, většina kapradin. V koupelně to s živýma nemá cenu ani zkoušet- to jsou zbytečně vyhozené peníze za kytky, kupte si umělé.


Reagovat
halbi 21.09.12

Stále krásné


Reagovat
Re: halbi | MILUSv 22.10.12

Fuchsie do polostínu. Zahradnictví Valinová :D :lol:


Reagovat
zofka2011 29.09.14

Zkuste mrknout sem: http://www.balkonove-kvetiny.cz/, je tam kompletní přehled balkónových květin a spousta zajímavých rad. Sama se tam chodím často inspirovat a musím říct, že rady nejsou od věci ani po několikaletých zkušenostech.


Reagovat
tcvela 22.12.14

Posílám několik fotek pro inspiraci na jaro 2015.Zahradnictví Valinová


Reagovat
tcvela 22.12.14

Posílám několik fotek pro inspiraci na jaro 2015.Zahradnictví Valinová


Reagovat
pucek 22.12.14

No to je nádhera, zima sice ještě nezačla, ale už si říkám, že ještě 2měsíce a už to začne semínkama :mavam:


Reagovat
tcvela 22.12.14

Nedaří se mě poslat více fotek na jeden řádek. Kdo poradí. Zahradnictví Valinová


Reagovat
Re: tcvela | emilka12 23.12.14

Když si najedeš na fotky v knihovně klikneš na první fotku, označí se v modrém rámečku, najedeš si na další fotku, podržíš levou klávesnicí Ctrl a klikneš myší a uvolníš klávesnici. Třetí foto taktéž. Najedeš na fotku, zmáčkneš Ctrl klikneš myší, obrázek se dá do modryho rámečku a uvolníš klávesnici :mavam:


Reagovat
Anonymni 15.08.21

Tak to my jdeme hodně po tom, co je levné a dá se to pořídit za nižší cenu, než je ta normální… Třeba na této stránce zde – https://www.mujletak.cz si to pak díky tomu můžeme dopřát, protože se tam nachází veliké množství různých slev a to je dle mého to nejlepší :)


Reagovat
Anonymni 13.06.22

Asi bych začal u klasických muškátů. Ty vydrží prakticky všechno. Teda aspoň taková je moje zkušenost. Ale ono obecně počítejte s tím, že balkonovky vyžadují trochu jiný přístup. Ale to už nechám na vás, tohle rozhodnutí. Jenom pozor na to. :) Já jsem je zkoušela dva roky a pak mě to přestalo bavit. Raději se věnuji pokojovkám, které jsou udržitelnější. Když je teplo, tak zatáhnu látkové žaluzie plise a neřeším. Kdežto přemíra tepla na balkoně? To je už pořádný problém! :)


Reagovat
Anonymni 17.06.22

A relaxing body massage is essential for peaceful moments. Prostitues Lahore If you want to know about the different benefits of our body massage services, then here is a list you should go through. Cheap Call Girl Enjoying sensuous body massage services offered by our kinky call girls in Lahore will help you with the following benefits. visit our website:- https://oobbenlahore.com/


Reagovat
Anonymni 17.06.22

They are extremely friendly and understand what their clients need. Pakistan Sex Girls Some of the clients may look for a beautiful companionship, while other clients may look for other exciting features and thrill. Sexy Prostitues Whatever it is, our high-profile Karachi escort will always keep your intrigued and excited for more and more enjoyment. visit our website:- https://oobbenkarachi.com/


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.