Diskuze

Bylinky a koření

Bazalka nebo majoránka?

bjelocka
23.08.10
Hezký den, mám asi trochu trapný dotaz. Začínám pěstovat bylinky ...což znamená, že o nich prd vím :-) Jak poznám majoránku od bazalky? Vysadila jsem si obojí, jedno mi krásně roste, druhé se nějak neujalo, musela jsem to vyhodit. A samozřejmě jsem si zapomněla poznačit co je co a teď nevím, co mi vlastně roste. Koukala jsem se na netu na obrázky obojího a podle listů mi to přijde hodně podobné.

*Příspěvek upraven 23.08.10 v 20:12*

bjelocka
23.08.10
Jsem to ale trubka. Hádám, že majoránka má drobunké listy, zatímco bazalka je má velké, co? Ono je to většinou vyfocené zblízka a nejde moc poznat, jak jsou ty listy ve skutečnosti velké. Ale teď jsem našla dvě fotky, kde je to docela dobře vidět

jahulka
30.08.10
Určitě zašla bazalka, ta roste daleko hůř. Jinak majoránka má drobné listy a bazalka velké - ale v současnosti je tolik druhů, že už to jednoznačně nemusí platit :-D

Bábina
15.10.10
Bazalky je několik druhů a i drobnolisté,které jsou velice chutné.Ale stačí k rostlině,tedy k lístkům přivonět.Každá voní úplně jinak.A majoránku přece poznáte.A jestli ne kupte v sámošce sušenou a přivoňte.Nebo jí tam prostě jen očuchejte.Na co ji kvůli vůni kupovat.Bazalka by se neměla sušit ale zamrazovat.Buď jí otrháte celou a pokropíte trochu vodou a v igelitu ji tak zmrazíte,nebo otrháte lístky a zmrazíte je pokapané trochou vody ve formičce na led.Poror.Bazalku jen trhat,nikdy nestříhat a řezat!!!Tím příjde o léčivé hodnoty i o vůni,která zlepšuje náladu.

69beran
21.09.16
:-):-):-)no to je dotaz jak Brambor nebo testoviny?:-):-P

Pro přidání příspěvku se přihlašte.