Diskuze

Bylinky a koření

Bazalka nebo majoránka?


bjelocka 23.08.10

Hezký den, mám asi trochu trapný dotaz. Začínám pěstovat bylinky …což znamená, že o nich prd vím :-) Jak poznám majoránku od bazalky? Vysadila jsem si obojí, jedno mi krásně roste, druhé se nějak neujalo, musela jsem to vyhodit. A samozřejmě jsem si zapomněla poznačit co je co a teď nevím, co mi vlastně roste. Koukala jsem se na netu na obrázky obojího a podle listů mi to přijde hodně podobné.

Příspěvek upraven 23.08.10 v 20:12


Reagovat
bjelocka 23.08.10

Jsem to ale trubka. Hádám, že majoránka má drobunké listy, zatímco bazalka je má velké, co? Ono je to většinou vyfocené zblízka a nejde moc poznat, jak jsou ty listy ve skutečnosti velké. Ale teď jsem našla dvě fotky, kde je to docela dobře vidět :lol:


Reagovat
jahulka 30.08.10

Určitě zašla bazalka, ta roste daleko hůř. Jinak majoránka má drobné listy a bazalka velké – ale v současnosti je tolik druhů, že už to jednoznačně nemusí platit :-D


Reagovat
Bábina 15.10.10

Bazalky je několik druhů a i drobnolisté,které jsou velice chutné.Ale stačí k rostlině,tedy k lístkům přivonět.Každá voní úplně jinak.A majoránku přece poznáte.A jestli ne kupte v sámošce sušenou a přivoňte.Nebo jí tam prostě jen očuchejte.Na co ji kvůli vůni kupovat.Bazalka by se neměla sušit ale zamrazovat.Buď jí otrháte celou a pokropíte trochu vodou a v igelitu ji tak zmrazíte,nebo otrháte lístky a zmrazíte je pokapané trochou vody ve formičce na led.Poror.Bazalku jen trhat,nikdy nestříhat a řezat!!!Tím příjde o léčivé hodnoty i o vůni,která zlepšuje náladu.


Reagovat
69beran 21.09.16

:-):-):-)no to je dotaz jak Brambor nebo testoviny?:-):-P


Reagovat
Anonymni 09.12.22

Oboje bylinky jsou pro mě zlato v kuchyni. Mám rád jak italskou, tak českou kuchyni. A třeba takové bramboránky s hodně velkou dávkou majoránky jsou fakt top. Nebo třeba špagety s čerstvou bazalkou, nebo bazalka na pizze. To je taky střela! :) No každopádně na obě dvě tyto byliny nedám dopustit a jsem rád, že nám doma v kuchyni rostou celoročně. ;-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.