Diskuze

Bylinky a koření

Bazalka ze supermarketu


semeno 14.07.11

Ahoj lidicky..:-)vcera jsem si koupila uz po nekolikate bazalku v supermarketu,v kve­tinaci…ostriha­la vonne listecky, stonky a co dal…miluji tu vuni a jako bylinku…je vyborna,vim jak se pestuje na zahrade v jiznich zemich ,ale da se tahle mala vonava bylinka dal tak jak jsem ji prinesla pestovat doma,nebo na balkone..prosim pokud mate zkusenosti napiste p.s.verim ,ze da,jen nevím jak na to :-D


Reagovat
cajik 14.07.11

Určitě dá. Nejlépe na okně a co nejvíce přímého sluníčka. U nás se jí venku moc nelíbí, potřebuje dostatek tepla. Zalévat každý den pokud možno dešťovkou. Záleží také jak jste ji ostříhala, jestli až u zeminy, nejspíš už neobroste. A i kdyby obrostla, asi to nebude v takové míře. Už jsem tu někde psala – strašně snadno se pěstuje ze semínek. Můžete tak mít čerstvou bazalku celoročně a podle mých zkušeností je i chutově mnohem lepší než ta předpěstovaná…


Reagovat
kyti5 14.07.11

mám pocit, že tyto bylinky ze supermarketů jsou opravdu tak jednou ostříhat a dost, mám s tím takovou osobní zkušenost , jsou totiž rychlené nejlépe si vypěstujete svoji ze semen , kupte si semínka vysejte a budete mít jistotu, že ji budete mít aspoň na celou sezonu


Reagovat
semeno 15.07.11

dekuji za rady.. :-)


Reagovat
buliznik 15.07.11

taky si myslím,že jsou lepší vypěstované doma ze semínek.Již několikrát jsem zkoušela pěstovat ty ze supermarketu a nikdy mi to dlouho nerostlo a nakonec stejně uhynuly. :palec:


Reagovat
kyti5 15.07.11

je to pravda je to tím, že jsou rychlené , to je prostě na jedno použití :lol: :lol: :lol:


Reagovat
zhbobo 16.08.11

Vážení pěstitelé,někteří píšete,že ostřiháte i stonky zásadní chyba otrhávám jen potřebné lístky nikdy né stonek ten pak znovu obrazí takto pěstuji na parapetu přez rok na podzim zlikviduji a na jaře zaseji novou. Truhlík 30cm postačí pro rodinu.Takto pěstuji i satu rajku. :palec:


Reagovat
cajik 16.08.11

Mě tedy ta supermarketová nikdy neobrostla ani tímto způsobem, u té ze semínek není problém. Ale stejně ji většinou rovnou fiknu celou, páč jí vždy zaseji tolik, že kdybych ji nechávala obrůstat, uživila by se jen na bazalce celá rodina rok… :mrgreen:


Reagovat
papavlinka33 03.09.11

ja jsem zahradnice-novacek, ale kamaradka mi poradila ze vsechny tyto bylinky ze supermarketu se maji hned presadit, nejlepe do hranateho truhliku. Tak to timto zpusobem praktikuju a dari se, dokonce i te bazalce, ktera mi dosud vzdy chcipla.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.