Diskuze

Voda v zahradě a zavlažovací systémy

Betonová jímka k vedení odpadní vody i pro skladování dešťové vody


admin 11.10.22


Pokud vystavujete novou nemovitost v oblasti, kde se nenachází městská kanalizace, bude nutné, abyste tuto skutečnost vyřešili po vlastní ose. Betonová jímka je možnou cestou, kterou se vydat. V článku vám představíme typy žump, poradíme, podle čeho vybírat velikost a něco málo se dočtete také o příslušenství. Dále se také dozvíte o možnosti skladování dešťové vody pro její další využití.

Betonové jímky pro svod odpadních vod z nemovitostíBetonové jímky jsou velmi využívané jako jednokomorové nebo dvoukomorové betonové žumpy.

Menší jednokomorovou žumpu využijete, pokud se potřebujete zbavovat odpadních vod z chaty nebo domácnosti, kterou obývá méně osob. Nejmenší jednokomorová jímka je o rozměru 4 m³ a její cena začíná na 18 000 Kč.

Dostupné jsou však také dvoukomorové žumpy, které jsou, jak již název napovídá, sestaveny ze dvou komor. Ty slouží k částečnému pročišťování odpadní vody. Největší žumpa, kterou léty prověřená společnost dodává, je betonová jímka 20 m³. Velikost vždy vybírejte podle počtu osob, který bude žumpu využívat.

Každá betonová jímka je vyrobena z kvalitního betonu, ocelové výztuže a je pokrytá asfaltovým nátěrem, který prodlužuje životnost žumpy. Ať už si vyberete menší, větší, jednokomorovou nebo dvoukomorovou žumpu, budete si k ní moci zvolit vrchní desku o různé výšce. V ceně každé jímky je vrchní deska o výšce 10 cm a váze 5 tun, v nabídce však naleznete další dvě varianty.

Skladování dešťové vodyVše kolem nás se zdražuje a mnoho z nás přemýšlí, jak a na čem ušetřit. Přemýšleli jste, že betonová jímka má také využití v oblasti skladování dešťové vody, kterou je následně možné využívat například pro splachování nebo zalévání květin? Ke skladování dešťovky si můžete vybrat nejen betonovou šachtu, ale také plastovou nádrž. Proč je však lepší zvolit spíše beton?

Výhoda betonové jímkyNespornou výhodou betonové jímky je její vyšší kvalita, stálost, pevnost a trvanlivost. Betonová jímka dodávána Žumpy – STAV je navíc certifikovaná a dodávaná v nejvyšší kvalitě do 3 – 7 dní od objednávky.
Reagovat
Anonymni 14.11.22

Dobrý den, zahrnoval váš hypotéka výpočet i tento projekt nebo jste ho financovali zvlášť. Dnes by to mělo být vlastně tak, že jímku k odpadní vodě a vlastně na skladování dešťové vody musí být u každého domu, nebo to tak není? Něco málo jsem o tom četl, ale přiznávám se, že z toho fakt nejsem moc moudrý. ;-)


Reagovat
Anonymni 03.03.23

Your writing is perfect and complete. baccaratsite However, I think it will be more wonderful if your post includes additional topics that I am thinking of. I have a lot of posts on my site similar to your topic. Would you like to visit once?


Reagovat
Anonymni 19.12.23

Dobrý den, dá se ta jímka vykopat svépomocí, nebo je potřeba sjednat firma na výkopové a zemní práce? Jak to teda vlastně vůbec funguje? V tomhle ohledu jsme nezkušení, ale víme, že to budeme muset doma udělat. :) Ale jako nejsme z toho vůbec moudří a máme z toho logicky tak trochu obavu.


Reagovat
garryy 29.01.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
Re: garryy | garryy 29.01.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat
Re: garryy | garryy 29.01.24

aka.ms/linkpc is an integral component of Phone Link setup process for linking your mobile device with your PC, aka.ms/linkpc provides seamless experiences between smartphones and personal computers. If you’re unfamiliar with what this feature entails or how you should utilize it, look no further. Our comprehensive guide aims to demystify this short URL address to simplify digital life for you. The Phone Link Application connects your mobile phone and PC, enabling you to effortlessly sync notifications, messages, photos, and applications across both platforms. No longer do you have to email files back and forth or deal with cumbersome cables to share data across platforms!


Reagovat
Re: garryy | garryy 29.01.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.