Diskuze

Pokojové rostliny

Bílé "nitky" v hlíně


Miluska92 23.12.13

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kytkám moc nerozumím a proto mě vyděsilo když jsem v hlíně vánočního kaktusu, vánoční hvězdy a ještě jedné kytky našla v hlíně takové bílé „nitky“ housenky nebo jak to nazvat, jsou malé, krátké a strašně tenké, vánoční kaktus jsem přesadila a objevilo se to znovu, už mu to takhle zlikvidovalo 2 vánoční kaktusy. Prosím o radu jak se parazitů zbavím? :,(


Reagovat
emilka12 23.12.13

Ony nejsou ty mušky na závadu ale oběvují se hlavně v zimě a když se moc zalévá. :mavam:


Reagovat
Miluska92 23.12.13

Je děkuji za radu, já s toho byla celá špatná, aby mi zase něco neodešlo :( byl by to už 3 vánoční kaktus… Ale vždy zalévám jen trochu a jen tehdy, když je substrát suchý.


Reagovat
emilka12 23.12.13

Záleží kde je a jak je veliký. Když ho máš v chladnu tak stačí zalívat málo. A taky mucí mít prokořeněný bal a nesmí byt ve velkym květináči. aby mel hodně zeminy.Ono stačí když jednou naleješ trochu víc vody a kaktus odejde. Přečti si veby co píší odborníci. :mavam:a na ty potvůrky mužeš používat tabák. trochu tabáku dej do vody a nech odstát 24 hodin a pak zalívej. Pokud nemáš a nekouříš tak si nazbírej venku špačky co jsou méně vykouřené. :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.