Diskuze

Bylinky a koření

Bílý povlak na meduňce?


eskargoth 12.08.11

Ahoj, poradíte mi někdo? Minulý týden jsem koupila v Baumaxu meduňku, přesadila ji… A teď po více než týdnu se jí na listech objevil bílý povlak. Jde o nějakou houbu? Nevíte co s tím?


Reagovat
cajik 12.08.11

takto jsem si koupila mátu, týden byla v pohodě a pak také – bílý povlak. Zkoušel jsem napadené lístky otrhávat, ale když obrazili nové, bylo to snad ještě horší. Nakonec mi to na balkoně chytlo další rostlinky. Pro jistotu jsem to vzala ukázat do zahradnictví a šlo o padlí. Máta a violka se nevzpamatovali, ale surfínky a fuchsie to zvládly, ale byl to celkem náročný boj, zvláště v tom letošním počasí… Takže moje rada – co nejdříve zlikvidovat a takvéto bylinky jedině vlastní ze semínka. To máte jedinou jistotu co si pěstujete… Možná zkuste přidat fotku, třeba to není hned padlí, ale co jsem tak pochytila, je to na těchto kupovaných bylinkách dost běžné :cry:


Reagovat
Tereza5555 12.08.11

pokud to jde jak už tu bylo řečeno vložte sem fotku bude to pak jistější diagnóza. Mě se také dělaly takovéhle povlaky u svilušky chmelové.


Reagovat
eskargoth 12.08.11

tak tady je to foto:


Reagovat
cajik 13.08.11

Nemohu si pomoct, ale vypadá to jako ty mé padlí. Ale se sviluškou chmelovou zkušenosti nemám. Každopádně pokud se jí chcete pokusit zachránit, asi by nebyla od věci nějaká karanténa…


Reagovat
eskargoth 13.08.11

Už je na balkoně od včerejška, pro jistotu.. a na ostatní kytky koukám neudtále…


Reagovat
eskargoth 21.08.11

Chci se ještě zeptat… Půda v tomto květináči je také napadená? Mám ji projistotu vyhodit?


Reagovat
kyti5 21.08.11

vyhodit vše, květináč řádně vydrhnout


Reagovat
Bábina 23.08.11

Pěstuji si bylimky leta a ze semen.Ale někdy se povede,že něco koupím a přitahnu domů nějakou nepříjemnost.Ale léčím mšice,bílé povlaky a hadinky tak že do vody dám hrst tabáku.Toho nejobyčejnějšího bez vůně.Nechám louhovat,až je voda temně hnědá.Sliji do rozprašovače a tím rostlinky stříkám tak,jako když je rosíte.Je dobré zprvu i rosit zem.Né zalívat pouze rosit.A karan­téna.Aby se choroba nepřenášela.Ros­linkám a ani půdě to neškodí a bylinky po opláchnutí můžete normálně použít.


Reagovat
eskargoth 23.08.11

To je skvělý nápad! Děkuju za radu! Až se něco stane (i když doufám že ne), zkusím. Ty nakažené rostlinky byly ponechány osudu na balkoně, následně jsem se zbavila vší zeminy a umyla květináče a zasadila nové. Snad to tentokrát vyjde…


Reagovat
Re: eskargoth | julisek 18.01.12

Udělalas to nejlepsi rozhodnuti :) Nejdulezitejsi je hned na zacatku dat napadene rostliny do karanteny a pak pokracovat podle nemoci ci napadeni Bylinkam se venuje uz asi pet sest let a kdyz vidim nejakou zavadu, tak rychle s ni do karanteny :)


Reagovat
Re: eskargoth | julisek 18.01.12

Udělalas to nejlepsi rozhodnuti :) Nejdulezitejsi je hned na zacatku dat napadene rostliny do karanteny a pak pokracovat podle nemoci ci napadeni Bylinkam se venuji uz asi pet sest let a kdyz vidim nejakou zavadu, tak rychle s ni do karanteny :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.