Diskuze

Jehličnany a konifery

Borovice limba


stanekr 13.08.11

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda z Vás má někdo zkušenosti s pěstováním Borovice limby (Alpský poddruh). Koupil jsem si sazeničku cca 10 cm vysokou a rád bych ji měl několik prvních let doma a teprve později ji vysadil do zahrady – je možné ji mít nejprve jako bytovou dřevinu? V případě, že ano, za jakých podmínek. A jaké má nároky na zahradě? Na internetu se píše, že by měla mít slunné místo a že není citlivá na kyselost – jsou nějaká další specifika pěstování. Moc děkuji za všechny odpovědi stanekr


Reagovat
Pavel Čížek 13.12.12

Dobrý den zdravim, no…Borovici Limbu jako pokojovou rostlinu? no.. bylo byto možné ale doporučoval bych ji postupně přesazovat do většího květináče aby moc nezakrněla a udržovat zálivku až naroste do požadované výšky v době leta ji pak vysadit ven(květen-červen) protože si musí zviknou opět zpátky na klima aby v nečekaném případě neumrzla!!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.