Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Bouganilea v Praze


Dr Jiří Josífko 08.10.12

Mám trochu rozdílný názor. Za prvé : ukázalo se, že Bouganvilie se daří jedinečně i na severním okraji Středomoří, kde je v zimě zima a vlhko. Např. na ostrov Losinj se dostala patrně teprvé před 50 –70 léty a zcela změnila zahrady v mikroklimatu měst Mali a Velki Losinj. Dnes jsou tam stromy B. jako naše velké jabloně ve všech známých barvách květů, u když převládá fialová. Přitom na Losinju roste skvěle v mikroklimatu kolem přístavu, kde nemrzne, zatím co kousek dál leží sníh. Má tam za společníky palmy a obrovské kaktusy. Ostatně otevřte si na Google LOSINJ a uvidíte.

Takže : Bouganvilea snáší zimu, dokonce dlouhá deštivá období, pokud teplota vzduchu / a tím také zeminy / neklesne pod O C. Já ji do www.exotickazahradapraha.cz nedal, protože se prostě většinou v Praze nedaří. Měl bych tady rád velký strom bouganvileji, ale to je iluze. Vyhozené prachy. Víte co, zkuste třeba stromkovou Magnolia tripetala a budete mít po celý život Středomoří v zahradě. Nebo modré cedry / nechci užívat botanické názvosloví / – rostou v Praze jako blázen dokonce i na Brdech v 450 m jdou skvěle a nenamrzají.


Reagovat
Re: Dr Jiří Josífko | Dr Jiří Josífko 08.10.12

Omlouvám se za překlep :správně Bouganvilie


Reagovat
george5167 10.10.12

Moc se omlouvám. Městečka na Losinju / Kvarner //www.chorvatsko.cz › Kvarnerské ostrovy / se jmenují správně MALI LOSINJ / největší městečko na Losinju, kde je řada velkých hotelů / a VELI LOSINJ, což je překrásné malé městečko, poslední na ostrově směrem na jih, s velkou večerní atmosférou, napoleonskou baštou a spoustou subtropických rostlin v zahradách. Někdy se vyskytuje přepis z chorvatštiny na ostrov „Lošin“ Nad Velim Losinjem je světoznámé dětské sanatorium, které léčí hlavně alergii / včetně kožní. Zahrada a alergie nejdou moc dohromady.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.