Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Bouganilea v Praze


Dr Jiří Josífko 08.10.12

Mám trochu rozdílný názor. Za prvé : ukázalo se, že Bouganvilie se daří jedinečně i na severním okraji Středomoří, kde je v zimě zima a vlhko. Např. na ostrov Losinj se dostala patrně teprvé před 50 –70 léty a zcela změnila zahrady v mikroklimatu měst Mali a Velki Losinj. Dnes jsou tam stromy B. jako naše velké jabloně ve všech známých barvách květů, u když převládá fialová. Přitom na Losinju roste skvěle v mikroklimatu kolem přístavu, kde nemrzne, zatím co kousek dál leží sníh. Má tam za společníky palmy a obrovské kaktusy. Ostatně otevřte si na Google LOSINJ a uvidíte.

Takže : Bouganvilea snáší zimu, dokonce dlouhá deštivá období, pokud teplota vzduchu / a tím také zeminy / neklesne pod O C. Já ji do www.exotickazahradapraha.cz nedal, protože se prostě většinou v Praze nedaří. Měl bych tady rád velký strom bouganvileji, ale to je iluze. Vyhozené prachy. Víte co, zkuste třeba stromkovou Magnolia tripetala a budete mít po celý život Středomoří v zahradě. Nebo modré cedry / nechci užívat botanické názvosloví / – rostou v Praze jako blázen dokonce i na Brdech v 450 m jdou skvěle a nenamrzají.


Reagovat
Re: Dr Jiří Josífko | Dr Jiří Josífko 08.10.12

Omlouvám se za překlep :správně Bouganvilie


Reagovat
george5167 10.10.12

Moc se omlouvám. Městečka na Losinju / Kvarner //www.chorvatsko.cz › Kvarnerské ostrovy / se jmenují správně MALI LOSINJ / největší městečko na Losinju, kde je řada velkých hotelů / a VELI LOSINJ, což je překrásné malé městečko, poslední na ostrově směrem na jih, s velkou večerní atmosférou, napoleonskou baštou a spoustou subtropických rostlin v zahradách. Někdy se vyskytuje přepis z chorvatštiny na ostrov „Lošin“ Nad Velim Losinjem je světoznámé dětské sanatorium, které léčí hlavně alergii / včetně kožní. Zahrada a alergie nejdou moc dohromady.


Reagovat
samkumar10090 04.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.