Diskuze

Popínavé rostliny a živé ploty

Břečťan - prorůstání


kockolada 03.10.11

Zasadila jsem břečťan k betonovému plotu bez podezdívky, je možné že začne prorůstat k sousedům? A dá se tomu nějak zabránit? :?:


Reagovat
buliznik 03.10.11

určitě,ten se dostane všude.chce to hned vytrhávat a vytrhávat :think: :palec:


Reagovat
kockolada 03.10.11

No to je pěkné zrovna jsem ho zasadila potřebovala jsem ho už dát před zimou do země a zjistila jsem dost pozdě, že ten plot je bez podezdívky. Mám to zase vyrýt nebo to jde nějak ošetřit aby to nelezlo k sousedům oni ho tam nechtějí a já u nás ano :roll:


Reagovat
buliznik 03.10.11

stačí sledovat kam roste a případný výhonek vytrhnout,nebo prostrčit plotem,aby se neuchytil dál. :palec:


Reagovat
kockolada 03.10.11

Jáj tak to bude těžké 8-o 6 sazenic značně rozrostlých do všech směrů jsem v návalu paniky, že zas nic nestíhám zasadila tak šikovně, že kam se co plazí bude fuška uhlídat. A když uhlídám výhonky jak to bude s kořeny které si teď lebedí v zemině? Jsem břečťanozačáteč­ník :oops:


Reagovat
buliznik 03.10.11

břečtan by se měl pnout po plotě,stačí občas proplést výhonky pletivem-to uhlídáte :palec: :palec: :palec: :think:


Reagovat
kockolada 03.10.11

Tk já už se úplně bojím napsat že nemám pletivo, ale betonovou zeď jako plot :roll: tak to by byl asi lepší ten přísavník? :think: znamená to že se bude břečťan vyvalovat po zemi nebo ho budu muset nějak vyvazovat? :twisted: toho prorůstání jsem se bála dole pod plotem kde je mezera no koukám že jsem zase dvakrát řezala a jednou měřila :oops:


Reagovat
buliznik 03.10.11

to je moje chyba,přehlédla jsem že se jedná o beton. plot,ale my máme břečtan,který se přichycuje i na zed a drží se jen při zdi a nijak se nerozrůstá,tak snad to bude i váš případ. :palec:


Reagovat
liška 05.10.11

Přísavník na zimu opadává, břečťan ne, ale barevně je hezčí přísavník :wink: , ale blbě se ze stěny servává, jde i s omítkou… Na sousedově betonové stěně mám i břečťan i přísavník, břečťan ale neleze sám, chce trochu pomoc. V baumaxu jsme koupili takové dřevěné tyčky jakoby do vějíře, manžel mi je navrtal do zdi (po dohodě se sousedem, je to jeho zeď) a jednotlivé výhony jsem vyvázala provázkem, to bylo loni a letos už se přichytává sám :palec: Přísavník leze sám :mrgreen: Tak snad jsem to napsala trochu srozumitelně. Jo, ještě k prorůstání, odspodu vylízají nové výhony, ale to si ohlídáš, popřípadě vyvážeš nebo ostříháš.


Reagovat
samkumar10090 08.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.