Diskuze

Plevele

Břečťan - okraska nebo plevel


tondazbrna 28.11.15

Zdravím všechny zahrádkáře.

Břečtan, okrasná rostlina, plevel, nebo škůdce v zahradě. To všechno o této rostlině bych mohl napsat. Když jsem jako nezkušený mladý zahrádkář stál před rozhodnutím čím zkrášlit holé plochy, terasy a zdi napadlo mě -Břečtan. Rostl ze začátku pomalu-jeho barva byla sytá a úmysl jej zasadit jsem bral jako perfektní. Pokryl plochy které měl a vytvořil neproniknutelnou oázu před sousedy a okolí. Nádherně se zakořenil v pracně vytvořených záhonech pro zeleninu, která rostla jako tato rostlina.Dnes přerostla ne zelenina, ale břečtan a úroda pomalu žádná. Rozhodnutí jednoduché -ten plevel musí pryč. A tak v potu tváře rvu ven, to co mě těšilo z počátku. Doufám, že ty provzdušněné a té rostliny zbavené záhony budou opět rodit zeleninu, než ten krásný pohled na zarostlé všechno.


Reagovat
Re: tondazbrna | olinak 06.06.16

Zdravím tato rostlinka zasazená k plotu POTESI všechny sousedy…bohužel to znám z vlastní zkušenosti, mám od sousedů desetimetrovou lavinu jedovatýho plevele, kterej koření kde může…a ted co s tim?


Reagovat
emilka12 29.11.15

:mrgreen: :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.