Diskuze

Popínavé rostliny a živé ploty

Bugenvilea


kyti5 21.04.11

Mám prosbičku, kdo má zkušenost s pěstováním "bugatky? Loni měla dva výhony , přezimovala letos vyrašil výhon jen jeden . Ráda bych, aby byla košatá .Měla bych ji nějak zastřihnout, aby se rozkošatila? Co byste poradili, nebo ji nechat růst a ona si výhony udělá sama? Vždy se mi líbí jak jsou rozrostlé . :think: Asi takovou nikdy mít nebudu :think:


Reagovat
Re: kyti5 | ludmila60 21.09.13

Já bych ji


Reagovat
Re: kyti5 | lofos 30.03.14

V každem připadě zstřihnou, ja mam 1 m dlouhy vyhon na žluté, hodím foto ajdu střihat


Reagovat
Re: kyti5 | Hana Jobánková 11.06.15

Dobrý den, Prosím o zaslání postupu při pěstování této zostliny – Bungevila. A informaci kde bych mohla zakoupit modrou Bungevilu. Děkuji Hana Jobánková


Reagovat
Re: Hana Jobánková | emilka12 11.06.15

V étě ji mít venku. podle potřeby zalít, nepřemokřovat. Nemít velky květináč. Já ji mám přez zimu na činžáku na okně :mavam:


Reagovat
interpreter 25.04.11

Já jsem si dovezl Bouganvileu z dvolené v Řecku a už tam mi domorodci radili, že ji musím hodně stříhat, pokud chci, aby mi kvetla bujně jako jim ,o)


Reagovat
kyti5 25.04.11

taky si vozím z Řecka sazenice,/hlavně oleandry a ibišky/ ale tuto jsem dostala , ta je místní. A už jsem ji zkrotila, tak se budu těšit co vyvede. Díky za radu. :palec:


Reagovat
interpreter 25.04.11

Ja uz jsem si z dovolene take dovezl spoustu rizku oleandru, ibisku, bouganvilei a spoustu dalsich veci, vcetne plodu a semen, ale vzdy mi rizky zakorenily a rostlina pak neprezila zimu. Nekdo rika, ze kdyz ta rostlina je zvykla na jine klima, tak tu nevydrzi.


Reagovat
kyti5 25.04.11

To ne,to tím nebude … :think: mě vše roste v pohodě. Viz ty ibišky a oleandry vše pěkně roste.


Reagovat
zanda_b 11.05.11

Vážená paní.Buganvileu pěstuji už 13 let ze řízku dovezeného z Itálie.Na podzim rostlinu seříznu a uložím do chladnější místnosti kde je dostatek světla.občas mírně zalévám.Lístky všechny opadají a zůstává holý keř který na jaře opět obrůstá.Na jaře nesestříhávám,mám­zkušenost že rostlina pak méně kvete.Přeji mnoho úspěchů.S poz­dravem Jana.


Reagovat
Re: zanda_b | Jitka Pospíšilová 26.10.12

Dobrý den, mám prosbu-jak tak čtu, máte bugatku několik let-použila jsem váš návod na pěstování. Nyní bude zima a v domě, kam jsem ji přenesla-opadala celá-škoda byla nádherná. Jak postupovat nyní? sestříhám a dám na světlo do chladnější místnosti, ale jak zalévat? Prosím o odpověď je to moje vymodlená květina a nechci o ní přijít. díky Jitka


Reagovat
Re: Jitka Pospíšilová | emilka12 27.10.12

Ahoj jitko. Já dávám bugatku na zimu na parapet. Jiné místo nemám. Také mě zhodí listy, je to normální jev.Na zálivku mám takovou vychytavku. Nazvednu ji a když je suchá tak ji mírně zaliju, víc ji zalívám zespodu.Na jaře ji ořežu bal, zespodu, po okrajích asi centimetr, protože nechci používat větší květináč. Kvete mě i v zimě. Atˇse ti daří snad si z toho něco vybereš. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | jaklin 08.05.14

Prosím o radu, mám problém..Taky se pokouším pěstovat tuto krásnou květinku,(po několikáté),ale na listech se mi dělají bílé fleky, a listy jako by praskají..nevím, co jí schází??!?Děkuji za radu, jestli někdo ví, co s tím…


Reagovat
kyti5 11.05.11

Moc Jano děkuji, mě začala pěkně košatit, tak jsem zvědavá jak se bude mít ke kvetení. Zatím ji stále mám doma na slunečném okně . Nevím zda by ji nepoškodily deště , co poradíte ? :think: :think: mám to tu na jižní stranu celý den parno .Ale když přijdou deště není to chráněné.??????? :think: :think: :think: děkuji za radu Hana


Reagovat
muškatek 11.05.11

Ta vaše je krásná,já jsem si loni koupila v Globu…
dvě malé stála jedna 35kč narostly hezky,ale nejhorší
je to přezimování jedni radí stříhat na jaře jedni na
podzim,a taky jsem už někde četla že se mají stříhat
až po třech letech.Teď tady čtu příspěvek p.Jany,kdybych to věděla tak je na podzim seříznu.Jedna zůstala tak jak vyrostla jen opadala,ale už je olistněná,druhá asi polovinu uschla,tak jsem ji seřízla teď na jaře ale už začaly taky růst lístky,tak uvidím jak dopadnou.Moc se mě tato kytička líbí.M.


Reagovat
kyti5 11.05.11

Máte krásnou barvičku, já ji trochu ostříhala na podzim, když opadala a nyní ještě na jaře jsem zastříhla ty špičky, tak jsem zvědavá zda jsem se nepřipravila o spoustu květů, :think: :think: :think: :think:


Reagovat
zanda_b 11.05.11

Slunečná strana ji nevadí,ale je lepší aby na ni moc nepršelo,trpí tím právě květy.Nejlepé se jí daří na zakrytém balkoně nebo v zimní zahradě,ale každý tuto možnost nemá.Já jsem ji zprvu mívala na jižní stranu na okně na parapetu,ale teď už mám větší keř,tak stojí u vchodu na verandě.Ještě ji můžete umístit někde v obýváku na nějaký květinový stolek přímo před oknem,bude uvnitř a sluníčko na ni též půjde.Vyzkoušejte to a pak dejte vědět.Zdraví Jana.


Reagovat
kyti5 11.05.11

Ano, asi ji nechám doma právě že déšť by ji poškodil,sice se mi líbí venku, ale u nás na to nejsou dobré podmínky/v Řecku právě neprší tak tam se jí ohromně daří/ to u nás snad nelze ani vypěstovat. Jakmile vykvete dám fotečky. :wink: :wink:


Reagovat
60 12.05.11

já ji nikdy nestříhám,akorát každý rok kupuji novou :lol:


Reagovat
kyti5 13.05.11

To jste mě rozesmála :lol: :lol: :lol:


Reagovat
60 13.05.11

koukněte jak mi loni rostla


Reagovat
Re: 60 | lada98574 13.09.12

Myslím, že tohle je mandevilla nikoliv bugenvilea.


Reagovat
Re: 60 | lada98574 13.09.12

[citace] @60 píše: koukněte jak mi loni rostla [/citace] myslim, že tohle je mandevilla nikoliv bugenvilea.


Reagovat
Re: 60 | Jana 61 14.09.15

Pozor neplést rostliny :), obě jsou sice krásné, ale doposavad se všichni bavili o bugenvilei a na fotce je mandevila. Potíž je s jejím pojmenováním, na kterém se někdy prodejci nemohou shodnout. Správné jméno je mandevila (Mandevilla splendens), nejčastěji používané synonymum pak je Dipladenia. Setkat se můžete i s prapodivnými zkomoleninami jako například fandevilla či sandevilla :mavam:


Reagovat
Re: Jana 61 | Jana 61 14.09.15

[citace] @Jana 61 píše: Pozor neplést rostliny :),…jen pro upřesnění. Text se vztahuje k fotografii uživatele „60“


Reagovat
Re: Jana 61 | jarka ondrašikova 02.12.15

Ano je to přesně tak, hodně si je děvčata letete, bugenvilie je trvalka, sandavilie, je upně jina rostlina


Reagovat
interpreter 13.05.11

[citace] 60 píše: koukněte jak mi loni rostla [/citace] A už ji zase nemáte? ,o) To by byla škoda.


Reagovat
60 13.05.11

já mám hroznou smůlu,že mám malý byt a fakt je nemám kam na zimu dát,ale letos zase jedu do Chorvatska a zas si nějakou hezkou přivezu a zkusím ji dát na zimu do sklepa a pak uvidím,to víte,že mi to bylo líto,když zmrzla,já kytičky a všechno živé miluji,je to škoda,jěště že máme tu přírodu,která nám ty krásy dává :potlesk:


Reagovat
interpreter 13.05.11

[citace] 60 píše: já ji nikdy nestříhám,akorát každý rok kupuji novou :lol: [/citace] Také jsem měl takové období ,o))) Často jsem jezdil k moři a vždy si dovezl řízek, ketrý se ujal, ale pak nepřežil zimu, tak jsem si Bouganvileu koupil v OBI, ale ani ta mi nezustala ,o)


Reagovat
interpreter 13.05.11

A věřte, že bylo z čeho brát, viz foto ,o)


Reagovat
interpreter 13.05.11

Bouganvilea v Turecku.


Reagovat
interpreter 13.05.11

Další Bouganvilea v Turecku.


Reagovat
interpreter 13.05.11

A ještě jedna ,o) Prostě nádhera.


Reagovat
interpreter 13.05.11

A tuhle mají právě nyní v Hornbachu na Černém Mostě.


Reagovat
kyti5 13.05.11

Dnes měli v květinářství bugatku vinutou do kruhu krásně kvetoucí, ale odolala jsem :oops: :oops:


Reagovat
interpreter 13.05.11

Já také odolal, i když jsou přenádherné ,o) Ale kam bych je dal? :think:


Reagovat
kyti5 17.05.11

tak to je dnšní moje bugatka, má se k světu i přesto, že jsem ji ostříhala, tak uvidíme zda přinese květy


Reagovat
cajik 11.09.11

Kyti tak co – vykvetla Vám? Mě letos udělala dvoumetrový šlahoun, ale měla jsem malou oporu a začala padat z okna. Chtěla jsem jí sehnat pyramidu, ale to je téměř nemožné, takže jsem jí s těžkým srdcem stříhla asi na 40cm. A ona se totálně zbláznila – vyhnala zatím deset nových šlahounů a vypadá to že ještě neskončila. Každopádně s květy jsem se letos nadobro rozloučila :-( Ale je ted tak krásně hunatá, že to aspon takto vynahrazuje :-D


Reagovat
kyti5 11.09.11

ano vykvetla takto, vyrostly dlouhé šlahouny a byla obsypaná květy


Reagovat
kyti5 11.09.11

a dneska jsem jí fotila ty předešlé květy opadaly a povyrostla a opět kvete na koncích – mám z ní radost a vyráží další šlahouny


Reagovat
cajik 11.09.11

Tedy to je vážně nádhera :potlesk: kdybych té své nevěřila, že mi to příští rok vynahradí, tak Vám jí závidím jak malé dítě :-D


Reagovat
kyti5 12.09.11

je divné že vám nevykvetla :think: :think: :think: měla by., no třeba to příští rok vynahradí :wink:


Reagovat
cajik 10.10.11

Tak takto vypadala téměř před měsícem a ještě poporostla, ale květy žádné. Jdu jí střihnout jak zde radila paní Jana a snad už se příští rok konečně dočkám. Už mám ze všech popínavek jen holé žebříčky, k tomu počasí to působí ještě depresivněji. Už jen tu bugatku. Jsem zvědavá, jak se příští rok předvede potvora :think:


Reagovat
kyti5 10.10.11

Nechte ji nejdřív opadat všechny listy a pak trochu přistříhněte a dejte na chladné světlé místo a přes zimu opravdu minimálně zalít stačí 1× za 6 neděl trochu, aby mohla odpočívat a na jaře ji ostříhat víc a začít zalévat ,ona pak začne růst a nasadí na spoustu květů


Reagovat
cajik 10.10.11

No s tím stříháním právě každý tvrdí něco jiného. Mě se právě ten jen jarní dostřih moc neosvědčil. Také jsem nikdy úplně správně nezimovala. Vždycky byla v ložnici, která je sice chladnější, ale ne zas tak moc. Tak ted to zkusím všechno jinak a uvidím. Bude zimovat pěkně s fuchsiema a snad se jí to bude víc líbit…


Reagovat
emilka12 19.11.11

8-) JESTLI JI CHCEŠ KOSATOU TAK JI ZASTŘIHNI.JA JSEM JI JEŠTE NESTŘIHALA.MAM JI TŘETI ZIMU.TED JI MAM NA OKNE.CHCI JI CO NEJVYŠÍ.MOŽNA BUDE STROMEK.


Reagovat
emilka12 24.12.11

TUHLE FOTKU BUGATKY JSEM NAŠLA NĚKDE NA INTERNETĚ. :potlesk:


Reagovat
emilka12 06.01.12

TAKHLE MĚ KVETE BUGATKA.SHODILA VŠECHNY LISTY A ZAČALA KVÉST. :potlesk: :think:


Reagovat
Lenka N. 11.03.12

Tak schválně přidávám fotku Bugenvilie naší prababičky, nevím ani kolik má let, ale je to důkaz pro všechny, kteří nevěří že se jí v našich podmínkách může dařit. Babička ji vždy na podzim ostříhala(už proto aby tolik nezavazela), dala na jižní verandu, kde opadala a v květnu ven na sluníčko. Loni v létě mi ji dala, protože už na ni nemá místo… ani u nás nebylo jednoduchá ji někam umístit(a to jak v létě tak v zimě), je opravdu obrovská. A podle babičky tak jako tohle léto ještě nikdy nekvetla :) Snad mi nezajde, nejsem zkušený zahradník a manžel kytky zrovna nemiluje a už mi ji „vyhodil“ ven. Snad to zvládne. Jestli ne bude to obrovská škoda, ikdyž mám pocit, že pokud by letos ještě narostla už by ji stejně nebylo kam dát a musela bych ji nechat zmrznout :nevim: …nebo předat někomu dalšímu??? :nevim:


Reagovat
Re: Lenka N. | EMILKA 12 11.03.12

[citace] Lenka N. píše: Tak schválně přidávám fotku Bugenvilie naší prababičky, nevím ani kolik má let, ale je to důkaz pro všechny, kteří nevěří že se jí v našich podmínkách může dařit. Babička ji vždy na podzim ostříhala(už proto aby tolik nezavazela), dala na jižní verandu, kde opadala a v květnu ven na sluníčko. Loni v létě mi ji dala, protože už na ni nemá místo… ani u nás nebylo jednoduchá ji někam umístit(a to jak v létě tak v zimě), je opravdu obrovská. A podle babičky tak jako tohle léto ještě nikdy nekvetla :) Snad mi nezajde, nejsem zkušený zahradník a manžel kytky zrovna nemiluje a už mi ji „vyhodil“ ven. Snad to zvládne. Jestli ne bude to obrovská škoda, ikdyž mám pocit, že pokud by letos ještě narostla už by ji stejně nebylo kam dát a musela bych ji nechat zmrznout :nevim: …nebo předat někomu dalšímu??? :nevim: [/citace] JE NÁDHERNÁ.NEVY­HAZOVAT.SESTŘIH­NOUT PODLE POTŘEBY


Reagovat
kiku 20.03.12

Ahojky všem tady,jak tak koukám máte tady honě zkušeností s pěstováním bugenvilie,já ji dostala v loni,krásně kvetla,na podzim chytla jakousi plíseň nebo nějakýho škůdce,je na ní jakoby vata,bílé cucky,nevím co to je a jak se toho zbavit,může někdo poradit?


Reagovat
Re: kiku | emilka12 21.03.12

Ahoj kiku.Dostanou se koupit tyčinky na zapíchnutí do hliny. :nevim:


Reagovat
Re: emilka12 | saratom 26.05.12

děkuji Vám Emilko už jsem diskuzi našla :)


Reagovat
kyti5 21.03.12

ty bílé chumáčky bude vlnatka a tou se moc těžko bojuje

Mospilan patří mezi nové přípravky na vlnatku, a dá se sehnat nejen v OBI a i mnohem levněji. Nicméně není to vyčerpávající odpověď. Na vlnatku můžeš použít i Actelic, Karate a podobné jiné širokozáběrové insekticidy. Nepotěším Tě v jednom. Vlnatka,bohužel, nevegetuje jenom na rostlinách, ale velmi často a velmi hojně i ve spleti kořenů. Pak je potřeba rostlinu v přípravku normálně vykoupat a znovu zasadit.


Reagovat
Re: kyti5 | kiku 22.03.12

děkuju kyti5 za informaci,moc jsi mi pomohla,zkusím to sehnat…


Reagovat
saratom 26.05.12

zdravím všechny, konečně se mi podařilo najít povídání o bugoškách:-) já mám pět rostlinek. Jednu jsem si přivezla předminulý rok z Malty, respektive větvičku, která mi tam po měsíci pustila kořínky a přežila už druhou zimu, ale jště nekvetla, má kvést červeně. Pak mám další, která je růžová, už druhý rok a ta kvete skoro pořád. Před týdnem jsem si koupila další tři. Jedna je taky spíš růžová, druhá žlutá a třetí oranžová. Tak uvidím, jestli se jim u mě bude dařit a vykvetou. Scháním tmavě fialovou a bílou a vůbec všechny, které ještě nemám. Oblíbila jsem si je na dovolených u moře a doma mi tak připomínají ty dovolené a cizí země :kytka:


Reagovat
saratom 12.06.12

Tak jsem si v jednom zahradnictví objednala osm nových barev bugošek, jsem zvědavá kdy dorazí a jestli pokvetou:) máte někdo z kušenost – zahradnictví Plantica?


Reagovat
bouga 28.10.12

Rostliny stříhám před zazimováním, jinak by se mi nevešly. Zimuji v chladné chodbě před bytem u oken. Jestli jsou to víceleté rostliny a mají již trochu kmínek, tak ty přezimují dobře. Horší jsou ty mladé, které jsem letos řízkovala, ty nechávám v bytě na okně. Ty mi na chodbě hynuly. Na chodbě většinou nezalévám, jenom málo. Jestliže shodily listy, tak nemají přeci z čeho odpařovat. Bouga totiž mají jenom spoustu jemných kořínků a nemají žádné silné kořeny a proto se asi snadno přemokří. Loni se mi podařilo vypěstovat rostlinu na kmínku a letos se mi ujaly 3 řízky a chtěla bych z nich také udělat na kmínku. Jinak tu nejstarší máme již 12 let a ta se už musí zimovat u dcery v garáži u okna. U některých obrázků v galerii abecedy zahrady, adresu jsem poslala v minulém příspěvku, jsou po rozkliknutí návody na pěstování. Toto jsou moje zkušenosti s fialovou barvou. Na jaře jsem si objednala z Plantica červenou barvu a přišla mi nádherná rostlina. Snažila jsem se jí přes léto nařízkovat, ale ta se mi nechytla.


Reagovat
emilka12 31.10.12

:potlesk: @bouga Já ji mám doma na okně. Kvete mě i v zimě tak ji musím zalívat. Kdo ji má v chladnu tak zalívá méně. Já bydlím na činžáku a chladnější místnosti nemám. :mavam:


Reagovat
ondrasikova jarka 07.05.13

To co sestřihnete šupněte k rostlině do hlíny a uvidíte co se staně


Reagovat
Re: ondrasikova jarka | jarka ondrasikova 01.06.13

Holky je to špatné co jsem už letos nařízkov a chytlo sa tak jsem je všechny vyhazela ale ty co jsem nechala pod folií tak se zatím drží uvidím e co bude na podzim


Reagovat
emilka12 01.06.13

Jarko a prosím tě a jak je řízkuješ. Já jsem zkoušela nové sazeničky a nikdy se mě to nepovedlo. :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | jarka ondrasikova 01.06.13

Jednoduše mlady vyhonek utrhnu letošní mlady namočím do stimulatoru a zasadím do hlíny jakou mam a přikryju sačkem, zakyaté sačkem se drží a co jsem už dala ven a odekryla tak dneska jsem je vyhodila upně sežloutly. Bugenka je tropicka takže je asi necham v mistnosti, a jde opravdu to jde jen to chce teplo


Reagovat
Re: jarka ondrasikova | emilka12 01.06.13

[citace] @Jarka ondrasikova píše: Jednoduše mlady vyhonek utrhnu letošní mlady namočím do stimulatoru a zasadím do hlíny jakou mam a přikryju sačkem, zakyaté sačkem se drží a co jsem už dala ven a odekryla tak dneska jsem je vyhodila upně sežloutly. Bugenka je tropicka takže je asi necham v mistnosti, a jde opravdu to jde jen to chce teplo [/citace] Jarko díky :mavam:


Reagovat
Emička z Hustopeče 20.09.13

Skoro do každé zálivky denně krystalon květ hnojivo- Byla celé léto na slunci hodně pražícím ale denně zalévala. Nádherně kvetla a kvete stále přivázala jsem ji k žebříčku. Na zimu lehce zkrátím a málo zalévat. V květnu po mrazech ven a znovu hnojit. Určitě pokvete zase.


Reagovat
Re: Emička z Hustopeče | ondrasikova jarka 21.09.13

A měla by se co 3 roky přesadit a pak už jen pokvete a pokvete


Reagovat
ondrasikova jarka 21.09.13

Žlutá bugoška a bílá z Buchlovického zámku


Reagovat
ondrasikova jarka 21.09.13

Omlouvám se toto je bíla buguška a růžova patří k obrázku nahoře kdo můžete udělejte si výlet na zámek Buchlovice a vy milovnice kytek sednete na prdel já bydlím asi 25 km od buchlovic a jezdily jsme tam jako školáci na výlety ale co je tam ted už jsem dlouho nikde neviděla a je tam i prodejní stánek ale ten úžasný areal v zámecké zahradě stojí za to, klobouk dolů před lidma kteří kolem toho celoročně chodí


Reagovat
Re: ondrasikova jarka | ondrasikova jarka 21.09.13

Taky bych je chtěla ale já si počkám a doufám se i dočkám, ráda bych všechny barvy jinak budu namocná


Reagovat
Re: ondrasikova jarka | Anonymni 27.04.21

Jo, tak to i my si budeme dělat teďka výlet, akorát jsme si to dneska všechno doplánovali :) Mrkali jsme se totiž na to, kde bychom se mohli nechat ubytovat a nejvíce se nám zalíbilo zde – http://treehousejested.cz , takže tam i pojedeme se mrknout :) No a určitě dáme vědět, jaké to bylo :)


Reagovat
Re: ondrasikova jarka | Anonymni 15.08.21

Jo, to my si moc rádi uděláme nějaký ten výlet, protože si myslíme, že si to už konečně zasloužíme… Hodně fajn si myslím, že třeba na těch výletech je i to, že si všechno pořizujete sami a tak víte, co a za kolik kde utratíte… Na této stránce – https://www.naturehikecz.cz se toho pak dá docela dost pořídit za hezké peníze.


Reagovat
emilka12 21.09.13

Emičko z hustopeč a z kterých hustopeč jsi
:?:


Reagovat
saratom 23.11.13

Ahoj holky bugošky mám už doma v nejchladnšjěí místnosti, už skoro všechny schodily listy. POtřebuju radu, mám je ještě zastřihnout nebo až na jaře? A jak často zaléváte, vím, že se má minimálně, ale bojím se, že uschnout.


Reagovat
lofos 09.05.14

Bylo by foto, takhle se to těžko pozna,


Reagovat
Tereza5555 26.05.14

Kdyby to byly fleky lehce dožluta, mohly by být spálené od sluníčka, pozor na zalévání při slunci! ale bez fotky to nemohu říct najisto


Reagovat
saratom 01.10.14

Ahoj ma nekdo typ na nakup bugosek v praze. Myslim vetsi rostliny. Letos jsem jednu velkou koupila v obi jinak jsem na zadnou nenarazila. Nebo kde by se vetsi daly objednat. Ale opravdu vetsi ne ty do dvaceti centimetru. Diky za typy.


Reagovat
saratom 15.02.16

Ahoj všem, tak jak se vašim miláčkům daří. Můj velký stromek už vykvetl, akorát původní květy když jsem ho kupovala před dvěma lety byly fialové, loni nekvedtla a teď, protože jsem je měla přes zimu v bytě (v netopeném pokokoji, ale nemám jinou možnost zimování) tak vykvetla a kvítky jsou úplně světle růžové. Ostatní bugošky, které jsou mnohem menší jsou ale napadené, stejně jako loni a předloni takovým bílým svinstvem. Koupila jsem tedy roztok na všemožné parazity a postříkala je. Mám je teď na balkoně a musí to holky zvládnout. Loni jsme to měla úplně stejně. Bohužel v tom pokoji a při té teplotě jsou napadené vždycky.


Reagovat
pucek 16.02.16

Já zatím nevím, jsou ve sklepě, vypadají suché, ale doufám, že žijou. Ještě je tam nechám. Jestli na nich máš takovou jako bílou vatičku, tak na to moc postřik nefunguje.


Reagovat
Anonymni 09.03.21

My jsme se za nimi rozhodli vyrazit k Ještědu, kde to prodával jeden pán… No a když už jsme se rozhodli jet takto daleko (jsme z Prahy), tak jsme si řekli, že můžeme spojit užitečné s příjemným a udělali jsme si tam rovnou i takovou kratší dovolenou v tree house ( odkaz zde – https://www.treehousejested.cz )… Bylo to moc hezké a určitě se tam máme v plánu vrátit :)


Reagovat
Anonymni 27.09.21

No vidíte a já sem tohle třeba ani do teď ani neznala a aspoň jsem teď o něco bohatší. Takže hip hip hurá. Já si ráda kupuji zahradní potřeby https://www.kde-nakoupit.cz/…potreby-012/ na svoji zahrádku, protože se o ni ráda starám. Ráda si takhle okopávám a sekám. Hrozně mě baví jezdit s tou naší sekačkou a klidně takhle zabít 2 hodiny času.


Reagovat
Anonymni 21.06.22

Garmin Express is an application designed to make the maintenance process of garmin devices easier. Our users will be getting software updates, map updates, and more after registering. You can download & install garmin.com/express Garmin Express App on your device. Don’t worry about the steps for registration. All are mentioned on the site.

We provide a web-based management page to operate our users Netgear extenders. It does not require an active internet to use the page, mywifiext.net is a completely virus free website which is safe to access. Our Netgear extender device users can use it to log in to their Netgear extender with ease. There are a few simple steps to follow to log in to mywifiext which are written on the above mentioned site.


Reagovat
Anonymni 16.07.22

A group of software developers experts offer the most effective software development company nz They control their resources. In the field of programming, the development of flexible and solid solutions is accessible for any OS or gadget, program, and device.


Reagovat
Anonymni 16.07.22

We are a leading provider of home furnishings services based in Auckland. We understand the importance of having the right look for your home, so we will not let you worry about our services. Visit Curtains and blinds auckland . Our customers are important to us and we provide top-quality services at a reasonable price.


Reagovat
Anonymni 06.09.22

When you try to go to the site link to set up your wireless connection. You might receive an error message or unable to connect to the website. This can occur because the site is not a regular internet website. mywifiext.local is a web address used to open the settings of a mywifiext. Your workstation must be connected to extender either by a wireless connection. You can setup your mywifiext with the help of technicians and connect your devices with internet at long distance in your home or office. You can connect your devices with network booster.


Reagovat
Anonymni 06.09.22

We provide a web-based management page to operate our users Netgear extenders. It does not require an active internet to use the page, mywifiext.local is a completely virus free website which is safe to access. Our Netgear extender device users can use it to log in to their Netgear extender with ease. There are a few simple steps to follow to log in to mywifiext which are written on the above mentioned site.


Reagovat
Anonymni 06.09.22

We are, Auckland based, leading provider of home furnishings services, understand the importance of having the right look for your home, so we will not let you worry about our services. Visit curtains auckland and blinds auckland . Our customers are important to us and we provide top-quality services at a reasonable price.


Reagovat
Anonymni 08.10.22

Willkommen in der e-Apotheke für intelligente Medikamente. Generisches Modafinil ist von jedem erhältlich. modafinil kaufen modafinil kaufen


Reagovat
Anonymni 28.11.22

We provide a web-based management page to operate our users Netgear extenders. It does not require an active internet to use the page, mywifiext.local is a completely virus free website which is safe to access. Our Netgear extender device users can use it to log in to their Netgear extender with ease. There are a few simple steps to follow to log in to mywifiext which are written on the above mentioned site.

There are several different types of Garmin Navigation device models available. Garmin device users can download Garmin Express software from garmin map updates free download 2022 . This software can be downloaded into a variety of devices with operating systems like Mac or Windows. This will help the users to maintain and manage their Garmin Navigation Devices as well as to keep track of their data. Visit the above-mentioned link for more information.

Garmin Express is an application designed to make the maintenance process of garmin devices easier. Our users will be getting software updates, map updates, and more after registering. You can download & install Garmin Express update Garmin Express App on your device. Don’t worry about the steps for registration. All are mentioned on the site.


Reagovat
LilyHaran 02.02.23

I have a coffee plant that grows tall doctors for sleep apnea near me
has a thin stem and is leafy only at the top. Can you advise me how I should trim it to make it richer.


Reagovat
Anonymni 03.03.23

When I read an article on this topic, bitcoincasino the first thought was profound and difficult, and I wondered if others could understand.. My site has a discussion board for articles and photos similar to this topic. Could you please visit me when you have time to discuss this topic?


Reagovat
Anonymni 07.04.23

Various facilities 918kiss The website also supports 918kiss all types of applications from players. In addition, if the player has the desire to play No matter where the players are or at what time, players can play with us anywhere. of only the player has a mobile phone and internet can then play with us Our website is designed to support both playing. on a desktop computer and mobile phone The various displays are 100% the same. Players don't have to worry that if playing on a mobile phone. The display system is not the same as on a desktop computer. Because we have designed the use of our website system. To work well on both mobile phones and on the desktop itself.


Reagovat
Anonymni 12.05.23

credible login


Reagovat
Anonymni 11.06.23

Extremely pleasant article, I appreciated perusing your post, exceptionally decent share, I need to twit this to my adherents. Much appreciated!.  kserietv


Reagovat
Anonymni 11.06.23

Extremely pleasant article, I appreciated perusing your post, exceptionally decent share, I need to twit this to my adherents. Much appreciated!.  kserietv


Reagovat
Anonymni 24.06.23

Thank you for this informative article. I came across your blog while surfing the internet. If you can share more on topics like this in the future, it will help your friends a lot. Thanks for your great help. 토토사이트


Reagovat
Anonymni 16.07.23

betflixvip BETFLIX THAILAND เว็บพนันออนไลน์ มาพร้อมโบนัสส­ล็อตแตกง่าย


Reagovat
garryy 17.01.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
Re: garryy | garryy 17.01.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat
garryy 17.01.24

aka.ms/linkpc is an integral component of Phone Link setup process for linking your mobile device with your PC, aka.ms/linkpc provides seamless experiences between smartphones and personal computers. If you’re unfamiliar with what this feature entails or how you should utilize it, look no further. Our comprehensive guide aims to demystify this short URL address to simplify digital life for you. The Phone Link Application connects your mobile phone and PC, enabling you to effortlessly sync notifications, messages, photos, and applications across both platforms. No longer do you have to email files back and forth or deal with cumbersome cables to share data across platforms!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.