Diskuze

Bylinky a koření

Bylinky na zahradě

chaarleene 28.03.12
Ahoj, prosím o radu

Které bylinky se hodí pro pěstování na zahradě na záhonku? A které je lepší mít v truhlíku nebo v květináči a na zimu je uklidit dovnitř? Uvítám jakékoli tipy a rady
Reagovat
Alihna 23.04.12
Ahoj já mám zasetý kopr, petrželku, bazalku a pažitku. Kopr je jednoletka, bazalka vím, že potřebuje hodně vody. Nedávno jsem si koupila mátu, ale dočetla jsem se, že je dost choulostivá na mrazíky a hodně se rozrůstá,proto ji doporučujou jen do květináče. Tam rostě pěkně už jí mám 2 týdny venku.
Reagovat
Re: Alihna | Stanislav Roth 08.08.12
Máta se opravdu hodně rozrůstá, ale to se dá hravě kočírovat. Mám jí na zahradě v podhůří krkonoš (460 m. n.m.) již čtyři roky a ani letošní dlouhotrvající holomrazy jí nedostaly. Sice obrazila později, ale o to houževnatěji a hustěji. Dávám si jí do petky s vodou, na čaj i pod maso na gril a spotřeba nestačí pokrýt nabídku . Ostříhám ji a usuším na zimu. Květináče nezkouším, ale určitě se jí i v nich bude dařit
Reagovat
Re: Stanislav Roth | zhbobo 08.08.12
Zdravím Stanislave já mám mátu na zahradě již mnoho let(520m. n.m. Jihlava)suším si ji na zimu na čaj. Když se moc rozroste jednoduše ji sestřihnu na přijatelnou
velikost.
Reagovat
ZAHRADNÍK 23.01.13
www.zahradnictvi-branka.cz
Reagovat