Diskuze

Bylinky a koření

Bylinky v korytu


MarkyM 06.06.12
Ahoj, koukám na to naše koryto,ve kterém je pár stromečku,které začínají reznout a celkově se mi to nějak nelíbí a napadá mě že bych to všechno z toho koryta vyrvala a zasadila tam bylinky.Klasiku jako rozmarýn,bazalku,petržel,pažitku,tymián atd. myslíte že tam můžou být nebo se hodí jen do truhlíku a květináčů?
Reagovat
Re: MarkyM | ZAHRADNÍK 09.06.12
Dobrý den , koryto je ideální volba pro bylinky jen bych se vyvyroval do této bylinkové kombinace sadit mátu - a rozmárýn na zimní měsice schova . Ještě doporučuji celkovou výměnu zeminy v kterou dosud v korytu máte .

S pozdravem a přáním krásného dne Weiss Jan
Reagovat
MarkyM 09.06.12
"@ZAHRADNÍK": www.konev.cz

Moc děkuji za odpověď,koupila jsem zeminu přímo na bylinky .Mátu mám zvlášť v květináči,ona se dost rozrůstá jak jí tak pozoruju. Jinak, vy si myslíte,že by ty bylinky mohli přezimovat? Já počítala s tím,že až uhodí první mrazík tak bude po nich a na jaře,že si je zasadím znovu ....
Reagovat
ZAHRADNÍK 10.06.12
Není vůbec zač děkovat , doporučuji vždy všechny koupené substráty smíchat 50% a 50% zeminy ze záhonu popřípadě kompostu . Co se týče vymrzaní bylinek v korytech tak záleží na tom jaká bude zima většinou v nádobách přezimují petržel , pažitka , tymián , šalvěj , estragon , saturejka , mateřidouška .
Reagovat
VENCA2702 05.05.13
Nevite nekdo jak se pestuje tymian a rozmarin??? dekuji
Reagovat