Diskuze

Typy zahrad a zahradní architektura

Často si právě na podzim povzdechneme, jak by se nám hodila zatravňovací dlažba


admin 17.10.19

Zatravňovací dlažba, známá též pod názvem vegetační dlažba, najde uplatnění všude tam, kde se chceme vyhnout velkým betonovým plochám, avšak potřebujeme, aby byla zeleň současně funkční. Poskytuje zpevnění a pozemek odvodňuje.

Vegetační dlažba je praktickou nejen pro veřejná parkoviště. Hodí se rovněž k rodinným domům. Využívá se na příjezdové cesty, nádvoří, ale i parkoviště vedle domu. Místu ponechává zeleň a skvěle odvádí vodu.

Variabilita designu zatravňovacích dlažeb je dnes široká

Díky produktovému portfoliu už nemá zatravňovací dlažba jenom jeden design. Presbeton má v nabídce hned několik tvarových řešení dlažby s různým poměrem plochy beton vs. zatravnění. Díky tomu se rozšířila i možnost využití zatravňovacích dlažeb například pro použití na přístupové chodníčky, zahradní cesty, terasy vedle domu apod. V sortimentu nechybí ani možnost kombinovat typově stejnou venkovní dlažbu s vegetační (dlažba Hydrobar).

Pro dokonalé odvodnění

Venkovní dlažba nabízející zatravnění má i další funkci než jen zpevnění povrchu za současného zachování zeleně. Umí propouštět a odvádět vodu. Hodí se pro mokré a podmáčené pozemky, kde se pokládá na kvalitní drenážní vrstvu ze štěrku. Dlažba umí chránit pozemek před erozí a používá se i na mírně svažité pozemky.

Jakou výplň použít pro zatravňovací dlažbu?

Už její název nám samozřejmě napovídá, že dlažbu zatravníme. Na kvalitní drenážní vrstvu se nanese substrát smíchaný s pískem, nebo přímo hotový namíchaný trávníkový substrát a plocha se oseje nejlépe osivem pro vysokozátěžové trávníky. Vyrostlý a dobře zakořeněný trávník se pak standardně udržuje sekáním zahradní sekačkou.

Druhou možností je mezery v dlažbě vysypat štěrkem. Ten je funkční a současně nám umožňuje měnit celkový design dlažby podle použitého štěrku – jeho frakce i barevnosti.


Reagovat
Anonymni 30.10.21

Aby se udělal krásný chodník, musíte si pořídit i vibrační desku. Je dobré znát třeba vibrační deska půjčovna i ve větších městech. My bydlíme v Praze, a tak jsme museli googlit, kde se takové věci dají půjčit. Je jasné, že v centru Prahy asi sklady žádná taková firma mít sklady nebude. Ale mohla by :-)-


Reagovat
Anonymni 15.08.22

Word games are one of the most loved and played game genres. you can play it at any time with many different word games. eg: Octordle game, Dordle, Wordle, waffle game The levels are gradually increased in difficulty. You will have to overcome all to become the winner


Reagovat
Anonymni 26.08.22

This is a really good article. I think this is one of the best entries I've ever read. Your work is outstanding and motivating. I appreciate you. wordle game


Reagovat
Anonymni 29.11.22

Tady ta zatravňovací dlažba vypadá na zahradě opravdu skvěle. Také se mi to hodně líbí. Pokud někdy budeme předělávat zahradu, určitě bych tam něco takového chtěla. Na druhou stranu ale ona i taková klasická zámková dlažba na zahradě vypadá celkem hezky. Právě z té tam máme cestičky teď a nevypadá to zle. Jen se musí trochu udržovat.


Reagovat
Anonymni 06.04.23

Thank you for this helpful post. It was beneficial to me. do you know what is morse code and morse code symbol Each Morse code symbol is made up of a series of dits and dahs. In morse code Translator, the dit duration is the fundamental unit of time measurement. The length of a dah is three times that of a dit Each dit or dah within an encoded character is followed by a space, which is a period of signal absence equal to the dit duration. A space equal to three dits separates the letters of a word, and a space equal to seven dits separates words.


Reagovat
AmyBrock 17.04.23

Každý se může podělit o své vlastní jedinečné nápady na tvorbu na https://modilimitado.com/youtube-premium, aby se k nim mohli ostatní odkázat.


ReagovatMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.