Diskuze

Balkonové rostliny

Celoročně atraktivní truhlíky


Shari 10.04.08

Dnes jsem viděla u jednoho hotelu nádherně osázené truhlíky. Byly tam miniaturní stromky, vřes, břečťan a v tom jarní kvítky (narcisy, hyacinty, macešky…).

Napadlo mě, jestli by nebylo možné osázet truhlík tak, aby se v něm celé léto střídaly kvetoucí kytky se stálezelenými (např. až odkvetou narcisy, tak by se ostříhaly, cibule by zůstaly v zemi a kvetlo už něco jiného, letního)???

Nemáte s tím někdo zkušenost?

Nebo aspoň se stálezelenými květinami do truhlíků? Které by i přezimovaly?


Reagovat
veera 11.04.08

To se obávám, že by nešlo. Dělá se to spíš tak, že máž zasazené ty koniferky (stromečky) a mezi ně strčíš třeba ty cibuloviny v jejich vegetačním období v květináčku. Můžeš střídat co zrovna kvete a je vhodné na venek, třeba: hyacint, narcisky, primulky, v létě třeba lobelku, možná jestli je to velký truhlík i muškát a na podzim třeba fialku a vřes. Prostě co se prodává v těch malejch květináčkách a dá se to v tom i pěstovat. Ty stromečky a brsleny (takové stálezelené keříčky) ti vydrží i několik let.


Reagovat
Catherin 11.04.08

Jo jo, tak krása osázených květníků :lol:

Já to dělám tak, že mám břečťan, (ted si za boha nemůžu vzpomenout na název druhé stálozené rostliny,ach ta mateřská :lol: )a do toho střeídám právě narcisy(cibule pak dám do zahrádky), nebo macešky a na léto dávám lobelky nebo petunie (muškát se mi moc neosvědčil, je agresivní stejně jako břečtan a ubíjely se navzájem) a na podzim tam dám vřes a ten tam vydrží celou zimu (ale pozor prodávají se i vřesovce a ty bohužel nepřezimují a zmrznou, ale na pohled vypadají stejně)

P.S: Shari:nakukuji k vám do ledna,protože anetka se taky narodila v lednu,ale nemám odvahu se vám do toho motat :roll:


Reagovat
Shari 11.04.08

Díky, díky!

Catherin, jen se přijď motat :wink: Rády tě uvidíme!


Reagovat
Wendula 11.04.08

Ahojky,

Catherin, nemohla bys mi ty svoje truhlíky vyfotit, nedovedu si ten břečťan představit, máš ho nějak tvarovaný, nebo se jenom tak „plazí“?

A ještě jeden dotaz máš pořád jeden truhlík a ty sezonní kytky tam dáváš, jak píše Veera, v těch malých květináčcích, nebo to vždycky přesázíš. Asi je to zmatený, ale fakt nejsem žádná zahradnice :oops:

Díky. Vendula


Reagovat
Shari 12.04.08

a ty koniferky se hodí do truhlíku? Co s tím na zimu, nezmrznou v tom?


Reagovat
Catherin 14.04.08

Vendul, tak já na jaře, ty narcisy a spol. nechávám v těch květináčcích a jen je mezi to prsknu, ale ty lobelky atd. už přímo v:,–(ím, protože ty by asi v menším květináči přes léto nevydržely …

a ten břečťan se jen tak plazí,ale zase takový růstový skok za sezonu neudělá a mě teda nezmrzl (a pozor kdo má novou fasádu,přísává se a nechává nevzhledné černé fleky :evil: )


Reagovat
Anonymni 18.03.09

veera, dovolím si nesouhlasit.

Mám celoročně venku nádobu, ve které mám konifery, brslen, krokusy, poléhavou vrbinu penízkovou, petrklíče a listopadky. Cibuloviny nevyndávám, když odkvetou, překryjí je petrklíče a vrbina. VYpadá to po celý rok hezky, pořád tam něco kvete.


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500