Diskuze

Bylinky a koření

Černání bazalky


glama 27.06.11
Letos, kdykoli koupím v Lidlu bazalku v květináčku, už do rána a pak během pár dnů mi začne černat, listy rychle vadnou, stáčejí se, tmavnou a bazalka se může vyhodit. Nepamatuji se, že by se mi to stávalo jiné roky..
Nevíte někdo, co s tím...?
Reagovat
Re: glama | oldamo 18.04.12
mohu potvrdit, vyjimečně jsem v lidlu nakoupil bazalku, vlastní mi nechce vzejít, tak asi třetí den začala černat. dělala jste s tím něco ? - myslím tedy v lidlu? chystám se jich tam zajít zeptat
Reagovat
cajik 01.07.11
Dobrý den. Já tedy vůbec nevím, co s tím, ale můžu doporučit pěstovat ze semínka. Letos jsem jí zkusila poprvé, ale ještě jsem neobjevila nic, co by se ze semínka pěstovalo tak snadno. navíc jí jde vysázet kdykoli, tedy do květináče.
Reagovat
glama 01.07.11
Díky..asi to zkusím taky :-)
Reagovat
zhbobo 01.07.11
Zdravím já pěstuji bazalku i saturajku ze semínek v truhlíku za oknem pak přemístním na balkon a mám po
řá čerstvé.Přeji hodně pěstitelských úspěchu.
Reagovat
ZAHRADNÍK 18.04.12
Dobrý den , vše co dojde do našich supermarkétů tak projde tolika změnami prostředí že se s toho i ta bazalka zblázní a zaručeně odejde co se týče toho černání tak je to způsobeno nachlazením popřípadě podchlazením převozem v temperovaných vozech , bazalka vyžaduje strašné teplo
Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | Seal 17.05.12
Ahoj - na bazalce i rajčatech mi naskákaly tmavé fleky, zejména listy rajčat jsou hustě kropenaté Obojí mám na balkoně v truhlících a květináčích, bazalku jsem v posledních chladných dnech schovala dovnitř asi o 5 dní dříve než rajčata. Myslím si, že prošly nějakým podchlazením, tedy doufám, že to není nějaká plíseň Jak poznám, že se nejedná o plíseň? A hlavní dotaz: **V případě, že "jen" prošly teplotním šokem, porostou další listy normální?** A co když to je opravdu nějaké onemocnění, dají se ty plody konzumovat, nebo to mám rovnou vyhodit? Mám to hlavně pro děti..
Reagovat
Janaen 11.06.13
Po letošních deštích mi také začala bazalka černat, mám ji na záhoně, jih. A ty deště jí nesvědčí, ani moc neroste. Vloni v létě byla krásná.
Reagovat
Re: Janaen | máta49 11.06.13
...zima a vlhko, letos je bazalka i mimořádně napadena mšicemi, je to na houby v takovém počasí něco pěstovat, že? N.
Reagovat