Diskuze

Nakupujeme na zahradu

Chcete mít svou zahradu pod kontrolou 24 hodin denně? Pořiďte si fotopast


admin 19.11.17

Moderní technologie nám dokážou pomoci se spoustu nejrůznějších problémů. Patří sem i ostraha pozemku, kdy ve výsledku můžeme získat fotografii vetřelce. Ten často nemusí být v podání člověka, ale může se jednat o návštěvníka ze zvířecí říše, který vám přišel rozrýt zahrádku. Kdy oceníte fotopasti a jaké mají možnosti využití? To se dozvíte v tomto článku.

Pro ochranáře zahrady

Fotopast může pomoci odhalit nezvané návštěvníky, kteří vstoupí na váš pozemek. Po vyfotografování získáte důkazní materiál, kdo vám poničil, případně vykradl objekt. Jedná se o alternativu ke kamerovému systému, kde je nutné řešit neustálý záznam a jeho ukládání pro potřebné použití. V případě fotopastí se spoušť aktivuje na základě pohybu a snímek se uloží přímo na paměťovou kartu, která je součástí přístroje. Ve výsledku si tedy stačí prohlédnout fotky a rozlišit, kdo může být pachatel.

K čemu dalšímu se hodí fotopast?

Kromě ochrany domů a zahrad se fotopasti využívají i pro citlivé a neinvazivní monitorování ohrožené zvěře. Umisťují se k hnízdům, do lesa pro detekci plachých zvířat a podobně. Oceňují je myslivci, kteří s jejich pomocí dokážou lépe určit, jaké živočichy mají ve svém revíru, a jestli se aktuálně nemusí potýkat se škodnou. Přístroje pomáhají i s odhalováním pytláků. Umístit je ale můžete například i na svoji chalupu, kde v zimě netrávíte příliš času a bojíte se, že vám ji někdo poškodí. Na výběr máte z mnoha variant přístrojů, které se liší svou velikostí, rozlišením a schopnostmi. Některé z nich vás mohou při aktivaci upozornit a zhotovenou fotografii vám zašlou na mobilní telefon ve formě MMS zprávy.

Pro milovníky přírodní fotografie s nedostatkem trpělivosti

Víte, jak vznikají nejlepší fotografie přírody a hlavně zvířat? Fotografové tráví několik hodin ve speciálních krytech připraveni na dokonalý moment. Ten často ani nenastane. S fotopastí máte čekání ulehčené, protože ji stačí jenom nainstalovat a těšit se, jaká zvířátka zrovna přistihne. Do moderních přístrojů se v poslední době dávají i fotoaparáty s poměrně dobrým rozlišením, takže snímky budou mít dostačující kvalitu.


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500