Diskuze

Trvalky

Chryzantémy


iris66 23.10.11

poradí prosím někdo,co s chryzanténamy v tomto období,můžu je ještě přesadit z kontejneru do záhonu,vydrží přes zimu?děkuji :think:


Reagovat
kyti5 23.10.11

zde jsem už odpovídala asi jsi to nečetla, třeba ti poradí někdo něco jiného …já píši jen ze své zkušenosti

některé listopadky jsou trvalky, ale mnohé z nich ne ,ty se pěstují jen na jednu sezonu. musí se to vyzkoušet, mnohdy ani v květinářství nebo v zahradnictví neporadí. Já je většinou vyhodím a koupím nové. Malé šlechtěné nevím, nevím…nevěřila bych tomu ,že to je trvalka . Měla jsem jeden rok ty drobnokvěté a po odkvětu jsem je zaryla do záhonu – poradili mi nestříhat je na zimu/že by vymrzly / přihrnula jsem je pěkně ,aby měly teplíčko a na jaře když jsem viděla ,že začínají od prostředka vyrážet nové listy jsem je sestříhla a pěkně narostly .Bohužel,ale další rok už se jim nedařilo.Tak, že jedině vyzkoušet. Mám jednu letos žlutou v záhonu, tak uvidím jak přežije. Ty co mám volně nebudu schovávat. Takže jedině to zkus . Poznáš na jaře zda vyraší znovu. :lol: :lol: :lol:


Reagovat
iris66 23.10.11

Ahoj Hani,já Ti děkuju,přemýšlela jsem,co mám udělat s těmi koupenými a šlechtěnými,zda je dát na hřbitov a riskovat,že mi je někdo ukradne a nebo je dát do záhonu a přijít o ně také.Takže je asi odnesu na ten hřbitov,aby alespoń chvíli zdobily hrob. :-?


Reagovat
kyti5 23.10.11

Iris jasně dobře uděláš, ty nepřezimují .mě už přešly mrazem všechny, pochybuji, že z nich něco bude :think: :think: :think:


Reagovat
60 23.10.11

Irenko,já bych je dala taky na hřbitov,budeš mít dobrej pocit,že si myslela i na druhé a budou dušičky :lol:


Reagovat
Magdalenka73 25.10.11

Mně loni na záhonu nepřezimovala ani jedna :-( A to jsem je zakryla netkanou textilií a chvojím. Jednu jsem nechala přezimovat v květináči ve sklepě, občas zalila a teprve na jaře dala do záhonu.Udělala obrovský trs, právě začíná kvést,tak řeším dilema,jestli to risknout a nechat na zimu v zemi.Zřejmě ale nepřežije… :-(


Reagovat
buliznik 25.10.11

já je na zimu uklízím do sklepa a ven je dávám na jaře,ale na hřbitově už mně letos 2 zmrzly,tak jsem udělala truhlík s chvojím,mahonem a šípkem a to zimu přežije-pokud si to někdo neodnese domů :think: :-P


Reagovat
iris66 25.10.11

děkuju,také je dám asi do toho sklepa :think:


Reagovat
iris66 25.10.11

jak všichni píšou,tak je dávají do sklepa,zřejmě ty šlechtěné zimu nesnesou.Děkuju za odpově´d.Irena


Reagovat
davidjohn 31.08.22

Děkuji moc za upřímné sdílení. Myslím, že to dám do phrazle weaver game sklepa. Sdělte mi prosím svůj názor.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.