Diskuze

Zelenina

Cibule


jiříz 26.01.11

Při pěstování cibule dlouhodobě zjišťuji, že po sklizni má často cibule jakoby vnitřní obal= slupky, který je překryt cibulí a pak jsou konečné slupky.Při spotřebě pak vzniká problém, protože po odstranění slupek se cca 4mm směrem do středu objeví další obal, který vlivem skladování začal mokvat a zahnívat. Cibule je tím upotřebitelná až po odstranění tohoto vnitřního obalu a 13 cibule se vyhodí.Dlouhodobě pátrám, jak tomu zamezit.


Reagovat
Re: jiříz | ZAHRADNÍK 26.02.12

má rada zní nepěstovat cibuli ze sazečky , ale koupit si raději sazenice předpěstované cibule globo , v našem zahradnictví již několik let prodáváme tuto odrudu a sazenice které předpěstováváme ze semen která sejeme už v listopadu tak aby se během dubna dali vysázet kvalitní sazenice na záhony :D


Reagovat
60 05.06.11

dobrý den,já mám zase problém,že se mi letos cibule celá skroutila a je malá,jsem ztoho nešťastná,protože nevím jestli ji mám vytrhat a dát tam něco jiného :-x


Reagovat
muškatek 06.06.11

Cibule Vám chytla plíseň postříkat a nepapat.


Reagovat
jiříz 06.06.11

Cibule nechytla plíseň, ale napadla ji muška, tuším květilka cibulová, která tam nakladla vajíčka a larvy vyžírají listy-stonky. Lze postříkat proti savému hmyzu. V odborné zahrádkářské prodejně Vám poradí.Plíseň může přijít až později, podle mých zkušeností plíseň nezkrucuje listy


Reagovat
60 06.06.11

Já jsem se naštvala a vytrhala ji,dala jsem tam cukety a salát,ale jěště mám bílou a ta je hezká,tu mi poradili,že ji mám vyskoušet,tak snad dozraje,dnes je tady bouřka a leje


Reagovat
60 26.02.12

A dá se u vás koupit předpěstovaná cibule??Kdy ji objednat,děku­ji,Lída :think: :think:


Reagovat
Re: 60 | ZAHRADNÍK 26.02.12

ano dá právě v tomto týdnu se bude přepichovat do sadbovaů a k dodání bude od začatku května po 1,50,–/ks a zaručuji vám že tuto cibuli když budete zalívat tak vám doroste i 0,5 kg /ks v případě že nebudete zalévat doroste vám standardní velikost , dále radíme alespoň jednou za vegetaci prolít jakýmkoviv fungycidním přípravkem


Reagovat
pckop 12.03.12

Cibule Globo je sice výnosná, ale má málo silic a krátkou skladovatelnost.


Reagovat
Re: pckop | ZAHRADNÍK 13.03.12

ano ano přesně tak , ideální do kuchyně ale v dnešní době pochubuji že si někdo doma pěstuje cibuli pro skladování , většina pěstitelu si cibuli pro skladování kupuje a tu co si sám vypěstuje použije a spotřebuje již během vegetačního roku


Reagovat
60 13.03.12

A Honziku,dáte nám vědět,až bude čas na tu cibulku,abychom si mohli objednat od vás??? :think:


Reagovat
Re: 60 | ZAHRADNÍK 13.03.12

ano zavčasu dám vědět , již dnes se rostlinky přepichovali do sadbovačů :)


Reagovat
Anonymni 05.04.23

Dobrý den, a to máte jakou cibuli, prosím? Já letos budu dávat poprvé sazečku. Počítám, že někdy po Velikonocích, ale uvidím podle počasí, tak mě to taky zajímá. Už právě hledám na internetu to, jak pěstovat cibuli, ale ty rady jsou v leckterých případech hodně vágní a obecné, jako by je nepsal ani zahradní.


Reagovat
Anonymni 21.08.23

Your travle passion for sharing knowledge is evident in every paragraph. Your readers are lucky to have come across your article.


Reagovat
Anonymni 10.10.23

Taky Honzíku, kdy je sezóna cibule, abychom si u vás mohli objednat? basketball stars


Reagovat
Anonymni 07.01.24

This Convertitore Mp3 is a lifesaver It effortlessly transforms audio files, making it so convenient. Simple to use and delivers great results. https://videoconvertitore.com/


Reagovat
samkumar10090 28.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.