Diskuze

Zelenina

Cibule kuchyňská


sartis 28.08.11

Cibule mi nenaroste, zůstává placatá a má tuhé slupky, chuťově nic moc, je tvrdá a tuhá, bílá i žlutá a to mám již 3. rok, Poradí někdo proč tomu tak je? díky.


Reagovat
Magdalenka73 02.10.11

Je skutečně cibule vypěstovaná ze sazečky méně trvanlivá než ze semínka, takže ji zkonzumovat dříve?


Reagovat
Lanková 02.10.11

Sartis, máme ten samý problém, cibule vypěstovaná ze sazečky moc dlouho nevydrží, okamžitě ji máme ke spotřebě, nevím co to je, ale hlavně že je vůbec nějaká, že? Naďa :think: :think: P.S. ale chuťově je dobrá…


Reagovat
60 02.10.11

Já měla letos cibuli hroznou,pořád se kroutila,nevím čím to je :think: :think:


Reagovat
Lanková 03.10.11

Liduško, podívám se do nějakých chytrých materiálů, nebo kdyby toto četla Muškatek nebo Maariee, určitě nám poradí…pěstitelky, kde jste? Naďa :think:


Reagovat
60 03.10.11

A kdy se správně sází cibule,aby byla pěkná-únor,březen,du­ben??? :think: :think: :think:


Reagovat
Magdalenka73 03.10.11

Já sázím v dubnu a mám nádhernou..ta se mi daří každoročně :wink:


Reagovat
60 04.10.11

jinej kraj-jinej mrav,děkuji :think:


Reagovat
Lanková 04.10.11

Liduš, my jsme na severu, my v Liberci ještě víc! Když se dá začít pracovat venku, u nás je to nejdříve tak v dubnu. No a tak si tu cibuli koupíme! Ale je to škoda…Naďa :think:


Reagovat
60 04.10.11

Představ si,že dnes mi dala sousedka ze zahrady cibuli a byla placatá,jěště jsem takovou neviděla a sázele ji v dubnu :palec: :palec:


Reagovat
kyti5 05.10.11

Já myslím, že je to druhem cibule, ne? Pokud ne , vyveďte mě z omylu. :think: :think: :think: :think: :think:


Reagovat
Lanková 05.10.11

Kyti, jakou cibuli sázíš, seješ? Já si také myslím, že záleží na půdě a druhu a případně na manželovi, který to sází a seje a nedá si poradit…Naďa :think:


Reagovat
kyti5 05.10.11

Naďo, já cibuli nepěstuji . Já ji koupím a vyberu si jaká se mi líbí. zdravím Hanka


Reagovat
60 05.10.11

Dobře děláš,protože člověk má s tím tolik práce a když to nedozraje :-( :cry: tak je z toho smutno


Reagovat
Lanková 05.10.11

kyti, děláš dobře že se tím netrápíš! Já Ti mám ale ráda, když ze semínka vyroste mladá cibulka tak na vaření, jsem jak koza, protože mám ráda směsi cibulková nať, petrželka, libeček, nasekat a dát na brambory a vlastně na cokoliv, mňam Naďa :lol:


Reagovat
kyti5 05.10.11

holky já jsem přes kytičky a zeleninu si koupím kdy chci a jakou chci, nemám moji maličkou zahrádečku nafukovací


Reagovat
Lanková 05.10.11

…ale kytí, to jsem netušila že máš zahrádečku rozměrů pánského kapesníku! To teda sorry! Buď ráda Hani, alespoň se nemusíš plahočit! Malé zahrádky jsou krásné! Naďa :palec: :palec: :lol:


Reagovat
kyti5 05.10.11

jj přeletí vlaštovka a je pohnojíno :oops: :oops: :oops:


Reagovat
Lanková 05.10.11

…no to je krásné přirovnání, to se Ti fakt podařilo! N.:potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Magdalenka73 06.10.11

:lol: :lol: A já právě cibuli sázím ráda pro její absolutní nenáročnost a vždy dobrý výsledek :lol: :lol: Druh neřeším, paní kde kupuji, má stejně jednu, vlastně dvě..červenou a bílou :lol: No a když jsme u těch rozměrů..těch 2600 m2 něčím zaplácnout musím, že :mrgreen: Takže tak u nás s cibulí :wink:


Reagovat
60 08.10.11

Já bych jenom chtěla říct,že každý děláme podle svých možností a schopností že jo :lol: ,ale je dobře,že si tady můžeme poradit a to je dobře,já děkuji všem :palec: :palec:


Reagovat
Magdalenka73 09.10.11

Napsala jsem něco špatně?… 8-o


Reagovat
Lanková 09.10.11

Magdalenko, to je prosím dotaz pro koho? Naďa :think:


Reagovat
Magdalenka73 09.10.11

Na poslední reakci, takže na Lidušku :-( Cítila jsem z něj něco jako výtku,ale zle jsem rozhodně nemyslela nic..


Reagovat
60 10.10.11

Ježiši,nééééé,já to myslela dobře,jsem ráda,že si tady můžeme psát a poradit si,děkuji,Mag­dalenko,Ty máš výhodu,že bydlíš na Moravě,tam je o hodně tepleji,než tady u nás na severu,proto se vám líp daří všechno pěstovat,tady většinou prší,nebo je chladno,Naďa to ví,ale snažíme se vypěstovat aspoň něco,proto se na všechno ptám a já se radši zeptám 2 krát,abych něco nepopletla :lol: :lol:


Reagovat
BigJim 13.10.11

Doporučuji obrátit se na Ing Iva Kotrleho z Čelechovic. Je to šéfšlechtitel cibule v Sempře. Na webu při zadání jména už najdete.


Reagovat
Marketa123456 09.05.12

Na cibuly vždy musím používat prkénko, abych nepoškrábala pracovní desku. Našla jsem ale stránku, která mi ukázala, že nemusím při krájení používat ochranné pomůcky. http://kuchynske-pracovni-desky.cz


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.