Diskuze

Popínavé rostliny a živé ploty

Cim nechat obrust sloup


verveve 05.05.10

Ahoj, na okraji zahrady mame betonovy sloup elktrickeho vedeni – no a popravde se mi moc nelibi, tak bych ho chtela nejak zkraslit a tak premyslim cim by bylo nejlespi ho nechat porust – zvazuji brectan, nebot se dobre prichytava, ale libilo by se mi i neco kvetouciho… No a jeste mozna dost blba otazka, ale neda mi to – co se stane kdyz rostlina doroste az nahoru tedy k tem dratum nemuze se stat, ze by se pak stala vodicem a byla by tedy potencionalne nebezpecna? (No mozna to je blbost, ale nejak mi to vrtal hlavnou) Diky moc za vsechny rady.


Reagovat
Lesina 05.05.10

Také vlastním na zahradě dvojici sloupů :(

Takže pokusila jsem k němu vysadit plamének (Clematis) – a nebyl to dobrý nápad, protože mu tam bylo horko, takže už je přesazený tak, aby měl nohy ve stínu. Kombinovala jsem ho s přísavníkem, který se mi tak nějak ke sloupům nepřisál :D

Na podzim jsem ke sloupům přesadila vistárii – vyměnila si místo s plaménkem, ale obávám se, že nepřežila zimu. Přísavník je přesazený a vyvázaný k pergole…

No a teď zvažuji, zda koupit novou vistárii (strašně se mi líbí) nebo zda k němu vysadit popínavou hortenzii… A teď babo raď, že? :)


Reagovat
hanucha 06.05.10

Naši tam mají chmel :D


Reagovat
verveve 06.05.10

Clematisy mam u pergoly – tam jim je dobre – u sloupu by jim to asi nevyhovovalo a hlavne potrebuji vyvazovat – takze to vhodne neni :-( ale libi se mi. Vistarie je take krasna, ale ta zase nesnasi pruvah a u nas fouka docela dost :-( No tak mozna zkusim ten prisavnik – i kdyz pises, ze se neprisal :-) Take se mi libi trubac, ale ten je zase potreba sestrihavat a co s tim budu delat az vyroste az nahoru to fakt netusim…

Kazdopadne diky moc za napady :-)


Reagovat
céčko 09.05.10

Lesi tak jsem se dívala na Vistárii a je moc pěkná, už jsem si myslela, že ji pořídíme, ale dočetla jsem se, že má jedovaté plody(lusky). Tak počkáme až děti odrostou.


Reagovat
Lesina 09.05.10

[citace] céčko píše: Lesi tak jsem se dívala na Vistárii a je moc pěkná, už jsem si myslela, že ji pořídíme, ale dočetla jsem se, že má jedovaté plody(lusky). Tak počkáme až děti odrostou. [/citace]

U nás to aktuálně vypadá na tu popínavou hortenzii :)


Reagovat
labut 09.05.10

ahoj může se nechat pnout např růží,vistárií,pla­ménkem..


Reagovat
sud 09.05.10

Nevím co poradit,ale ten clematis je určitě krásný a myslím,že by stačilo trochu kamení aby koře :think: ny byly ve stínu


Reagovat
Anonymní 10.05.10

[citace] céčko píše: Lesi tak jsem se dívala na Vistárii a je moc pěkná, už jsem si myslela, že ji pořídíme, ale dočetla jsem se, že má jedovaté plody(lusky). Tak počkáme až děti odrostou. [/citace]

My máme nekvetoucí vistárii, takže žádné květy, žádné plody, ale stíní pěkně, máme ji u pergoly. A jsme na větrné hůrce a přesto roste pěkně. I když možná by rostla ještě líp, kdyby tady tak nefoukalo. :-D


Reagovat
samkumar10090 13.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.