Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Čím osázet vyvýšené místo u sousedovic plotu?


Anonymní 10.05.10

Ahoj, potřebovala bych poradit, abych při vlastním výběru nelitovala a nemusela na podzim sázet nanovo, jsem absolutní laik a nevyznám se.

Dělali jsme posezení a díky tomu máme co do výšky asi půlmetrovou haldu (průměr cca 2m) za zahradním domkem, je to těsně u sousedů (plot patří nám), takže bych nerada něco, co by se jim tam popínalo (i tak jsme zdědili popínavky po předchozích majitelích, které neustále lezou k sousedům).

Taky nechci něco, co by bylo příliš vysoké, i tak to bude na té haldě trčet. Místo je většinu dne ve stínu či polostínu a máme tady docela sucho (na celé zahradě).

Poradíte nějaké nízké keříky, stínomilné, ideálně bez jedovatých bobulí? A aby se nemusely moc opečovávat, protože místo je ze dvou stran nepřístupné.


Reagovat
Re: Anonymní | germi 09.07.16

Rychle a vysoce rostlý je bambus, navíc není popínavka. Druhá rad je dobrý skalník, ale píchá-dětui!?Jalovec, pozor! nevhodný kde jsou hrušně a to desítky metrů, zlikviduje je.Dala bych rozchodníky.


Reagovat
Re: Anonymní | germi 09.07.16

Barvínek je jedovatý. Výborná se mi zdá astra nízká, kvete temně fialově, tvoří porost asi do 30–35 cm? Snad nic není bez péče.


Reagovat
Re: Anonymní | germi 09.07.16

Ještě mě napadá, stinná místa a vlhká, kapradiny a hohyšky-přímo vynikající! Bohyška – různé kombinace barev není fádní jen jeden druh. S kapradinou supr! Sem a tam dát kámen – placák, ajeto! Pokud je místa opravdu hojně-hodně, dala bych ještě do další části bergénii, skvělá dekorativní. A pokud máte čas, chuť a trpělivost, tak hortenzie! Měla má rodina na dvoře ve stínu, léta bohatě kvetoucí keře víc než metr vysoké, květy o průměru i 30 cm, úžasné! Pak to roste samo! Sklízet budete jen ovace!


Reagovat
Han-da 07.06.10

Napadá mne skalník vodorovný, sice má bobule, ale je dekorativní, drží se při zemi, zpevňuje svahy, na jaře hezky kvete drobnými bílými kvítky…jak je to s jedovatostí bobulí byste si musela zjistit… http://www.garten.cz/…lis-robusta/ Nebo nějaký z kultivarů poléhavých jalovců, např. Juniperus horizontalis, Juniperus communis První rok po vysazení je zálivka nutná, jinak téměř bezúdržbové dřeviny, časem udržovací řez je možný.


Reagovat
Anonymní 08.06.10

Děkuju :palec: , skalník vypadá dobře a nikde jsem nenašla, že by ty malvičky byly jedovaté, prošla jsem několik různých stránek, kde skalník popisují. Ještě zkusím najít víc, ale myslím, že by se o tom zmínili. Poléhavý jalovec máme pravděpodobně na předzahrádce (podle fotek je to totéž), ale skalník se mi líbí víc. :-D Díky za tip!


Reagovat
jahulka 08.06.10

Já bych možná zkusila brčál barvínek. Na jaře hezky modře kvete a dají se sehnat i odrůdy se žíhanými listy. Není náročný na půdu, rychle roste, nevymrzá. Na zahradě nám taky roste na nepřístupných místech. :wink:


Reagovat
bombastic.1 08.06.10

Barvínek doporučuji,roste mi i pod ořechem a tam nerostou ani kopřivy jen mech.


Reagovat
Anonymní 11.06.10

Jj, ořech to je kapitola sama pro sebe. Nakonec mám oboje, skalník i barvínek, tak uvidím, jak si budou „rozumět“. :-D Děkuju za rady. :palec:


Reagovat
jahulka 14.06.10

A ještě mě napadla santolina – svatolina. To je krásná kytička, po čase vytvoří takový stromek. Z jara se musí zastřihnout, ale jinak je nenáročná. Je pravda, že mi letos trochu pomrzla. V kombinaci s levandulí vypadá úžasně. Ale už to není úplně bez námahy. :-D


Reagovat
Anonymni 15.06.22

Very impressive, To start my feedback i would like to congratulate your team for giving us this source of knowledge and we are freely to connect with you too. Please have a sweet day by reading this, 바카라 게임


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.