Diskuze

Zemina, substráty, půda

Čím zkypřit těžkou půdu


Narija 24.10.15

Zdravím zahrádkáře. Mám problém s kterým bych potřebovala poradit. Před dvěma lety jsem si koupila malou zahradu. Půda byla dlouho neobdělávaná a je velice těžká. Hodně těžko se s ní pracuje. Říkala jsem si že letos to bude lepší než loni, půjde líp zrýt, protože jsem tu již něco pěstovala. Bohužel je to stejné jako loni. Proto jsem si na internetu našla čím mám půdu zkypřit. Nejlepší je prý kompost, písek, perlit nebo keramzit. Kompost ještě nemám, tak mi nezbývá než použít další možnost. Ale nevím která je nejlepší. Mám záhon asi 100 metrů. Kolik bych měla použít písku, perlitu nebo keramzitu? A můžu to na půdu kterou mám už zrytou jen tak rozsypat a postupně zapracovat, nebo to nechat na další rytí? Máte s tím někdo prosím zkušenosti? Děkuji za rady.


Reagovat
emilka12 25.10.15

Také je dobrá půda z listnatého lesa, ne z jehličnatého-ta je kyselá. Je to hotovy kompost a zkypří pudu.taky si dělám kompost z kopřiv, zbírám slabé větvičky a ted opadává listí taky zbírám na kompost :mavam:


Reagovat
pucek 25.10.15

No to bude fuška, jestli opravdu záhon měří 100 m.


Reagovat
Re: pucek | emilka12 26.10.15

U nás na sídlišti opadává listí tak pěkně hrabu a dávám na kompostér. Také je možné ho hned zarýt :)


Reagovat
Narija 26.10.15

Listí z ovocných stromů dávám taky do kompostu. Bohužel tu mám jen 2 vzrostlé jabloně, ostatní jsem sázela loni, takže listí moc není. Proto uvažuji nad jinými možnostmi. Nějaké rychlejší řešení abych se tolik nedřela. Je to fakt fuška. Kompost bude, ale ne hned. č


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.