Diskuze

Exotické ovoce

Citrusové plody


lukass1
28.12.10
:-) Chci se jen zeptat, kdo z vás pestuje nejaké citrusové plody? Rady o jich pestovaní moc nepotrebuji, jen že kdo je pestuje ? Dekuji predem.

interpreter
28.12.10
No ja myslim, ze citrus doma pestuje kazdy spravny pestitel ,o)
Ja jsem zacinal s citrusy v 16 letech a mel jsem jich opravdu spoustu. Dokonce jsem clenem vyboru citrusarske organizace, presto, ze uz citrusy nepestuji. Presedlal jsem na jine rostliny ,o)
Roman

lukass1
29.12.10
no to není tak celkem pravda, protože každý nemá velkou pudu, a ani na to čas. Ale je dost pestitelu který se tomu venují. Ja osobne nejsem obzlášť na cistrusy, ale sadím je. A ješte se chci zeptat o jaké citrusy se jedná? Protože citrusových plodu je mnoho druhu.

interpreter
30.12.10
K čemu půdu? Já pěstoval citrusy v panelákovém bytě a na balkoně. Zkusil jsem snad od všeho trochu, trifoliáty, citroníky, pomeranče, mandarinky, kumkvat a dokonce jsem měl i panašované druhy, ale ty v panelákovém bytě moc nešly.
Moc rád bych se jednou k citrusům vrátil, ale v paneláku to vážně moc nejde, takže třeba jednou až bude skleník nebo větší prostory ,o)

lukass1
30.12.10
že pudu ja jsem tou pudou myslel velké kvetináče, ale s mého príspevku to asi vyznelo jinak. Ja mám zkuženosti jen s citrony, mandarinky zdechli a ostatní tak tak. Hruza

lukass1
31.12.10
hej a jaké citrusi máš nejradeji?

julisek
01.01.11
ahoj, taky jsem pestovala mandarinky , pomerance, citrony a zkousela jsem i takove blbosti jako mango, liči, avokado atd...no, ze zacatku parada, ale potom mi to nejak uschlo :-( no co se d delat, ja ted jedu spise v kaktusech, bylinkach a ovoci a zelenine ;-)

interpreter
02.01.11
Me osobne se do panelaku libi mandarinky a prave muj oblibeny kumkvat (fortunella).

lukass1
02.01.11
julisek, no já taky na balone pestuju všechno, ale jen pro informaci na balkon se dost hodí i kivi, ale musíš mít i samčí i samičí rostlinu, protože jinak nebudeš mít plody. Mne osobne se nejvíc povedli citróny, mandarinky byly hruza Ted budu zkoušet pomeranče snad budov ok. :-D :-D

interpreter
02.01.11
Urcite budou, zalezi take hodne na podnozi, podminkach atd.

lukass1
02.01.11
to vím, jenom to tak ríkam, ja osobne mám nejradeji pomaranče, tak proto bych byl rád kdybych se povedli. :-D

lukass1
03.01.11
hej a mango si zkoušel ?

lukass1
03.01.11
hej kdo z vás zkoušel mango ? :-D :-D

luky1111
01.02.11
hej ludia pestujem si na balkone už 6 rokov. Prvý rok skúšam citróny. Viem že potrebujem substrát na citrusy aj čo to potrebuje aj ako sa to zaštipuje. Ale jedna vec. Vyrástol za 14 dní, ale ako rastie tak tam má semiačko, a tá rastlina rastie aj s tým. je to normálne? Alebo nie?

Kate1984
21.09.16
Dobrý den, dneska mě dorazily dva mandaríkovníky

www.citrus-shop.cz

www.citrus-shop.cz

Dále ještě tento stromeček
www.citrus-shop.cz


Jaké prosím používáte hnojivo na tyto citrusové stromečky?

Pro přidání příspěvku se přihlašte.