Diskuze

Volné diskuse

Co dělat, když už není co dělat ?


george5167 02.11.12

Otázka skoro hamletovská. Přichází zima, zahrada je uklizená. Najednou je dost času. Máte vyštipované borovice? Zkuste sami vytvořit nádhernou dřevinu, jejíž hodnota každý rok stoupá! Nechci psát návod – je v každé dobré literatuře. A v internetu pod heslem „Zaštipování“. Mnoho zdaru – nemluvím o bonsajích, ale o volně stojících jehličnanech. Hledáte jehličnan, který vám bude dělat radost celý život? Zkuste např. PINUS ARISTATA / borovice osinatá / nebo v chráněné poloze nějaký krásný cedr. A co takhle sekvojovec? / ne do malé zahrádky /. Mnoho zdaru! George 5167


Reagovat
Re: george5167 | george5167 03.11.12

Laik vám radí :

 • všechny koncovky hadic z umělé hmoty odšroubujte a uložte do tepla. Mnohé z nich mrazem praskají.
 • nezapomeňte vypustit vodu z trubek a vyprázdnit hadice. Hadice mohou zůstat na mrazu, ale musí být stočené, nikde přeložené,
 • pokud máte těžkou zem, pomůže výborně „rytí na hroudu“. Znamená to vzít velký rýč a žádnou hroudu nerozbíjet. Mráz je rozmělní na dobrou strukturu. Neškodí posypat před tím záhon dolomitickým vápencem a přidat malou dávku Cereritu.
 • kaktusy vydrží celou zimu bez zálivky. Někdo je balí do novinového papíru, ale hlavně musí být v chladnu +5 – +10 C.
 • pokud to umíte, zakraťte teď plaménky. Nemáte-li zkušenost, počkejte do jara.
 • je čas na vyštipování borovic. Zakraťte všechny větvičky, které mají vrcholový pupen asi na 1/3.
 • je doba sázení drobného ovoce. Spočítejte si, co na trhu není : angrešt – raný a pozdní, rybíz raný a pozdní, pozdní jahody, maliny / některé druhy rodí až do zámrazu /. Připravené jámy na sázení nechte několik dní před vsazením ovzdušnit.
 • proveďte předhnojení jahodníků – trochu Cereritu, je-li zem kyselá, trochu vápna.
 • venku nemrzne – vyměňte vyžilou zeminu u bonsají, překontrolujte drenáž. Dával jsem síťku a střep, dnes dávám přednost přiměřené vrstvě kamínků na dně, většinou z křemene nebo opuky, u vápnomilných jsou teď k dostání kaménky červeného vápence ze Středomoří, podobné našemu tufu, ale mnohem tvrdší.
 • vypusťte bazén z umělé hmoty až pod odtok do filtrace.
 • nezapomněli jste odstranit zbytky květů z azálek / rhododendronů /? Ještě je čas, ale nevylomte si květenství! Posypte kořeny hořkou solí a trochu ji zakryjte nejlépe rašelinou.

A teď jeden dotaz : zná někdo hmotu nebo lepidlo, které spojí sádrokartonové díly skleníku s betonovou kostrou? Nic se neosvědčilo, všechno na úpalu vypadává.

Na přiložených obrázcích jsou mé vánoční dárky přátelům.


Reagovat
Re: george5167 | pucek 13.11.12

Pěkné dárečky, takové jsou nejlepší :potlesk:


Reagovat
Anonymni 19.12.20

Když nemám co dělat a na zahrádce mám vše hotové, chodím si zaběhat. Za barákem máme několika kilometrovou polní cestu, která vede na okraj Prahy. Tak většinou chodím běhat tam. Vždycky tam někdo je, takže se nebojím, ale není tam narváno, takže se nestydím. Teď jsem si objednala nové dámské sportovní legíny odtud: https://www.jadberg.eu/…iny-a-capri/, tak jsem zvědavá, jak s nimi budu spokojená.


Reagovat
Anonymni 09.02.21

Ahoj, já třeba konkrétně když nevím, co mám dělat a mám opravdu špatnou náladu, tak nakupuji… Vím, že je to asi jeden z těch nejhorších zlozvyků co jsou a není to moc udržitelné na delší dobu, ale je to prostě tak… Snad největší úchylku mám na starožitnosti z této stránky zde – https://www.antikart.cz :-) Tak mrkni také kdyby tě to zaujalo…


Reagovat
Anonymni 27.03.21

Tak když já nemám co dělat, zahrada už je, podle mého názoru, perfektní, tak nakupuji. Teď je to o něco složitější, ale naštěstí žijeme v době, kdy je možné nakupovat přes internet. Například nedávno jsem si vyhlídla krásný obal na mobil odsud: https://www.finecase.cz/…hone:icarer/, ale musím si ještě počkat, protože na můj mobil, tedy iPhone 12 ještě nevydali.


Reagovat
Anonymni 29.03.21

Na to je jedna rada. Začít znovu. :D My máme zahradu a dům rozdělenou v podstatě na pětiletky. Přes zimu vždycky vymyslíme nějaký projekt a toho se přes léto držíme. Vloni to byla třeba rekonstrukce jídelny a obýváku. Včetně podlahy, nábytku atd. Bylo to trochu náročnější, ale podařilo se v termínu. Největší radost mám z nábytku z www.atan.cz , který do domečku krásně sedí a navíc je i v docela slušné kvalitě. :)


Reagovat
Anonymni 26.05.21

Když už není co dělat, je čas relaxovat. :) Odpočinek je stejně důležitý, jako nějaká činnost – práce. Proto, když mám hotovo vše, co potřebuji, uvařím si některou ze směsí čajů Kusmi posadím se na terasu, nebo se uvelebím na pohovce a vychutnávám si to ticho a klid. Zároveň hodnotím právě dokončené úkoly a vymýšlím nové projekty :)


Reagovat
Anonymni 13.06.21

Źe není co dělat? :) Tak jsou dvě možnosti. Buď hodím nohy na stůl a prostě relaxuju. Třeba týden, když si to můžu dovolit, ale ono mě většinou něco napadne a jde se pracovat. Anebo nestárnoucí klasika – úklid. Na takové mytí oken není nikdy špatný čas. :D Ale je pravda, že se mi to, že by nebylo co dělat, stalo naposledy vloni na jaře, když jsem byla čtrnáct dní v karanténě. :D


Reagovat
Anonymni 15.06.21

No já teď měl v sobotu chvíli klidu, tak jsem se konečně dostal k přezutí pneumatik, které jsem odkládal už skoro od začátku května, kdy mi přišla nová sada na letní ježdění. :) Takže jsem to využil i tak pracovně. Ale pro mě je práce na autě poměrně relax, jen na ní nemám tolik času, kolik bych si v ideálním případě představoval. ;-)


Reagovat
Anonymni 12.07.21

Vždycky je co dělat, někdy mám pocit, že jediný volno je v zimě, ale ani to neplatí vždy. JInak já chodím ještě na ryby a občas o tom napíšu něco na blog. Třeba tady https://aktivni-rybolov.cz/…je-srdcovka/

JV


Reagovat
Anonymni 15.07.21

No, já nevím jak vy, ale já třeba když už není co dělat, tak třeba pořídím nové oblečení, povyhazuju starý a nepotřebný materiál či třeba nějaké staré náčiní, které vím, že už potřebovat nebudu a tak to jde furt dokolečka… Když už jsem u toho pracovní oblečení, určitě doporučím – https://www.uvex-safety.cz/cs/ :)


Reagovat
Anonymni 26.08.21

Vždycky je co dělat, to mi nikdo nevymluví. :) Já dělal třeba servis šroubového kompresoru, který jsem už dlouho odkládal. Holt letos to počasí je spíš takový, že člověk se občas musí zavřít i do garáže a nejen na zahradě na sluníčku. :) Takže jsem ten čas využil i tak, že jsem udělal práci, kterou jsou dlouho odkládal. :)


Reagovat
Anonymni 27.08.21

Musím souhlasit s názorem, že pokud vlastníte rodinný dům se zahradou nebo případně nějakou chalupu, tak je okolo baráčku vždy spousta starostí – ať už je prostě léto, podzim nebo zima :-) Když už se tedy nudím uvnitř, tak se snažím udělat pořádek ve vestavných skříních s oblečením a spoustu věcí pak prodávám přes eshop second hand https://www.onlinesekac.cz/ :-) Tak to je třeba takový tip.


Reagovat
Anonymni 14.10.21

Osobně nerybařím, ale v rodině jsou rybáři dva, a tak je jasné, že když není co dělat, oba zmizí. Velmi je to baví a rozhodně nepytlačí! Chodí si za rybařením prý odpočinout :D Letos navíc dostali signalizátory záběru – takové ty hlásiče z https://www.sportcarp.cz/…tory-zaberu/ a jsou z toho hotoví. Pořád to testují a musí mít u sebe. Plánují si koupit i sadu s příposlechem. Líbí se mi ale, že mají takový vlastní koníček. Lepší než kdyby mizeli do hospody.


Reagovat
Anonymni 01.11.21

Já mám tedy doma pořád co dělat, protože ty moje ratolesti mě nenechají sedět na zadku ani chviličku. Když už člověk něco konečně uklidí, tak za chvíli je někde něco dalšího. Posledně mi zašpinili sedačku. Hlavně že jsem ji nedávno čistila. Tak nějak mě už nebaví pořád tady něco dokola uklízet, už jsem vyčerpaná.


Reagovat
Anonymni 29.11.21

Me pomaha treba zahrat si nejakou pocitacovou hru, ted maji treba na JRC http://www.slevokurzy.cz/sleva/jrc-cz/ super slevy na posledni pecky


Reagovat
Anonymni 30.11.21

No.. asi tady nebudu jedinej, ale já když se nudím, tak nakupuju. Sice teda manžel není moc rád, protože to vždy trošičku zabolí peněženku, ale já se při tom skvěle zabavím a vyrelaxuji. Asi nejradši nakupuju na https://armik.cz/. Jenom teda nechápu, proč mi lidi říkají zlatokopka. To mi hlava fakt nebere..


Reagovat
Anonymni 01.12.21

A co třeba někam odcestovat? My máme teď chvíli volna, očkování hotové, tak vyjedeme. Dneska sjednám cestovní pojištění a pravděpodobně se vydáme na pár dní do Francie. :) Ještě teda čekám od manžela na schválení toho, že se mu to hodí. Ale on jako OSVČ je v tomhle asi docela v pohodě, aspoň mi to vždycky tak tvrdí. :)


Reagovat
Anonymni 01.12.21

Já když se nudím, tak se dívám na něco z módy. Třeba teď nedávno mě chytly pánské peněženky. Chtěla bych svému chlapovi udělat radost, a tak různě v magazínech sleduji, co se zrovna dnes nosí. Je složité udržet tu módní sezónu, můj chlap na to vůbec není.


Reagovat
Anonymni 18.12.21

U nás doma docela frčí investice. A je jedno, o jakou věc se to má jednat. Manžel se třeba hodně pohybuje na kapitálových trzích, a tak ví, co se má kupovat a co kdy prodávat. Já se starám o domácnost. Jen občas do něčeho vrtám, ale když, tak už to dává smysl. Já jsem investovala do našeho zdraví a pohodlí a zakoupila jsem před zimou nové thermo přikrývky a polštáře do ložnice.


Reagovat
Anonymni 09.01.22

ja zkusil zhubnout a mam hned vetsi radost ze zivota, kdyz clovek pouzije ketodiet slevovy kod tak muze jeste extra usetrit a opravdu to funguje


Reagovat
Anonymni 11.03.22

Já mám tu výhodu, že jsem finančně zaopatřena, takže pracuji vlastně jen proto, abych něco dělala. Proto se od jara až do podzimu věnuji primárně mé zahrádce a přes zimu, kdy nemám do čeho bych píchla, tak tvořím loga pro známé, menší firmy a startupy. Vypadá to vlastně stejně jako u profíků https://wolfway.cz/ , jen to dělám za pakatel, protože mi na výdělku příliš nesejde. Opět ale začíná jaro, takže odkládám notebook a jdu připravit nářadí :-)


Reagovat
Anonymni 23.03.22

Na zahradě je pořád co dělat :-) ale je pravda, že i my se těšíme na zimu, to máme konečně taky čas cestovat a nemusíme se obávat, jak bude vypadat zahrada po našem příjezdu, jako například u letní dovolené. Letos nám zumní dovolená bohužel nevyšla, ale loni jsme byli v Egyptě a byl to super relax odletět si v zimě do tepla :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.