Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Co je to za kaktus?


rigo 01.01.11

Jeste prosim tenhle, ten prvni mi rasi tak, ze se uz asi ani nevdam, ale tento mi leta pekne rostl a tahal se, jenomze ted mi nejak kape. Nevim co to za typ je, tak nevim, jake podminky mu nejvice vyhovujou, dekuji!


Reagovat
julisek 01.01.11

ahoj vetsina kaktusu ma stejne pestitelske naroky, ja sama mam doma okolo dvaceti peti druhu kaktusu…

JARO: Zaléváme jen pokud je denní teplota okolí vyšší než 18oC a pokud je substrát v květináči suchý. Asi 1× až 2× týdně maximálně. Kaktusy umístíme na světlé a teplé místo (např.jižní okno).

LÉTO: Zaléváme až když substrát vyschne. Po dobu největších veder asi 14 dní nezaléváme (obv.přelom července a srpna). Pokud odjedeme na dovolenou kaktusy vydrží bez zalévání velmi dlouho. Malé rostlinky přistíníme.

PODZIM:Zvolna snižujeme zálivku až s příchodem chladného počasí nezaléváme vůbec.

ZIMA: Během zimního období kaktusy nerostou a také se nezalévají (malé semenáčky se mohou občas trochu zalít). Aby kaktusy kvetly a měly pěkný vzhled je vhodné, aby okolní teplota byla okolo 8 až 12stC (minimum 6stC, maximum 16stC). Při teplotách v optimálním rozmezí nemusí být kaktusy na světle (můžeme-li však zajistit chladno a současně světlo je toideální). Čím je teplota okolí během přezimování vyšší, tím musí být kaktusy na světlejším stanovišti. Při vyšších teplotách musíme také nepatrně kaktusy zalít. Budou-li kaktusy v teple, při nedostatku světla a budeme-li je zalévat tak nepokvetou a bude u nich docházet k růstovým deformacím (porostou „do špičky“). Proto je důležité snažit se přiblížit optimálním podmínkám: chladno, světlé stanoviště a nezalévat. Kaktusy přezimované v chladu a temnu na jaře po přenesení na světlé stanoviště stíníme nějaký čas (než si zvyknou) před prudkými slunečními paprsky. Čím dokonaleji se přiblížíme optimálním podmínkám, tím více budou kaktusy kvést a mít pěkný vzhled. :-P podle té fotky se mi zdá , že dochází k deformaci kaktusu, přestaň ppodlévat a zase začniaz v polovině dubna ;-) no, trochu jsem se rozepsala :-)ale to nevadi, a ze nevis co to je za kaktus. to nevadi stejne to potom ve vetsine pripade zapomenes- jsou to predevsi lat. jména..hhodně zdaru přii pěstování pichláků… :mrgreen:


Reagovat
julisek 01.01.11

ahoj vetsina kaktusu ma stejne pestitelske naroky, ja sama mam doma okolo dvaceti peti druhu kaktusu…

JARO: Zaléváme jen pokud je denní teplota okolí vyšší než 18oC a pokud je substrát v květináči suchý. Asi 1× až 2× týdně maximálně. Kaktusy umístíme na světlé a teplé místo (např.jižní okno).

LÉTO: Zaléváme až když substrát vyschne. Po dobu největších veder asi 14 dní nezaléváme (obv.přelom července a srpna). Pokud odjedeme na dovolenou kaktusy vydrží bez zalévání velmi dlouho. Malé rostlinky přistíníme.

PODZIM:Zvolna snižujeme zálivku až s příchodem chladného počasí nezaléváme vůbec.

ZIMA: Během zimního období kaktusy nerostou a také se nezalévají (malé semenáčky se mohou občas trochu zalít). Aby kaktusy kvetly a měly pěkný vzhled je vhodné, aby okolní teplota byla okolo 8 až 12stC (minimum 6stC, maximum 16stC). Při teplotách v optimálním rozmezí nemusí být kaktusy na světle (můžeme-li však zajistit chladno a současně světlo je toideální). Čím je teplota okolí během přezimování vyšší, tím musí být kaktusy na světlejším stanovišti. Při vyšších teplotách musíme také nepatrně kaktusy zalít. Budou-li kaktusy v teple, při nedostatku světla a budeme-li je zalévat tak nepokvetou a bude u nich docházet k růstovým deformacím (porostou „do špičky“). Proto je důležité snažit se přiblížit optimálním podmínkám: chladno, světlé stanoviště a nezalévat. Kaktusy přezimované v chladu a temnu na jaře po přenesení na světlé stanoviště stíníme nějaký čas (než si zvyknou) před prudkými slunečními paprsky. Čím dokonaleji se přiblížíme optimálním podmínkám, tím více budou kaktusy kvést a mít pěkný vzhled. :-P podle té fotky se mi zdá , že dochází k deformaci kaktusu, přestaň ppodlévat a zase začniaz v polovině dubna ;-) no, trochu jsem se rozepsala :-)ale to nevadi, a ze nevis co to je za kaktus. to nevadi stejne to potom ve vetsine pripade zapomenes- jsou to predevsi lat. jména..hhodně zdaru přii pěstování pichláků… :mrgreen:


Reagovat
rigo 02.01.11

Dekuji Julisek,, moc, nikdy mi kaktusy nekvetly, mela jsem pocit, ze mam takovy kaktusy ktery nekvetou… Ale asi to tak neni co? Mam sice zimni zahradu misto balkonu, jenomze tam klesne teplota k nule jak nic, to by asi neprezili, nevim. Jedine ze bych je pichla do lednice :lol:

Jeste jednou dik za radu a hezkjy novy rok preji :-D


Reagovat
julisek 02.01.11

no ,okolo nuly ,to nevím jestli by to přežily …já je mám normálně v pokoji s oknem na jihovýchodní stranu(mám takové to okno se dvěmi skly,tak mám kaktusy na vnitřním parapetě i mezi skly a některé kaktusy nebo skukulenty( aloe,agáve..) mám venku…a v zimě je mám v jednom pokoji s oknem na sever kde se netopí nebo jenom občas se zapne radiátor a úplně v pohodě, kaktusy kvetou každý rok … hodím ti tu i fotku…


Reagovat
julisek 02.01.11

fotky


Reagovat
julisek 02.01.11

ahoj nejdou mi tu vložit moje fotky :-(


Reagovat
rigo 02.01.11

joo, krasny kvet! Koukam, ze to mas v nejake zemine s kaminkama, ja mam vsechno v zemine, kdysi jsem je mavala v pisku, ale pak jsem je dala do zeme, nevidim v tom rozdil, no mam doma takove ty „standardy“, ktere se najdou ve vsech domacnostech.. Nic specifickeho.

Ja mam plastovy okna, mezi ne nestrcim nic :-( , a taky v celem byte topim, tak nic, a kdyz kvet vystrcim na spolecnou panelakovou chodbu tak mi zmizi.. Uz par mi tak zmizelo, mame tady mily sousedky… Myslis, ze by je slo nejak obalit do neceho a dat je na ten balkon? Mam tam osteospermum, karafiaty, buxus, ruze a cyklamen, tem se dari pekne, mozna by to ty kaktusy vydrzeli ne?


Reagovat
julisek 03.01.11

a co nejaka puda, nebo sklep ? kdybys je zabalila do novin nebo je dala do krabice, tak by ti to ty mile sousedky rozkrast nemusely… doufam .ale ono v podstate nepotrebujes az tak to chladno, ale hlavne teplo cim vice tepla , tim vice svetla- zakladni pravidlo kaktusaru ;-) a jestli jeste podlivas, tak uz nepodlivej a zacni zase az na konci dubna – a to jen tak z lehka .. a tu pudu mam namichanou : ricni pisek ,prolezena zemina a namleta antuka (musim se priznat, ze ji beru z mistniho hriste :mrgreen: , kde je takova nadrzka s tou pouzitou,tak tam si naberu vzdycky trosku do sacku , dava se ji v pomeru malo :oops: ) jeste par kaktusu mam ve sve fotogalerii, tak se muzes kouknout :-P


Reagovat
rigo 03.01.11

krasne kaktusy, mas tedy idealni podminky, ty okna maji neco do sebe co? Bohuzel, nemam je kde dat, sousedky mam opravdu neprejici, minule mi take zmizelo sklo vysoke dva metry a siroke metr, a bylo stare, na vytvarny ucely, no jestli si z toho nekdo posklada akvarko, pak se jen budu modlit, aby to nebyli ti, kdo byvaj nede mnou :roll: malovali jsme pred rokem… Nemame pudu, ale mozna by to slo je dat do pivnice, jenomze, nepotrebujou nejakej prechod? Myslis ze je muzu v jeden chladny podzimni den chytit, strcit do krabice a odnest je do dubna do pivnice? To by slo, jeste muzu jednoho, dva nestastniky zabalit molitanem a zkusit to s nima na tom zavrenem balkone, a uvidime, jestli to zvladnou.


Reagovat
julisek 04.01.11

vyzkouset muzes vsechno… ale na balkon radsi dej nejaky, ktery neni moc cenny nebo vzacny …a mate v pivnici sucho? nebi je nech normalne na okne a nepodlivej je , teta od me kamaradky to taky tak dela a taky ji vetou pekne. kaktusy jsou prizpusobive rostliny.. ;-)


Reagovat
rigo 05.01.11

no, to vypada na nejlepsi variantu, ktera ty rostliny nebude trapit. V pivnici je sucho, mozna az moc, a je tam chladno, udelam si vzorky, a pak na podzim je rozmistim, protoze je to uz asi rozbehnuty s tou zimou.. Moc ti dekuju za rady, a kdyz mi zakvetou, tak ti hned poslu fotku jo? Dik jeste jednou, preju mnoho pestitelskych uspechu :palec:


Reagovat
julis 05.01.11

jo tobe taky… a na fotky se uz tesim :-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.