Diskuze

Nemoci rostlin

Nemoc na jabloni


chuanitka 03.07.10

Prosím zkušené, co to je za nemoc? Objevilo se to na mladé jablůnce, postříkala jsem kuprikolem, ale nezdá se mi, že by nějak pomohl :think: :-(

http://www.chuanitka.wz.cz/Pic011.jpg


Reagovat
Jura007 04.07.10

Chuanitko, asi ti neporadím – nemoc jsem nepoznal, ale dneska odpoledne jsem zjistil, že moje čerstvě vysazená jabloň (odhadem tak 4 roky, odrůda Bohemia, jílovitá půda) má na koncích výhonů to samé. Takže budu čekat, co se ještě objeví a budu doufat, že je to následek přemokření v jarním období; no a že to odezní samo…


Reagovat
Jura007 04.07.10

A ještě drobný doplněk – na většinu nemocí jabloní Kuprikol nezabírá, tam už to chce razantnější chemii – Torant, Reldan a podobně. Kuprikol má tady funkci jenom jakési dočasné dezinfekce.


Reagovat
chuanitka 05.07.10

Juro, děkuji za příspěvek. Kdybych něco zjistila, napíšu sem.


Reagovat
rosnička 01 21.06.12

Prosím o radu. Na starších jabloních (stáří asi 30 let) Idaret, Letní průsvitné dochází po rozvinutí květů k jejich uschnutí a zároveň zakrní i listy. Začalo to na jedné jabloni, nyní už to je na třech jabloních vedle sebe. Ostatní jsou zatím v pořádku. Na kmenu je něco jako rez. Na další jabloni v jiné části zahrady se na listech objevil nějaký mě cizí problém. Můžete poradit. Mám obavy, aby to nepokračovalo dál.


Reagovat
Anonymni 09.08.21

Já tedy upřímně nevím, jak to máte vy ostatní, ale nám takhle napadl stromy už tento škůdce několikrát a prostě jsme si s tím vůbec nevěděli rady… Nejhorší na tom ale bylo to, že jsme si museli na to někoho zavolat, aby nám to vyřešil… Stejně tak jsme si i k nám do práce teď nedávno volali firmu na dezinfekci, která nám provedla dezinfekci ozonováním. Tak kdybyste měli zájem, tak mrkněte – https://www.ozonovani.cz/


Reagovat
samkumar10090 13.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.