Diskuze

Ostatní zahradní nářadí

Co na jaře vytáhnout z kůlny?


admin 29.04.22
konev



Jaro je pro někoho nejkrásnějším obdobím v roce. Využijme tento čas pro přípravu zahrady, což pro nás může být zároveň relaxací. Zde je několik tipů, jak nejlépe nastartovat jarní zahradničení.

Než na zahradě začnete vůbec pracovat, je potřeba si připravit vybavení. Ujistěte se, že jsou všechny vaše nástroje důkladně vyčištěny a sterilizovány. Nůžky na větve budou pravděpodobně potřebovat pořádně nabrousit a nezapomeňte ani na ostří sekačky na trávu. I lopaty budou potřebovat mírně nabrousit, zejména pokud mají špičatý hrot určený k zařezávání do půdy.

Pokud ještě nemáte kam své nářadí ukládat, můžete zvážit nákup plechové skříně různé velikosti, kterou můžete využít nejen v interiéru vaší garáže nebo dílny, ale také venku na zahradě. Dobrým pomocníkem vám bude také zásuvková skříň, ve které si budete moct rozdělit nářadí do jednotlivých přihrádek.

Péče o zahradu: trávník

Po zimě je potřeba shrabat zahradu a vyčistit trávník od odumřelého listí a plevele. Pokud máte víceleté rostliny, ostříhejte odumřelý porost. Z garáže kromě sekačky vytáhněte také vertikutátor, který trávník provzdušní a vyčeše. Trávník tak zbavíte nejen plevele, ale i přebytečného mechu. Díky vertikutátoru se zároveň zvýší cirkulace vzduchu, tráva bude přijímat lépe vodu se světlem a rychleji poroste.

Stromy a okrasné keře

Během jara zkraťte stromy o uschlé nebo nemocné větve a zastřihněte takové výhonky, které se kříží nebo proplétají. Tím stromům a keřům pomůžete k jejich budoucímu růstu. Určitě je nezapomeňte postříkat přípravky proti škůdcům.

Kompost

Výroba vlastního kompostu je skvělý způsob, jak snížit náklady na hnojiva. Do kompostu můžete přidávat kuchyňské zbytky, zahradní materiál nebo odřezky ze zahrady. Kompost zlepšuje strukturu půdy a vytváří přátelské prostředí pro užitečný hmyz a mikroorganismy. Je důležité doplňovat půdu kompostem alespoň na začátku každého vegetačního období.

Rostliny

Naší zahradu můžeme rozzářit spoustou jarních dekorací. V dubnu kvete nejvíce cibulových rostlin jako tulipány, hyacinty nebo narcisy. Jarní období je ideální dobou na  vytvoření trvalkový záhonu. Zároveň je duben ideálním měsícem na vysazení jiřin, které pokvetou na podzim.


Reagovat
Anonymni 30.04.22

Měl bych takovou otázku. Vidím to tak, že letos asi budu muset na zahradu pořídit novou sekačku a chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nemá zkušenost s těmi akusekačkami. Díval jsem se, že ty ceny jsou celkem příznivé, viz například https://www.aztechnika.cz/…aku-program/ Vydrží to ale něco? Má smysl takovou sekačku kupovat? Nebo se mám radši podívat po klasické benzínové?


Reagovat
Anonymni 14.06.22

Já nevím, já vytahuju z kůlny tak nějak všechno, co potřebuji. Ale je pravda, že toho nářadí moc nemám. Takové ty jednorázovky si raději půjčím. Na zahradě, kde není elektřina, si zařídím pronájem elektrocentrály, když pracuji se štěpkovačem. Kupříkladu. Nebo si vertikutátor půjčím v půjčovně běžného zahradního nářadí. Prostě se to vyplatí více než to kupovat. ;-)


Reagovat
Anonymni 30.06.22

Tak to já teď na jaře třeba po letech vytáhl z kůlny svůj šroubový kompresor. Na něco jsem ho potřeboval a zjistil jsem, že bohužel nefunguje tak, jak má. Nakonec to dopadlo tak, že jsem ho musel poslat na servis. Naštěstí to byla jen nějaká hloupost a šlo to opravit.


Reagovat
Anonymni 18.01.23

Na jaře většinou z mojí montované haly, kterou mám na zahradě, jako první vytáhnu motůčko, protože mě čeká práce. Hrabání listí, rozvoz substrátu a kůry. Všichni to známe. No a pak to jde ráz na ráz. Zahradní nářadí, sekačka, vertikutátor… A jede se na novo. Už se na to těším, až to letos zase začne. :)


Reagovat
Anonymni 18.01.23

No u nás je kůlna jen takový větší policový regál, takže to bude poměrně jednoduché. Máme jen malou zahradu a sekačku máme schovanou v garáži. Ale zase je tam na tom regále všechno, co potřebuju. Na to malou zahrádku to stačí. :) Hlavně jsou tam věci na pěstování květin (eventuálně na předpěstování). To mě čeká v případě chilli už za pár dní. :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.