Diskuze

Zelenina

Delení pudy

sekernik 18.03.12
Rád bych se na něco zeptal. Jdu si udelat zeleninovou zahrádku na bálkoně a mám jednu otázku. Vím že písek dobře provzdušňuje , a tak se chci zeptat jestli je nutný nebo ne ? Nic víc nepotřebuju vědět budu rád když odpovíte
Reagovat
Re: sekernik | ZAHRADNÍK 18.03.12
Zdravím Vás , co se týče písku v půdě půdu ani tak neprovzdušnuje , ale váže při zálivce dobře vodu , do zeleninové zahradky nedoporučuji radím vždy namíchat 50:50 koupený zahradnický substrát a orniční zeminu .
Reagovat
Re: sekernik | pckop 18.03.12
Záleží na tom, do čeho chcete sázet, jestli ornice nebo kupované substráty. Když jsem si kdysi dělal na balkoně květinovou a zeleninovou zahrádku, tak jsem vše sázel do čistého substrátu na pelargonie.
Pozn.: písek provzdušněje,ale neváže vodu
Reagovat
ZAHRADNÍK 19.03.12
dobrá rada , vyberte si tedy do čeho chcete sazet co se týče toho proč má rada zněla smíchat týče se to hlavně jednoho prostého důvodu protože všechny substráty jsou pro zeleninu velice lechké a velice rády prosichají a poté špatně váží vodu .
Ps: neví zda tadyk mám vést nějaké sahodlouhé diskuze o vlastnostech AGROPERLITU což je v podstatě přepálený písek a jeho hlavni poslání proč se do půdy přidává je aby vodu na sebe vázal a nikoliv provzdušnoval a co se vazby vody v půdě dá se využít nový přírodní přípravek AQUITA.
Reagovat
pckop 19.03.12
Jestli se nepletu, o žádném agroperlitu nebyla řeč. Byla o písku.
Reagovat