Diskuze

Zelenina

Delení pudy


sekernik 18.03.12

Rád bych se na něco zeptal. Jdu si udelat zeleninovou zahrádku na bálkoně a mám jednu otázku. Vím že písek dobře provzdušňuje , a tak se chci zeptat jestli je nutný nebo ne ? Nic víc nepotřebuju vědět :lol: budu rád když odpovíte :)


Reagovat
Re: sekernik | ZAHRADNÍK 18.03.12

Zdravím Vás , co se týče písku v půdě půdu ani tak neprovzdušnuje , ale váže při zálivce dobře vodu , do zeleninové zahradky nedoporučuji radím vždy namíchat 50:50 koupený zahradnický substrát a orniční zeminu .


Reagovat
Re: sekernik | pckop 18.03.12

Záleží na tom, do čeho chcete sázet, jestli ornice nebo kupované substráty. Když jsem si kdysi dělal na balkoně květinovou a zeleninovou zahrádku, tak jsem vše sázel do čistého substrátu na pelargonie. Pozn.: písek provzdušněje,ale neváže vodu


Reagovat
ZAHRADNÍK 19.03.12

dobrá rada , vyberte si tedy do čeho chcete sazet :) co se týče toho proč má rada zněla smíchat týče se to hlavně jednoho prostého důvodu protože všechny substráty jsou pro zeleninu velice lechké a velice rády prosichají a poté špatně váží vodu . Ps: neví zda tadyk mám vést nějaké sahodlouhé diskuze o vlastnostech AGROPERLITU což je v podstatě přepálený písek a jeho hlavni poslání proč se do půdy přidává je aby vodu na sebe vázal a nikoliv provzdušnoval a co se vazby vody v půdě dá se využít nový přírodní přípravek AQUITA. :)


Reagovat
pckop 19.03.12

Jestli se nepletu, o žádném agroperlitu nebyla řeč. Byla o písku.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.