Diskuze

Zemina, substráty, půda

Dezinfekce pískoviště


Amisek 20.06.08

Prosím poradíte cim vydezinfikovat písek v pískovišti a jakym zpusobem???


Reagovat
Re: Amisek | Tommis 16.06.17

Zkuste tohle, používá se v mateřských školkách, je to i nějak certifikováno nebo co.. https://www.prodezi.cz/…e-piskovist/


Reagovat
desire 20.06.08

Ahoooj, asi neporadím, my ho vždy vyměnili za nový a potom celé pískoviště zakrývali :roll:


Reagovat
Markmark 20.06.08

Amisku, taky radim radeji vymenit pisek… oni ty male potvory jsou zakernejsi nez si myslime :? piskoviste pak poradne vydrhni a pripadne vymyj a HLAVNE zakryvej. My honime sousedovic kocky z nasi zahrady vsim moznym i nemoznym, tak vim o cem mluvim :evil:


Reagovat
Petta 20.06.08

Naši známí čas od času dezinfikují písek dezinfekcí určenou pro bazény :idea:


Reagovat
Sany 20.06.08

Myslím že písek dezinfikovat nejde :lol: Prostě bych ho vyměnila za nový.


Reagovat
Evoe 21.05.12

Lidičky pískoviště se dá dezinfikovat jednoduchým způsobem.Stačí Savo, ale naředěné cca 4% roztok nechat 10minut půsovit prohrabat hráběmi a pak pokropit vodou. Roztok sava rychle vyprchá.To je levnější varianta pokud se sava bojíte můžete použít k tmu přmo určené prostředky např: viz web http://www.guapex.cz/…skych-hrist/ je tam i přesný postup. :)


Reagovat
Anonymni 28.08.22

Tak nad tímto jsem vlastně nikdy nepřemýšlela, dobré tipy. Díky mockrát. Mimochodem, když už jsme u toho pískoviště, jak to děláte s jeho zakrýváním? Právě toto teď hodně řešíme. Manžela napadlo, že bychom mohli třeba z https://www.peplachty.cz/…aci-plachty/ koupit nějakou plachtu a tu na zakrývání používat. Co si o tom myslíte? Nebo máte nějaký lepší nápad? Díky.


Reagovat
Anonymni 06.11.22

Já osobně bych to bral podle toho, jak moc to máte infikované. Je to stejné jako u zazimování zahrady. Taky jsem myslel, že použiju na substrát ve skleníku jen dezinfekci a pořádně to zryju. Ale když jsem do toho hrábnul, našel jsem spoustu malých broučků a breberek, takže jsem tu hlínu vyměnil komplet. Jinak to, co tady lidi doporučují, je na dezinfekce písku tak nějak obecně funkční. ;-)


Reagovat
Anonymni 06.11.22

Ach, doby kdy já jsem byl naposledy na pískovišti už jsou dávno pryč. Ale rád na to vzpomínám, byly to lehké a moc hezké časy. Ne jako teď, kdy musím makat na rekonstrukce bytu Praha a ruce mě bolí, vše.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.