Diskuze

Pokojové rostliny

Dračena - choroby


Lucie1985 04.03.10

Ahoj, prosím o radu, jestli nemáte někdo zkušenost. Mám dracenu a poslední dny jí nějak opadávaly listy až opadly všechny. Nevíte, zda se může ještě nějak probrat, když ji třeba přesadím nebo už to nemá smysl?? Moc děkuju za vaše zkušenosti. Lucie


Reagovat
ka-tka 04.03.10

Ahoj. Taky mam draceny a teda prezili vsechno :-D

Napada mne, neprelila jsi ji?

A co bych udelala- urizla bych cca v pulce a ono to obrazi. Vetsinou 2 vyhonky.

U mne je to fakt nezmar. Jedina kytka, ktera jde.....ale je to i tim, ze ja obecne zalevam malo


Reagovat
cinkxa 04.03.10

ahoj to vypadá ,že jsi ji asi přelila tak rychle přesadit do nsuché půdu a zalévat s mírou


Reagovat
TýnkaK 04.03.10

Jojo, vypadá to na přelití a to většinou nerozdejchá. Zkus přesadit do suché zeminy. Musíš zalévat jen pokud jdou 2 –3 cm zeminy suché a mlžit.


Reagovat
Taminka 04.03.10

Zalevam jednou tydne a velmi malo,na podzim jsem tady psala jak u me draceny pada asi 20listu denne,no nastesti se vzpamatovala,dra­cena se co dva roky zbavuje listi. Ale u tebe to opravdu vypada na preliti,tak bud presad a nebo kup novou.


Reagovat
hanucha 04.03.10

Vyber z kvetinace a mrkni zda jsou uhnile koreny. Jestli jo, urizni to v miste, kde je to jeste zdrave, namaz nejakym rustovym stimulatorem (Dracaeny delaji v pohode adventivni koreny) a pichni do nove zeminy. Pokud uz ale nema listy, tak nevim nevim…


Reagovat
Lucie1985 05.03.10

Holky moc vám všem děkuju za rady. Já si teda vůbec nejsem vědoma, že bych ji přelila, u mě to je spíš naopak, občas zapomenu a nezaleju. Tak nevím..zkusím vytáhnout z té hlíny a prozkoumat kořeny.


Reagovat
Jungy 06.09.10

Dobrý den,

trošku odbočím…

dostali jsme dracenu k vánocům. Umístili jsme ji do obýváku a tam se jí dařilo výborně jen rostla pomalu. Po výměněn nábytku jsem ji přendal do kuchyně. Její růst výrazně zrychlil ale konce lístků mizí. Vypadá to jako by jě něco požíralo, ale nic jsem nenašli… žádný hmyz ani mšice nebo něco pobného. Nevíte někdo co by to mohlo být?


Reagovat
jahulka 06.09.10

On ale existuje brouk, který požírá okraje listů, tak je třeba někde schovaný a pak nikým nepozorován obžírá. Ale pokud konce nejdříve zhnědnou a pak odpadnou, je to způsobeno suchým vzduchem. :-)


Reagovat
Jungy 06.09.10

Lístky neschnou… říkám, vypadá to jako by je něco žralo. Dokud byla v obýváku sama bylo vše ok, v kuchyni mezi ostatními je to horší.

co je to za brouka? a poradíte jak se ho zbavím? o květiny jsem se nikdy moc nezajímal tak snad omluvíte mou neznalost :-)


Reagovat
Re: Jungy | Anonymni 03.08.17

A nemáte kočku ?


Reagovat
Alenka 08.09.10

Jungy, letos se u me velice darilo housenkam. Jsou to tak maly mrchy a krasne zeleny, ze nez jsem je objevila, tak mi to dalo sakra praci. Vedela jsem o nich tak, ze pod kvetinacem byly male bobecky, asi jako mak. Takze jsem kytku asi 20 minut ukoumala az jsem si jich vsimla. Byly asi tak cca 1cm dlouhe, zelene, uzke. Uz jsem s nimi mela tu cest drive, takze zadne prekvapeni. Jsem si jista, ze je to housenka od mury. (Mame chameleona, obcas mu prilepsujeme a jednou mu tam ta mura stihla naklast vajicka a ja koukala jak se ty potvory lihnou a straduji to po byte..) Jiny okusovac me nenapada. Maximalne domaci zvire :roll:

Jinak dracena mi celkem prezila ledacos, totalni zmenu prostredi v zime a mrazu, byla cela oblezla puklici. Napadlo me, zda se na korenech preci jen neusadili nejaci skudci?


Reagovat
jahulka 08.09.10

Takovéhle housenky nám sežraly celý angrešt během 24 hodin… Jinak ten brouk se jmenuje lalokonosec. :-)


Reagovat
APuccelli 20.02.12

Ahoj holky,

jak jsem tu zjistila, když dracéně zhnědne a pak upadne list, znamená to suchý vzduch. To znamená, že ji mám nějak pravidelně rosit?

A ještě jeden dotaz – na dracéně se mi objevili takové miniaturní bílé tečky, nějaký parazit. Evidentně to zanechává na listech fleky – jakoby vyžíral ten parazit barvu. Nevíte, jak se proti tomu dá bojovat a co to je?


Reagovat
emilka12 21.02.12

Pokud ji nemáte přelitou,také se dělají bílé tečky,na parazity používám biolit na mouchy.Pro mě osvědčeny příípravek. :lol:


Reagovat
Re: emilka12 | DalikAV 30.10.12

Tak sice diskuse je již dávno skončena (a kytka vyhozena), ale kdyby přece na ní někdo narazil (jako já), tak k tomu postupnému opadávání listů, jakoby kytku něco požíralo:

Jsou to svilušky, žádné přelití a podobné nesmysly. Až se na ně někdy podíváte pod mikroskopem, tak se vám udělá tak blbě, že kytku ve vteřině vyhodíte :cert:.

Ale vážně: nejsou vůbec vidět! Tím myslím, že vidět jsou, ale tak blbě, že si jich vůbec nevšimnete. Popisované pavučinky na jiných fórech se vůbec nemusí objevit a přesto vám sežerou celou rostlinu. Poznáte je tak, že na vnitřních stranách listů, obvykle u stonku, jsou miniaturní červené tečky, tak to jsou ony. Nepomůže nic. Jo, taky jsem stříkal kytku Omite, sprchoval jsem ji apod, nepomohlo. To by se to muselo dělat svědomitě každej tejden a to kvůli dracéně nikdo neobětuje. Možná zkusit přes léto venčit, to prý svilušky nemají rády, ale nemám s tím zkušenost.


Reagovat
Wednesday13 18.03.13

Dobry den. Potrebovala bych poradit. V posledni dobe mi zacinaji kmeny draceny vzdy v jednom miste schnout a pak se v tom miste kmen zlomi. Listy ale rostou normalne. Zajimalo by me, cim je to zpusobeno a co s tim. Diky


Reagovat
Žaneta Kroková 30.05.14

Ahoj mojí draceně žloutnou listy a pomalu oépadavají, čím to muže být?


Reagovat
kyti5 30.05.14

Draceny chtějí málo zalévat – myslím, že to bude přelitím


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.