Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Dřevoplastová terasa


zluta-pomnenka 15.03.17

Zdravím :mavam: mám na vás dotaz. Uvažuju nad dřevoplastovou terasou do mojí minizahrádky a sbírám zkušenosti :) Máte někdo dřevoplastovou terásku? Jste s ní spokojeni? Šli byste příště znovu do dřevoplastu nebo raději jenom dřevo nebo plast? Slyšela jsem že dřevoplast se lépe udržuji a taky je levnější ale vypadá to dobře jako dřevo? Díky moc za odpovědi :kytka:


Reagovat
Re: zluta-pomnenka | Simona 28.07.17

Myslíte tohle? http://www.terasybrno.cz/ Já na to narazila, poněvadž hledám z čeho právě pořídit terasu, případně aby na tom šla postavit časem zastřešená pergola. Jako jestli ta záruka zrovna tady platí, a není to podmíněno kdoví čím, tak to je dobré. Dřevo Vám tak dlouho nevydrží. Aniž byste ho každoročně napouštěli a starali se o něj.


Reagovat
Re: Simona | zluta-pomnenka 28.07.17

Ano, myslela jsem to :) Přesně kvůli té problematice dřeva jsem chtěla pořídit WPC. Nakonec jsem vybrala tady tuhle terasu http://inoutic.cz/terasy-twinson od Inouticu, přímo mám ty Twinson Terrace parkety. Napsala jsem jim a oni zařídili s prodejcem všechno potřebné, i jsem si to mohla jít osahat… není to úplně jako dřevo, ale mně to vyhovuje, hlavně protože to nepotřebuje ošetřovat.


Reagovat
Re: zluta-pomnenka | Anonymni 23.08.17

Upřímně, ty ceny za wpc jsou šílené. Dívala jsem se, že cena za prkno, poněvadž nikde se neuvádí m2 jako třeba u palubek, je od 400 Kč až do neuvěřitelných 1200 Kč.


Reagovat
Simona 28.07.17

Ještě se zeptám, od koho jste to chtěli kupovat?


Reagovat
Re: Simona | zluta-pomnenka 28.07.17

Dlouho jsem zvažovala, ale nakonec jsem terasu pořídila od Inouticu. Tady jsou přímo ty moje http://inoutic.cz/terasy-teracce


Reagovat
Anonymni 25.08.17

Já jsem to wpc objevila tady: http://www.terasybrno.cz/, ale když už máte vybráno, tak nic.


Reagovat
zluta-pomnenka 28.09.17

To teda nevím kde hledáte :) Ale hlavní rozdíl je, že i když můžou být dražší ty parkety, tak u dřeva ještě více zaplatíte za údržbu. Já ty svoje parkety nemusím nijak impregnovat nebo připravovat za zimu. Konečná cena byla ta, kterou jsem zaplatila když mi terasu položili :) tady http://inoutic.cz/…akta/twinson to píšou přímo oni a já z vlastní zkušenosti jenom potvrzuju :)


Reagovat
Anonymni 30.12.21

Tady ty dřevoplastové povrchy na terasy se mi hrozně líbí. My momentálně máme na terase obyčejnou dlažbu, ale už dlouho sním o tom, že bych ji dal pryč a místo toho tam dal právě dřevoplast. Navíc bych si tam chtěl udělat i takové menší posezení na léto, možná koupit třeba i nějaké zahradní lehátko. Jooo to by bylo leháro. :)


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 30.03.22

Zahradní lehátko upřímně není vůbec špatný nápad! Říkala jsem si, že bych letos na naši terasu koupila nějaký nový zahradní nábytek. Máme tam teď takový škaredý ratanový. Já bych spíš chtěla něco ze dřeva, to by se k naší terase podle mě i hodilo mnohem víc. Po nějakém tom lehátku se ale určitě také podívám. Díky za tip. :)


Reagovat
Anonymni 11.02.22

Já bych si tam ten asi nechtěl tahat. Ale samozřejmě pokud se to líbí vám, tak prosím… My máme terasu s pergolou dřevěnou a část dekoru nám tvoří břidlicové desky. Takže kombinace dvou tradičních a přírodních materiálů. :) Ale samozřejmě nechci vám říkat, jak si to máte dělat vy. Je to samozřejmě na vás. :)


Reagovat
Anonymni 08.11.22

Dřevoplast je taky materiál, který by se mi na naší terase líbil. Známí z toho mají terasu a prý například na údržbu je to skvělé. My bychom ale na naší terase spíš prvně potřebovali nějak vyřešit zastřešení. Chystáme se tedy investovat do nějaké pergoly na terasu. Ještě ale nevím jaký materiál zvolit. Hodně se mi ale líbí ty moderní z hliníku.


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 15.11.22

Koukám, že jsme v podobné situaci. Také jsem se dlouho rozhodoval jestli investovat spíše do dřevěné nebo hliníkové pergoly. Zvažoval jsem všechna pro a proti a zatím to vidím spíš na ten hliník. Hodně se mi líbí třeba pergoly, které dělá tato firma – https://www.atypy.cz/…ove-pergoly/ Přesně něco takového by se k nám na terasu perfektně hodilo. :)


Reagovat
Anonymni 31.12.22

Můj bratr si teď přes léto nechal udělat terasu z dřevoplastu a vypadá to naprosto perfektně. Myslím si, že tímto materiálem tedy člověk určitě nic nepokazí. Já teď také řeším podlahu, jen teda v mém případě je to plovoucí podlaha do interiéru. Rád bych tady u nás udělal nové podlahy, ale nemám pořád jasno v tom, kde podlahu koupit. Díval jsem se a hodně se mi líbí třeba ty od https://www.supellex.cz/…hy/plovouci/ Nemá někdo zkušenost? Díky.


Reagovat
Anonymni 19.02.23

A co nějaké zastřešení terasy? Neřešil to někdo z vás v poslední době? Právě na naší terase by to chtělo nějaké stínění, ale moc nevím jakou cestou se vydat. Musím ale říct, že zatím asi nejvíc se mi zalíbily markýzy proti dešti. Co myslíte? Podle mě to nevypadá špatně. :)


Reagovat
Anonymni 27.04.23

já nevím, ale podle mě ty terasy a markýzy nejsou nic moc. Jako provizorium dobré, ale až začne pršet, foukat vítr a trochu se ochladí, tak už se tam nedá sedět. Z hlediska dlouhodobého užívání mi přijdou lepší zavřené pergoly. My jsme se taky rozhodli pro zasklení pergol a rozhodně toho nelituju, protože můžeme v pergole sedět celý rok.


Reagovat
Anonymni 19.05.23

Ale objednali jsme si altán s terasou WPC https://modul-company.sk a jsme s ním spokojeni. Hlavně jsme si dali pozor, abychom nevybírali tmavé barvy desek, protože by absorbovaly více tepla a mohly by se zahřívat na vysoké teploty.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.