Diskuze

Zelenina

Dýně jen kvete nedělá plody


Terlas 29.06.11

Zdravím, nedávno jsem se přestěhovala z bytu do domu se zahradou, tak zkouším něco pěstovat :roll: . Na zahradě v pytlích mám dýni, cuketu a okurku. Všechno krásně roste, na mě až trochu moc :lol: . Všimla jsem si, že u cukety a dýně některé květy jen kvetou a není pak z toho žádný plod a některé mají hned od začátku vidět malou cuketku (dýni)… Co s tím? Mám ty „plané“ květy ustřihávat? Cuketa je na tom ještě dobře, má nějaké cuketky, ale dýně jsem zjistila, že má tak jednu dýničku, zbytek jen květy. Děkuji za odpovědi :palec: … Rostliny jsou vypěstované ze semen. U okurky je vše plod.

Příspěvek upraven 29.06.11 v 22:10


Reagovat
Terlas 29.06.11

ještě upřesním, že okurka(ta co plodí) je koupená sazenice… dýně je máslová (ze semínka), jak jí donutit plodit nevím, jinak si myslím, že jí nic nechybí…roste hodně, nemoc žádnou nepozoruju… :think: ,těšila jsem se na plody, v supermarketu stojí jedna 50 kč…:(


Reagovat
Re: Terlas | arobjev 09.08.15

Já myslím, že ty květy jsou samčí a samičí. To si tak dedukuji. Určitě neodstraňovat!! Mě ty samičí s kuličkama zárodku dýně bez opylení zhnědnou a upadnou. Ty máslovky za 50,– jedna mi rostou jako z vody, už mají tak dva metra a květ ani jeden. Mám 8 rostlin a u všech stajný prolém. Asi je to druh co se nedá pěstovat ze semínek…třeba je to nějaký hybrid…Má někdo stejný problém?


Reagovat
60 30.06.11

Já mám dýně a cukety na zahradě venku,myslím,že potřebují hodně místa a pak líp plodí,nevím,ale mně teprve kvetou,tak snad vyrostou jako každý rok,jěště počkejte :palec:


Reagovat
Džótí 19.08.15

Dobrý den, já jsem si taky vysila máslovou dýni a nyní v půlce srpna pořád jen kvete a nemá plody. Myslíte, že musím štětečkem opylovat? Taky mě mrzí, že to vypadá na neúrodu. :-)


Reagovat
pwendy1 06.08.16

Chtěla jsem vysadit hokaido, zapomněla jsem, že jsem si schovala semínka z dýně máslové a zasadila tyto semínka. V kelímcích se mi ujaly všechny a nyní mám na zahrádce prales a džungli. Od mala se hned ukázaly hruštičky a teď rostou jak o život :-)
:potlesk:


Reagovat
Anonymni 15.07.18

Dostala jsem sazeničku dýně ze semínka z loňské dýně.Dýně jen kvete,nedělá šlahouny a květy opadávají.Takže sazenička trochu povyrostla,to je vše. Zalévám,přihno­juji,má dost slunce a nic. Snacha prý má už malou dýni a nemá ji na slunci jako já.Včera jsem zjistila,že má něčím napadený list.Soused včera ze zahrádky odvážel 2 dýně jak melouny a listy má přes čtvrt zahrady.


Reagovat
Anonymni 31.05.21

Ahoj, dříve jsem taky s pěstování dýně měl takovéto problémy. Pak jse zkusil postup, který jsem načetl na https://homezin.cz/…dyni-hokaido a od té doby se mi malé dýněčky rodí pravidelně každý rok. Myslím si, že je to hlavně o kvalitě půdy, takže bacha na to.


Reagovat
Anonymni 18.08.22

The assignment submission period was over and I was nervous, casinocommunity and I am very happy to see your post just in time and it was a great help. Thank you ! Leave your blog address below. Please visit me anytime.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.