Diskuze

Hnojiva

Ekologické hnojivo


Anonymni 14.03.07

Chystám sa pestovať na balkóne jahody? Neviete mi, prosím, poradiť nejaké ekologické prírodné hnojivo? Máte najeké skúsenosti s takýmto pestovaním jahôd? ďakujem.


Reagovat
Re: Anonymni | Bartošová Anna 19.07.13

Dobrý den, letos mám dvě popínavé jahody, zakoupené v HORTIMU v Židlochovicích za pár korun, zasadila jsem je do malého truhlíku a přidala jsem normální hnojivo Kristalon – na růst, později květ a plod, plodí, ale je třeba jich mít víc rostlinek, hnojivo z kopřiv je také vhodné, ale pozor – po týdnu louhování šíleně páchne, tak není vhodné do truhlíku na balkoně např. v paneláku – to by si sousedé mohli myslet, že praskla hadice od vyvážených fekálií. Slupky z banánů mám také vyzkoušené, opakovaně, dokud se mi neomrzí je používám na pokojové květiny – rada asi z rozhlasu. :mavam:


Reagovat
Re: Anonymni | Mikelback 14.01.17

Ahoj, já si k těmto příležitostem chovám kalifornské žížaly – je to super už proto, že zužitkuji bio odpad z domácnosti a mám super čisté hnojivo. Kdybyste chtěla vědět, jak na to, tak TADY je návod, jak na ně. :dance:


Reagovat
Re: Mikelback | tesany 15.01.17

Přečetla jsem si Váš článek i odkaz na vermikompostér a už se těším až je vyrobím, ale kde koupím ty žížalky? :potlesk:


Reagovat
Re: Anonymni | Jan Malochovský 22.05.17

Já kupuji zásadně ekologická hnojiva, nejvíc se mi osvědčily z obchodu na tipa.eu.Jak trávníková hnojiva, hnojiva pro rajčata a jiné


Reagovat
Kacica 14.03.07

Ja se taky pridavam s dotazem na biohnojivo. Jinak jahody uz pestuju na balkone asi 3 roky. Musi se hodne zalevat a ja je davala do vetsich kvetzinacu nebo truhliku, protoze pak vzdycky hodne narostly. Je lepsi koupit staleplodici, ty maji jahody az do podzimu. A taky mam lepsi zkusenost se sazenicemi, ktere maji bile kvitky, ty, co maji ruzove mely vzdycky mnohem mensi jahody a mnohem mene plodily. Tak hodne stesti. Kacica


Reagovat
Marki 14.03.07

Nemám s tím ještě zkušenost, ale biohnojivo by asi měl být chlévský hnůj a nebo čerstvá kompostovaná zemina, přičemž se musí dodržet nějaký maximální podíl (ne celý truhlík plný čerstvé kompostované zeminy). A ten chlévský hnůj se dá koupit granulovaný v bau…hypermar­ketech. Možná existuje ještě něco, nechám se ráda od dalších informovat. Ahoj, Markéta


Reagovat
Re: Marki | Anonymni 14.05.21

Ahoj, v Pražské ZOO jsme viděli jako hnojivo sloní trus. :D Určitě se na přihnojení dají použít zkompostované zbytky, slepičí trus, kravský trus, evidentně i sloní trus, nebo trocha popela. Zahradničení a problematika zahrady je hezky přehledná na čerstvých zprávách. Mají tam do sekcí sdružená periodika a tak si můžete přečíst o tematice něco z různých zdrojů na jednom místě :)


Reagovat
Fazole 30.03.07

Naši měli skvělé výsledky s kakáním od holubů, ale od těch domácích, v Praze po chodníku bych to neškrabala… :lol:

Dali ty hovínka do nádoby na slunce na pár týdnů zkvasit a to jste pak měly vidět ty muškáty!


Reagovat
Pimpa 30.03.07

No jo – holubince, to je pravda. Kdysi dávno jsme je taky používaly, přivezly jsme si je z jednoho místa v Praze, kde měli holubi seřadiště. A normálně jsme je s mámou vezly v pytlích MHD :lol: . Co se s nima dělalo doma si už nepamatuju. Jinak teda ten granulovanej hnůj. Kdysi jsme vozily z venkova i čerstvej (kravskej i koňskej), ale ten už se asi moc nevidí. Jedině od někoho, kdo má koně.


Reagovat
KatyK 30.03.07

Se slepičinci by to mělo fungovat stejně, jak píše Fazole :wink:

Anebo dát tak na 14 dní kvasit kopřivy – sice to pěkně smrdí, ale hnojivo je to taky dobré :D.


Reagovat
Fazole 01.04.07

KatyK , hele, neměly by ty kopřivy být taky proti mšicím? Nebo tabák? Mně se to všechno plete… :oops:


Reagovat
Re: Fazole | indiskrétní 16.01.15

Na mšice jsou kvašené kopřivy ne tabák


Reagovat
Bluesky 01.04.07

[citace] Fazole píše: KatyK , hele, neměly by ty kopřivy být taky proti mšicím? Nebo tabák? Mně se to všechno plete… :oopsJo, jak zkvašený kopřivy, tak tabák, ale smrad je to fakt děsněj… Vícekrát jsme to neopakovali, raději jsem ty zamšicovaný kytky vyházela. To abyste měli vzduchotěsněj balkón :lol: :lol:


Reagovat
KatyK 01.04.07

Jojo, smrad to je, my máme velkou zahradu, takže sud byl umístěn v horním rohu a i tak to bylo cítit až dolů :lol:.

Fazole , já jsem to proti mšicím nikdy nepoužívala, na ty mršky jsem pořídila nějaký eko postřik na bázi oleje (název už ale nevím :oops:)


Reagovat
Fazole 02.04.07

Jo, já vím, nějaký Biocosi, stříkala jsem tím kaktus, zkusím to vyhrabat. Musím stříkat velmi eko, protože jsem na balkoně založila zeleninovou mini-mimi-zahrádku, mám tam i rybíz a maliny, ještě za:,–(ím hrášek, fazole (ty hlavně!) a seženu sazeničky růžičkové kapusty a rajčátek, to bude labůžo takhle v létě vyjít na balkon a vracet se nasnídaná. :D


Reagovat
Fazole 02.04.07

Dodatek: Samozřejmě si s sebou na balkon vezmu taky kus anglický a chleba, jinak bych zas až tak dobře nasnídaná nebyla… :oops:


Reagovat
dzofek 15.04.10

ekologické hnojivo má nyní jako novinku Eurona, :palec: ráda poradím, jak objednat.


Reagovat
Re: dzofek | Blanka Habadová 23.03.15

Dobrý den, v televizi doporučovali na rostliny ekologické hnojivo a zároveň ochranu proti škůdcům – výluh z kopřiv a z březového listí, ale samozřejmě neuvedli, jak se přípravek nazývá. V zahradnických prodejnách nade mnou kroutí hlavou, že o tom nikdy neslyšeli. Tak nevím, jsem blbá já nebo televizní zahradníci? Samozřejmě jsem si zkusila vloni naložit podle receptu kopřivy a tím zalévat, ale rodina mě vyhnala, že to příšerně smrdí. Prosím o odpověď, jestli znáte název přípravku a děkuji předem. Blanka Habadová


Reagovat
Re: Blanka Habadová | emilka12 23.03.15

MBlani nemusíš dělat výluh. Stačí když kpřivy namočíš na 24 hodin. Zalévám tak i rostliny na zahrádce :)
:mavam:


Reagovat
Re: dzofek | Hnojivo 11.12.16

Ekologické hnojivo na květiny naleznete zde: www.topkatalogy.cz a www.r-club.webnode.cz Je super účinné. Mám to moc ráda. www.kosmetika-poradce.webnode.cz Máme s tím podobnou zkušenost?


Reagovat
Tulda 11.04.11

Nevíte prosím někdo kolik těch slepičáků a kolik vody, jak dlouho to má kvasit a jak se to při zlévání má ředit. Díky moc. :think:


Reagovat
midla 14.04.11

Já mám dobrou zkušenost s Vermikompostem – je to hnojivo vyráběné žížalkami. :-) Kytky v truhlíku jely jedna radost.


Reagovat
Sheana 11.08.11

My používáme kompostér . Dáváme do něho všechnu starou zeleninu a posekanou trávu a po roce (s urychlovačem) tím hnojíme zahradu.


Reagovat
siva01 09.10.12

Zajímavé nápady na hnojiva a růstové stimulátory jsou v článku growshop doma . Je to sice zaměřené na konopí, ale stejně to funguje i na jiné rostliny.. A všechny návody jsou 100% přírodní!!!


Reagovat
Re: siva01 | HaGr 09.10.12

Já používám kopřivovou jíchu : kopřivy zaleju vodou a nechám na slunci v přivřené nádobě zkvasit, po cca čtrnácti dnech dám jeden díl jíchy a zbytek vody :mavam:


Reagovat
BioTřanovice 17.07.13

Ahoj, pokud by měl někdo zájem o koňské biohnojivo v okolí Havířova, Těšína, Frýdku, Třince, prodáváme čerstvý balený 100% čistý koňský hnůj :) Koňský hnůj se dá používat na téměř cokoli, akorát rajčata ho nemají rády moc čerstvý :D Je totiž docela ostrý, ale pokud chce někdo už starší, není problém dát do kýble a přivézt/poslat, akorát ten starý už je smíchaný i se slámou apod. (viz bazar)


Reagovat
emilka12 18.07.13

Já považuji nejlepší biohnojivo,,kopřivy a banánová slupka.jen namáčím na dvacetčtyči hodin. :mavam:


Reagovat
indiskrétní 13.01.15

Já od ledna zkouším zahrabávat do kbelíku slupky z brambor, jablek a banánů. Po každém přidání zaliji 1 šálkem vody. Prý je to hnojivo.


Reagovat
emilka12 13.01.15

Nejen tyto plodiny se dávají na kompost. Cokoli Máš v domácnosti tak mužeš použít. I skořápky :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | emilka12 15.01.15

[citace] @emilka12 píše: Nejen tyto plodiny se dávají na kompost. Cokoli Máš v domácnosti tak mužeš použít. I skořápky :mavam: [/citace] Ještě je dobré přidat kopřivy :)


Reagovat
indiskrétní 13.01.15

Pokud máte doma zahradu, je dobré každý rok změnit místo na setí, jinak budou škůdci z lonska vědět, kam se vydat(určité místo na zahradě)Určitě je lepší proházet záhonky, než aby rostlinky napadli škůdci.


Reagovat
indiskrétní 16.01.15

Děkuji zkusím to. :D


Reagovat
Anonymni 28.06.21

Já jsem i docela kvalitní hnojiva našel na serveru www.slevovykupon.net , který shromažďuje i zahradnictví, které prodávají na internetu. Navíc je tam na každý produkt, který nabízejí nějaká sleva, takže se tím nákupem dá ušetřit. A pokud se vám v tomhle horku nechce ven, kurýr vám to doveze až na zahradu, což se je super, ne? :)


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 14.09.21

Myslím si, že zrovna u hnojiva je zbytečné ho objednávat přes internet. Teda pokud nepotřebujete vyloženě nějaké speciální. Ta běžná se dají za slušené peníze sehnat třeba i v hobby marketech. Stačí jen sledovat kde zrovna mají slevy. Já právě na toto využívám mimo jiné https://www.mujletak.cz/ :)


Reagovat
Anonymni 05.10.21

Ahoj u nás je to úplně jednoduchý. Máme kompostér a také pěstujeme ze semínka CBD technické / zdravotní konopí. které tedy mimo jiné také výborně hnojí. Takže určitě doporučuji. Myslím, že by se to dalo nějak prodávat. Když se dají prodávat sloní výkaly jako hnojivo. Tak proč by nešlo hnojivo z CBD.


Reagovat
Anonymni 14.12.21

O ekologické věci se v poslední době velmi zajímám, ale eko hnojiva na zahradě zatím nepoužívám. Co se ale ekologie týče, tak si myslím, že spoustu věcí doma zvládáme na jedničku. Dobrý příklad je například odpad. Ten jsme hodně zminimalizovali a co jde třídit, to třídíme. O něco podobného se teď pokouším i ve své firmě. Musel jsem teď zpracovávat roční hlášení za odpady za rok 2021 a zjistil jsem, že produkujeme několikanásobně víc odpadu, než jsem předpokládal, takže s tím bude potřeba něco udělat.


Reagovat
Anonymni 14.01.22

Podle mě je v dnešní době důležité, aby člověk žil co nejvíce ekologicky vzhledem k tomu, v jakém stavu je naše planeta. Já se třeba snažím o to, aby byl co nejvíce ekologický i můj business. Pracuji jako mechanik a mám svůj vlastní autoservis. To sice úplně ekologické podnikání není, ale snažím se o to, aby byl jeho dopad na životní prostředí co nejmenší. Hodně mi v tom například pomáhá tato firma která se mi stará o ekologickou likvidaci odpadu.


Reagovat
soriano123 23.12.22

전 세계 수백만 명의 플레이어와 함께 최고의 무료 온라인 바카라 게임을 즐겨보세요! <a hre=„https://­livebaccaratga­ming.com/“>바카라 세계에서 가장 오래되고 가장 인기있는 카드 게임 중 하나입니다. 지금 플레이하여 기술을 연마하고, 경험을 쌓고, 새로운 사람들을 만나고, 역대 최고의 바카라 플레이어가 되십시오!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.