Diskuze

Hnojiva

Ekologické hnojivo


Anonymni
14.03.07
Chystám sa pestovať na balkóne jahody? Neviete mi, prosím, poradiť nejaké ekologické prírodné hnojivo? Máte najeké skúsenosti s takýmto pestovaním jahôd? ďakujem.

Kacica
14.03.07
Ja se taky pridavam s dotazem na biohnojivo.
Jinak jahody uz pestuju na balkone asi 3 roky. Musi se hodne zalevat a ja je davala do vetsich kvetzinacu nebo truhliku, protoze pak vzdycky hodne narostly. Je lepsi koupit staleplodici, ty maji jahody az do podzimu. A taky mam lepsi zkusenost se sazenicemi, ktere maji bile kvitky, ty, co maji ruzove mely vzdycky mnohem mensi jahody a mnohem mene plodily.
Tak hodne stesti.
Kacica

Marki
14.03.07
Nemám s tím ještě zkušenost, ale biohnojivo by asi měl být chlévský hnůj a nebo čerstvá kompostovaná zemina, přičemž se musí dodržet nějaký maximální podíl (ne celý truhlík plný čerstvé kompostované zeminy). A ten chlévský hnůj se dá koupit granulovaný v bau...hypermarketech. Možná existuje ještě něco, nechám se ráda od dalších informovat.
Ahoj, Markéta

Fazole
30.03.07
Naši měli skvělé výsledky s kakáním od holubů, ale od těch domácích, v Praze po chodníku bych to neškrabala...

Dali ty hovínka do nádoby na slunce na pár týdnů zkvasit a to jste pak měly vidět ty muškáty!

Pimpa
30.03.07
No jo - holubince, to je pravda. Kdysi dávno jsme je taky používaly, přivezly jsme si je z jednoho místa v Praze, kde měli holubi seřadiště. A normálně jsme je s mámou vezly v pytlích MHD . Co se s nima dělalo doma si už nepamatuju.
Jinak teda ten granulovanej hnůj. Kdysi jsme vozily z venkova i čerstvej (kravskej i koňskej), ale ten už se asi moc nevidí. Jedině od někoho, kdo má koně.

KatyK
30.03.07
Se slepičinci by to mělo fungovat stejně, jak píše Fazole :wink:

Anebo dát tak na 14 dní kvasit kopřivy - sice to pěkně smrdí, ale hnojivo je to taky dobré .

Fazole
01.04.07
**KatyK** , hele, neměly by ty kopřivy být taky proti mšicím? Nebo tabák? Mně se to všechno plete...

Bluesky
01.04.07
[citace]
**Fazole** píše:
**KatyK** , hele, neměly by ty kopřivy být taky proti mšicím? Nebo tabák? Mně se to všechno plete... [/citace]Jo, jak zkvašený kopřivy, tak tabák, ale smrad je to fakt děsněj.... Vícekrát jsme to neopakovali, raději jsem ty zamšicovaný kytky vyházela. To abyste měli vzduchotěsněj balkón

KatyK
01.04.07
Jojo, smrad to je, my máme velkou zahradu, takže sud byl umístěn v horním rohu a i tak to bylo cítit až dolů .

**Fazole** , já jsem to proti mšicím nikdy nepoužívala, na ty mršky jsem pořídila nějaký eko postřik na bázi oleje (název už ale nevím :oops

Fazole
02.04.07
Jo, já vím, nějaký Biocosi, stříkala jsem tím kaktus, zkusím to vyhrabat. Musím stříkat velmi eko, protože jsem na balkoně založila zeleninovou mini-mimi-zahrádku, mám tam i rybíz a maliny, ještě za:,-(ím hrášek, fazole (ty hlavně!) a seženu sazeničky růžičkové kapusty a rajčátek, to bude labůžo takhle v létě vyjít na balkon a vracet se nasnídaná.

Fazole
02.04.07
Dodatek: Samozřejmě si s sebou na balkon vezmu taky kus anglický a chleba, jinak bych zas až tak dobře nasnídaná nebyla...

dzofek
15.04.10
ekologické hnojivo má nyní jako novinku Eurona, ráda poradím, jak objednat.

Tulda
11.04.11
Nevíte prosím někdo kolik těch slepičáků a kolik vody, jak dlouho to má kvasit a jak se to při zlévání má ředit. Díky moc.

midla
14.04.11
Já mám dobrou zkušenost s Vermikompostem - je to hnojivo vyráběné žížalkami. :-) Kytky v truhlíku jely jedna radost.

Sheana
11.08.11
My používáme "kompostér": www.puruplast.cz . Dáváme do něho všechnu starou zeleninu a posekanou trávu a po roce (s urychlovačem) tím hnojíme zahradu.

siva01
09.10.12
Zajímavé nápady na hnojiva a růstové stimulátory jsou v článku "growshop doma": www.magazin-legalizace.cz . Je to sice zaměřené na konopí, ale stejně to funguje i na jiné rostliny.. A všechny návody jsou 100% přírodní!!!

HaGr
09.10.12
Já používám kopřivovou jíchu : kopřivy zaleju vodou a nechám na slunci v přivřené nádobě zkvasit, po cca čtrnácti dnech dám jeden díl jíchy a zbytek vody

BioTřanovice
17.07.13
Ahoj, pokud by měl někdo zájem o koňské biohnojivo v okolí Havířova, Těšína, Frýdku, Třince, prodáváme čerstvý balený 100% čistý koňský hnůj
Koňský hnůj se dá používat na téměř cokoli, akorát rajčata ho nemají rády moc čerstvý Je totiž docela ostrý, ale pokud chce někdo už starší, není problém dát do kýble a přivézt/poslat, akorát ten starý už je smíchaný i se slámou apod.
(viz bazar)

emilka12
18.07.13
Já považuji nejlepší biohnojivo,,kopřivy a banánová slupka.jen namáčím na dvacetčtyči hodin.

Bartošová Anna
19.07.13
Dobrý den, letos mám dvě popínavé jahody, zakoupené v HORTIMU v Židlochovicích za pár korun, zasadila jsem je do malého truhlíku a přidala jsem normální hnojivo Kristalon - na růst, později květ a plod, plodí, ale je třeba jich mít víc rostlinek, hnojivo z kopřiv je také vhodné, ale pozor - po týdnu louhování šíleně páchne, tak není vhodné do truhlíku na balkoně např. v paneláku - to by si sousedé mohli myslet, že praskla hadice od vyvážených fekálií. Slupky z banánů mám také vyzkoušené, opakovaně, dokud se mi neomrzí je používám na pokojové květiny - rada asi z rozhlasu.

indiskrétní
13.01.15
Já od ledna zkouším zahrabávat do kbelíku slupky z brambor, jablek a banánů. Po každém přidání zaliji 1 šálkem vody. Prý je to hnojivo.

emilka12
13.01.15
Nejen tyto plodiny se dávají na kompost. Cokoli Máš v domácnosti tak mužeš použít. I skořápky

indiskrétní
13.01.15
Pokud máte doma zahradu, je dobré každý rok změnit místo na setí, jinak budou škůdci z lonska vědět, kam se vydat(určité místo na zahradě)Určitě je lepší proházet záhonky, než aby rostlinky napadli škůdci.

emilka12
15.01.15
[citace]
**"@emilka12": www.konev.cz píše:
Nejen tyto plodiny se dávají na kompost. Cokoli Máš v domácnosti tak mužeš použít. I skořápky
[/citace]
Ještě je dobré přidat kopřivy

indiskrétní
16.01.15
Děkuji zkusím to.

indiskrétní
16.01.15
Na mšice jsou kvašené kopřivy ne tabák

Blanka Habadová
23.03.15
Dobrý den, v televizi doporučovali na rostliny ekologické hnojivo a zároveň ochranu proti škůdcům - výluh z kopřiv a z březového listí, ale samozřejmě neuvedli, jak se přípravek nazývá. V zahradnických prodejnách nade mnou kroutí hlavou, že o tom nikdy neslyšeli. Tak nevím, jsem blbá já nebo televizní zahradníci? Samozřejmě jsem si zkusila vloni naložit podle receptu kopřivy a tím zalévat, ale rodina mě vyhnala, že to příšerně smrdí. Prosím o odpověď, jestli znáte název přípravku a děkuji předem. Blanka Habadová

emilka12
23.03.15
MBlani nemusíš dělat výluh. Stačí když kpřivy namočíš na 24 hodin. Zalévám tak i rostliny na zahrádce

Hnojivo
11.12.16
Ekologické hnojivo na květiny naleznete zde: www.topkatalogy.cz a www.r-club.webnode.cz Je super účinné. Mám to moc ráda. www.kosmetika-poradce.webnode.cz Máme s tím podobnou zkušenost?

Mikelback
14.01.17
Ahoj, já si k těmto příležitostem chovám kalifornské žížaly - je to super už proto, že zužitkuji bio odpad z domácnosti a mám super čisté hnojivo. Kdybyste chtěla vědět, jak na to, tak "TADY": magazin.specialnizahradnictvi.cz je návod, jak na ně.

tesany
15.01.17
Přečetla jsem si Váš článek i odkaz na vermikompostér a už se těším až je vyrobím, ale kde koupím ty žížalky?

Pro přidání příspěvku se přihlašte.