Diskuze

Hnojiva

Ekologické hnojivo


Anonymni 14.03.07

Chystám sa pestovať na balkóne jahody? Neviete mi, prosím, poradiť nejaké ekologické prírodné hnojivo? Máte najeké skúsenosti s takýmto pestovaním jahôd? ďakujem.


Reagovat
Re: Anonymni | Bartošová Anna 19.07.13

Dobrý den, letos mám dvě popínavé jahody, zakoupené v HORTIMU v Židlochovicích za pár korun, zasadila jsem je do malého truhlíku a přidala jsem normální hnojivo Kristalon – na růst, později květ a plod, plodí, ale je třeba jich mít víc rostlinek, hnojivo z kopřiv je také vhodné, ale pozor – po týdnu louhování šíleně páchne, tak není vhodné do truhlíku na balkoně např. v paneláku – to by si sousedé mohli myslet, že praskla hadice od vyvážených fekálií. Slupky z banánů mám také vyzkoušené, opakovaně, dokud se mi neomrzí je používám na pokojové květiny – rada asi z rozhlasu. :mavam:


Reagovat
Re: Anonymni | Mikelback 14.01.17

Ahoj, já si k těmto příležitostem chovám kalifornské žížaly – je to super už proto, že zužitkuji bio odpad z domácnosti a mám super čisté hnojivo. Kdybyste chtěla vědět, jak na to, tak TADY je návod, jak na ně. :dance:


Reagovat
Re: Mikelback | tesany 15.01.17

Přečetla jsem si Váš článek i odkaz na vermikompostér a už se těším až je vyrobím, ale kde koupím ty žížalky? :potlesk:


Reagovat
Re: Anonymni | Jan Malochovský 22.05.17

Já kupuji zásadně ekologická hnojiva, nejvíc se mi osvědčily z obchodu na tipa.eu.Jak trávníková hnojiva, hnojiva pro rajčata a jiné


Reagovat
Kacica 14.03.07

Ja se taky pridavam s dotazem na biohnojivo. Jinak jahody uz pestuju na balkone asi 3 roky. Musi se hodne zalevat a ja je davala do vetsich kvetzinacu nebo truhliku, protoze pak vzdycky hodne narostly. Je lepsi koupit staleplodici, ty maji jahody az do podzimu. A taky mam lepsi zkusenost se sazenicemi, ktere maji bile kvitky, ty, co maji ruzove mely vzdycky mnohem mensi jahody a mnohem mene plodily. Tak hodne stesti. Kacica


Reagovat
Marki 14.03.07

Nemám s tím ještě zkušenost, ale biohnojivo by asi měl být chlévský hnůj a nebo čerstvá kompostovaná zemina, přičemž se musí dodržet nějaký maximální podíl (ne celý truhlík plný čerstvé kompostované zeminy). A ten chlévský hnůj se dá koupit granulovaný v bau…hypermar­ketech. Možná existuje ještě něco, nechám se ráda od dalších informovat. Ahoj, Markéta


Reagovat
Fazole 30.03.07

Naši měli skvělé výsledky s kakáním od holubů, ale od těch domácích, v Praze po chodníku bych to neškrabala… :lol:

Dali ty hovínka do nádoby na slunce na pár týdnů zkvasit a to jste pak měly vidět ty muškáty!


Reagovat
Pimpa 30.03.07

No jo – holubince, to je pravda. Kdysi dávno jsme je taky používaly, přivezly jsme si je z jednoho místa v Praze, kde měli holubi seřadiště. A normálně jsme je s mámou vezly v pytlích MHD :lol: . Co se s nima dělalo doma si už nepamatuju. Jinak teda ten granulovanej hnůj. Kdysi jsme vozily z venkova i čerstvej (kravskej i koňskej), ale ten už se asi moc nevidí. Jedině od někoho, kdo má koně.


Reagovat
KatyK 30.03.07

Se slepičinci by to mělo fungovat stejně, jak píše Fazole :wink:

Anebo dát tak na 14 dní kvasit kopřivy – sice to pěkně smrdí, ale hnojivo je to taky dobré :D.


Reagovat
Fazole 01.04.07

KatyK , hele, neměly by ty kopřivy být taky proti mšicím? Nebo tabák? Mně se to všechno plete… :oops:


Reagovat
Re: Fazole | indiskrétní 16.01.15

Na mšice jsou kvašené kopřivy ne tabák


Reagovat
Bluesky 01.04.07

[citace] Fazole píše: KatyK , hele, neměly by ty kopřivy být taky proti mšicím? Nebo tabák? Mně se to všechno plete… :oopsJo, jak zkvašený kopřivy, tak tabák, ale smrad je to fakt děsněj… Vícekrát jsme to neopakovali, raději jsem ty zamšicovaný kytky vyházela. To abyste měli vzduchotěsněj balkón :lol: :lol:


Reagovat
KatyK 01.04.07

Jojo, smrad to je, my máme velkou zahradu, takže sud byl umístěn v horním rohu a i tak to bylo cítit až dolů :lol:.

Fazole , já jsem to proti mšicím nikdy nepoužívala, na ty mršky jsem pořídila nějaký eko postřik na bázi oleje (název už ale nevím :oops:)


Reagovat
Fazole 02.04.07

Jo, já vím, nějaký Biocosi, stříkala jsem tím kaktus, zkusím to vyhrabat. Musím stříkat velmi eko, protože jsem na balkoně založila zeleninovou mini-mimi-zahrádku, mám tam i rybíz a maliny, ještě za:,–(ím hrášek, fazole (ty hlavně!) a seženu sazeničky růžičkové kapusty a rajčátek, to bude labůžo takhle v létě vyjít na balkon a vracet se nasnídaná. :D


Reagovat
Fazole 02.04.07

Dodatek: Samozřejmě si s sebou na balkon vezmu taky kus anglický a chleba, jinak bych zas až tak dobře nasnídaná nebyla… :oops:


Reagovat
dzofek 15.04.10

ekologické hnojivo má nyní jako novinku Eurona, :palec: ráda poradím, jak objednat.


Reagovat
Re: dzofek | Blanka Habadová 23.03.15

Dobrý den, v televizi doporučovali na rostliny ekologické hnojivo a zároveň ochranu proti škůdcům – výluh z kopřiv a z březového listí, ale samozřejmě neuvedli, jak se přípravek nazývá. V zahradnických prodejnách nade mnou kroutí hlavou, že o tom nikdy neslyšeli. Tak nevím, jsem blbá já nebo televizní zahradníci? Samozřejmě jsem si zkusila vloni naložit podle receptu kopřivy a tím zalévat, ale rodina mě vyhnala, že to příšerně smrdí. Prosím o odpověď, jestli znáte název přípravku a děkuji předem. Blanka Habadová


Reagovat
Re: Blanka Habadová | emilka12 23.03.15

MBlani nemusíš dělat výluh. Stačí když kpřivy namočíš na 24 hodin. Zalévám tak i rostliny na zahrádce :)
:mavam:


Reagovat
Re: dzofek | Hnojivo 11.12.16

Ekologické hnojivo na květiny naleznete zde: www.topkatalogy.cz a www.r-club.webnode.cz Je super účinné. Mám to moc ráda. www.kosmetika-poradce.webnode.cz Máme s tím podobnou zkušenost?


Reagovat
Tulda 11.04.11

Nevíte prosím někdo kolik těch slepičáků a kolik vody, jak dlouho to má kvasit a jak se to při zlévání má ředit. Díky moc. :think:


Reagovat
midla 14.04.11

Já mám dobrou zkušenost s Vermikompostem – je to hnojivo vyráběné žížalkami. :-) Kytky v truhlíku jely jedna radost.


Reagovat
Sheana 11.08.11

My používáme kompostér . Dáváme do něho všechnu starou zeleninu a posekanou trávu a po roce (s urychlovačem) tím hnojíme zahradu.


Reagovat
siva01 09.10.12

Zajímavé nápady na hnojiva a růstové stimulátory jsou v článku growshop doma . Je to sice zaměřené na konopí, ale stejně to funguje i na jiné rostliny.. A všechny návody jsou 100% přírodní!!!


Reagovat
Re: siva01 | HaGr 09.10.12

Já používám kopřivovou jíchu : kopřivy zaleju vodou a nechám na slunci v přivřené nádobě zkvasit, po cca čtrnácti dnech dám jeden díl jíchy a zbytek vody :mavam:


Reagovat
BioTřanovice 17.07.13

Ahoj, pokud by měl někdo zájem o koňské biohnojivo v okolí Havířova, Těšína, Frýdku, Třince, prodáváme čerstvý balený 100% čistý koňský hnůj :) Koňský hnůj se dá používat na téměř cokoli, akorát rajčata ho nemají rády moc čerstvý :D Je totiž docela ostrý, ale pokud chce někdo už starší, není problém dát do kýble a přivézt/poslat, akorát ten starý už je smíchaný i se slámou apod. (viz bazar)


Reagovat
emilka12 18.07.13

Já považuji nejlepší biohnojivo,,kopřivy a banánová slupka.jen namáčím na dvacetčtyči hodin. :mavam:


Reagovat
indiskrétní 13.01.15

Já od ledna zkouším zahrabávat do kbelíku slupky z brambor, jablek a banánů. Po každém přidání zaliji 1 šálkem vody. Prý je to hnojivo.


Reagovat
emilka12 13.01.15

Nejen tyto plodiny se dávají na kompost. Cokoli Máš v domácnosti tak mužeš použít. I skořápky :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | emilka12 15.01.15

[citace] @emilka12 píše: Nejen tyto plodiny se dávají na kompost. Cokoli Máš v domácnosti tak mužeš použít. I skořápky :mavam: [/citace] Ještě je dobré přidat kopřivy :)


Reagovat
indiskrétní 13.01.15

Pokud máte doma zahradu, je dobré každý rok změnit místo na setí, jinak budou škůdci z lonska vědět, kam se vydat(určité místo na zahradě)Určitě je lepší proházet záhonky, než aby rostlinky napadli škůdci.


Reagovat
indiskrétní 16.01.15

Děkuji zkusím to. :D


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500