Diskuze

Popínavé rostliny a živé ploty

Entada rheedii


Kamkam 02.07.16

Zdravím, pěstuje někdo tuhle liánu? Mně před několika dny vyklíčila… Dočkal se někdo v bytě lusků? Příp. víte někdo, za jak dlouho kvete? Nějak se mi nedaří to dohledat:) nebo daří se jí aspoň dobře i v bytě? Za předpokladu, že je na slunném místě, rosí se a vytváří si vlhkost s ostatními rostlinami, zatím roste jak blázen, tak si myslím, že jí u mě bude dobře. Nakonec se jeví i jako hodně odolná rostlinka, ještě než vyklíčila, totálně zplesnivěla půlka semene, a přesto vyrazila.


Reagovat
Re: Kamkam | Anonymni 21.09.21

Chci se tě zeptat, jak si ji vyklíčil? Všude se píše před zasazením navrtat a zpařit vařící vodou. Tom


Reagovat
Anonymni 06.09.22

Interesting and interesting information can be found on this topic here profile worth to see it. 먹튀검증


Reagovat
Anonymni 19.10.22

I like to recommend exclusively fine plus efficient information and facts, hence notice it: Simdaiphat


Reagovat
Anonymni 29.08.23

Whether you require dating, association, or a night table in Delhi, our provocative ladies friends in Delhi are best choices in these circumstances. There is almost nothing that our lively and appealing can't give in a meeting. Our Call Girls in Delhi arrangements are made to make you cheerful and fulfilled. Feel certain that you will acquire 100 percent fulfillment in each experience.


Reagovat
garryy 17.01.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
Re: garryy | garryy 17.01.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat
Re: garryy | garryy 17.01.24

aka.ms/linkpc is an integral component of Phone Link setup process for linking your mobile device with your PC, aka.ms/linkpc provides seamless experiences between smartphones and personal computers. If you’re unfamiliar with what this feature entails or how you should utilize it, look no further. Our comprehensive guide aims to demystify this short URL address to simplify digital life for you. The Phone Link Application connects your mobile phone and PC, enabling you to effortlessly sync notifications, messages, photos, and applications across both platforms. No longer do you have to email files back and forth or deal with cumbersome cables to share data across platforms!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.