Diskuze

Nemoci rostlin

Fíkuš benjamin


marky2111 29.09.11

Ahoj potřebovala bych poradit, minulý rok v tomto období jsem si pořídila fíkus benjamin, na jaře jsem ho přesadila a vypadalo to, že se přijal, teď mu, ale začali celkem dost padat listy, chtěla bych se zeptat jestli jde ještě nějak zachránit?


Reagovat
Re: marky2111 | jarka 5 25.03.13

Mrkni se zespod na list jestli nemá červce, mě takto zahynuli dva :(


Reagovat
Tereza5555 29.09.11

Příčina opádávání listů je buď průvan nebo časté přemisťování možná také nedostatek světla, ale to by se spíše listy zbarvovaly z té bílo-zelené na jen zelenou (můj případ). Podle mě byste ho měla nechat na světle přes zimu, zalévat ho a rosit jako by měl listy a uvidíte na jaře třeba obrazí-možná obrazí i dříve uvidíte. A ještě jedna věc – povídejte si s ním, normálně na něj mluvte říkejte jak je krásný (ikdyž Vám to teď možná tak nepřipadá)-není to žádné šarlatánství je do prokázané, že to pomáhá, ale musí to člověk myslet od srdce a vážně. Nepřipusťte si, že by odešel-myslete pozitivně. Kdybyste potřebovala ještě nějakou radu klidně se na mě obraťte. Přeji mnoho zdaru Vám i vašemu benjaminkovi. S pozdravem Terka.


Reagovat
eskargoth 30.09.11

A kdyby opadal skoro celý.. pořád se dá zachránit. Několikrát se nám to stalo (měli jsme tyhle fikusy snad patnáctileté…), pak, jako poslední šance, hodně ostříhat. Vypadá to hrozně a beznadějně, ale nám vždycky znova obrazil:)


Reagovat
Magdalenka73 30.09.11

Ty moje mají každoročně období, kdy opadávají a pak zase obrostou. Nejstarší mám už 16 let a je to u něj takhle stále dokola :wink:


Reagovat
jarka 5 31.01.12

Jak se zbavit tohoto nezvaného parazita už vážně nevím. Je to takový zavoskovaný bílý kopeček na stvolu listu,který nakouše a vysaje,list upadne. Každý den z něj ty hajzlíci obírám ručně.Zkoušela jsem insekticidy a zdá se že nic nepomůže. Už nevím,co na ně.Ví snad někdo? Díky za odpovědi. :,(


Reagovat
Re: jarka 5 | emilka12 31.01.12

Jarko skus to biolitem.Dej ho do uzavřený místnosti.Poš­plíchej ho ,honem uteč,zavři dveře a nechej pusobit. :think:


Reagovat
jarka 5 31.01.12

Emilko, aby ten biolit nezlikvidoval nakonec mě .. :potlesk:


Reagovat
Re: jarka 5 | emilka12 31.01.12

[citace] jarka 5 píše: Emilko, aby ten biolit nezlikvidoval nakonec mě .. :potlesk: [/citace] Neboj já to tak dělám taky :potlesk:


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Ahoj. Takto vypadal můj nový fíkus v prosinci:nádherně košatý, ale fotku nemám, protože mu rychle začaly padat listy. Teď vypadá takto:

Ale byl úplně holý!


Reagovat
Re: Dominik Mik | jarka 5 26.03.13

[citace] @Dominik Mik píše: Ahoj. Takto vypadal můj nový fíkus v prosinci:nádherně košatý, ale fotku nemám, protože mu rychle začaly padat listy. Teď vypadá takto:

:( No to je ale chudáááák..... :(

Ale byl úplně holý! [/citace]


Reagovat
Dominik Mik 25.03.13

Nemá. :potlesk:


Reagovat
emilka12 25.03.13

Fíkus trpí také na puklice, nejvíc mu škodí přemíra vody v zimnim období. Nemusela jsi ho stříhat on by obrostl, Pokut z tohoto fíkusu něco chceš míttak ho v žádném případě nepřesazuj, zalévej jen zespodu a dej ho na okno a v létě mužeš letnit :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
jarka 5 26.03.13

Někdy shodí listy, že chytne průvan, nebo se na něj otvírá okno. Jinak na podzim trochu opadávají, ale né zas tak. Nech ho teď být přihnojuj a uvidíš co udělá síla jara. Pokud se nevzpamatuje, je tam nějaký škůdce, co je třeba v hlíně a to je pak na výhoz… :(


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Přesadil jsem, přihnojil jsem a zjistil jsem, že má proti minulému týdnu o hodně listů více a na kmínku mu přibývá hodně pupenů. To znamená, že jaro přichází. :lol:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Přesadit se musí. Ty větve jsem ostříhal protože odumřely. Škoda. :(


Reagovat
jarka 5 26.03.13

No tak…snad se vzpamatuje. Taky bacha na přelívání nebo přehnojování.. :pankac: :pankac:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

To se mi nestává. :D


Reagovat
jarka 5 26.03.13

Co se nestává přelit nebo přehnojit… :?:


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Obojí. :lol:


Reagovat
jarka 5 26.03.13

Ha ha ha to se musí občas tak 1× za 3 týdny přihnojit…pak poroste jak blázen :P :P


Reagovat
Dominik Mik 26.03.13

Já hnojím!!! :cert:


Reagovat
Rosiellin 02.08.14

Dobrý den, Mám nějaký ten rok benjamínka.. říkáme mu doma Baobab:) no.. byla jsem koza neznalá a nechala jsem ho na parapetu u okna cca rok takže byl chudák občas na průvanu, zjistila jsem, že je to pro něj zlé takže se přestěhoval i semnou do nového bytu a sídlí naproti oknu u zdi, žádný průvan, dostatečné světlo, zalívám ho cca 1/14 dní, jen když má suchou zeminu. ALE- opadávají listy a je takovej chudák celej světle zelenej a řídne :( má chyba- vím ale myslíte, že ho nějak zachráním? ostřhat uplně? díky za rady. 8o


Reagovat
Jáša 07 10.04.16

Dobrý den, mám dotaz kdy se má stříhat fíkus benjamínek, abych mu neuškodila. Děkuji


Reagovat
Re: Jáša 07 | jarka 5 10.04.16

Můžete kdykoli podle potřeby, ostříhané větvičky pustí ve vodě kořeny. :) Jarka5 Pozor vytéká mléko.


Reagovat
Re: jarka 5 | Jáša 07 10.04.16

Jarko 5 děkuji moc za informaci, už jdu stříhat..


Reagovat
Re: Jáša 07 | jarka 5 10.04.16

Není zač :mavam:


Reagovat
Anonymni 20.06.20

Dobrý den, prosím o radu. Mám mnoho let fíkus benjamínek a nyní začal mít listy lepkavé a některé žloutnou a padají. Nevím co s ním, děkuji za radu. Marie


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.