Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Finská sauna jako blahodárné místo pro relaxaci


admin 07.09.21

Saunovani Finska Sauna

Každý, kdo rád navštěvuje saunu, ví, jaké blahodárné účinky sauna má. Navštívit ji může ve wellness centru, kde jsou sauny připraveny pro každého zákazníka, který si přijde odpočinout a načerpat sílu. Finská sauna má své kořeny někde na severu Evropy, ale lidé ji znali již dávno v dobách starého Říma. Tady byla spíše považována za lázně, ale lidé si sem chodili odpočinout a načerpat sílu, odstranit černé myšlenky a očistit své tělo, ale i duši.

Sauna v minulosti

Každý si saunu dnes dokáže představit, ale málokdo ví, jak vlastně vznikla. Pověst tvrdí, sauna byla kdysi jako malý dřevěný domeček, který měl jen doškovou střechu. Skrz ní při dešti kapající voda dopadala na rozpálená kamna a vytvořila se pára. Tak vlastně vznikla sauna. Ve Finsku je dokonce sauna skoro v každém domě a pozvání do sauny musí ve Finsku považovat za svou čest. Také nechávají veškerou zlobu a špatné myšlenky za dveřmi a sauna se tak stává místem společenského setkávání lidí.

Jaké blahodárné účinky finská sauna má

Jistě bylo o sauně napsáno mnoho. Ale je třeba si něco málo připomenout. Finská sauna má pozitivní vliv na lidské zdraví, pravidelnou návštěvou posílí člověk svou obranyschopnost a imunitu, je vhodná jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. V sauně dosahuje teplota od 8 – 110 stupňů a tělo se dobře vypotí, vyplaví tak škodlivé látky a má to také vliv na hladší pokožku. Finská sauna také dobře odbourává stres, prokrvuje mozek a vůbec celý kardiovaskulární systém.

Principem sauny je zahřátí těla a následné ochlazení v připraveném bazénku nebo pod sprchou, pak si člověk odpočine na lehátku a po několika minutách proces opakuje. Důležité rovněž je, aby se dodržovala určitá pravidla, jako například to, že se do sauny nechodí v podnapilém stavu a s přeplněným žaludkem. Způsobilo by to jen potíže. Musí se také dodržovat pitný režim, vhodná je obyčejná voda, ale i bylinkové čaje a iontové nápoje.

Jak si saunu pořídit

Je několik možností, které investorovi umožňují realizaci sauny, třeba v suterénu domu. V takovém případě je vhodné oslovit spolehlivou a odbornou firmu, která má praktické zkušenosti s realizací takové sauny. Sauna na míru je tedy vhodným řešením nejen pro domy, ale i pro zahrady. Tady se majitel nemusí potýkat s nedostatkem místa a lze zde postavit dokonalou saunu, kterou lze využít prakticky kdykoliv.

Saunové moduly jsou vhodné do malých bytů

Pokud má někdo malý byt a přesto by chtěl mít saunu doma, jsou tady saunové moduly, které se mohou pohodlně instalovat do koupelny nebo na balkon. Jsou rozdílné, liší se rozměrem, složením materiálu, ale i vybavením. Instalaci je ale vhodné přenechat odborníkům.

Topení je základem v každé sauně

Samozřejmě, že se žádná sauna neobejde bez vytápění. Tady si zákazník může vybrat například klasická kamna na dřevo, která jsou autentičtější, ale jejich příprava je trochu pracnější. Ovšem výhřevnost je zde daleko delší. Elektrická kamna jsou spíše komfortním vybavením, ale pozitivum v tomto případě je, že taková kamna nepotřebují komín a dají také pořídit na dálkové ovládání.

 

 

 


Reagovat
Anonymni 07.09.21

Tak s tímhle se asi nedá nesouhlasit. Osobně to beru jako jednu z nejlepších investic, kterou jsme udělali do naší zahrady s manželkou. :) Ona by teda ještě řekla, že pořízení zmrzlinového stroje byla super věc. Každopádně já moc zmrzlinový nejsem, tak mě to nechává chladným (možná proto mi ta zmrzlina moc nezvedá ze židle). :) Každopádně saunování je super, máme to moc rádi a i když teď přes léto není moc čas, v zimě neexistuje lepší relax a nápad na společně strávený večer se ženou. :)


Reagovat
Anonymni 07.09.21

Finská sauna je super. Je velmi zdravá a také prospívá našemu krevnímu tlaku. Jednou bych se chtěla naučit být ve Finské sauně dlouho třeba až 15–20 min. Momentálně to vydržím tak max. 7–10 min. Co je také pro nás také hodně zdravé je horské sluníčko. Hlavně i díky němu, jsme méně nemocní.


Reagovat
Anonymni 16.09.21

Taky se rádi saunujeme. Koupili jsme si saunu a pomocí Jablotronu ji napojili na Wi-Fi a zbytek domu. Máme pak v telefonu aplikaci na její ovládání, a když je potřeba, tak si klidně zatopím na dálku a až přijdu do sauny, tak je už připravená. Nemáme samozřejmě klasickou na uhlíky, ale je to spíš parní sauna s elektrickou spirálou. Jinak by to samozřejmě nešlo, to vím. :)


Reagovat
Anonymni 20.07.22

Jakmile se u nás v odpočinkové místnosti dodělá finská sauna, tak nás v obývacím pokoji čeká montáž krbových kamen. To bude teprve mazec. Říkám vám, že tam zase nechám veškeré své nervy a manželovy si možná také půjčím. Jak já ty domácí práce ze srdce nenávidím.


Reagovat
Anonymni 20.08.22

Your article has answered the question I was wondering about! I would like to write a thesis on this subject, but I would like you to give your opinion once :D slotsite


Reagovat
Anonymni 22.02.23

Chtěl bych se na něco zeptat. Netýká se to teda tak úplně saunování, ale má to k tomu blízko. Jaký máte názor na Kneippův chodník? Zkoušel to někdo z vás? Já jsem se o tom právě nedávno dočetl tady https://www.svetrelaxu.cz/…puv-chodnik/ a hodně mě to zaujalo. Rád bych to vyzkoušel. Nevíte náhodou kde to mají? Mockrát díky za odpovědi. :)


Reagovat
Anonymni 24.02.23

A když budete mít už i finskou saunu, tak si pořiďte do baráčku kamna a k tomu i nějakou koupací káď. Protože jakmile nebudete mít dostatečně prohřátou domácnost, tak můžete také velmi rychle nachladnout, a to není pro nikoho určitě příjemné, nemám pravdu?


Reagovat
Anonymni 21.04.23

Taky by se mi líbilo mít doma vlastní saunu, ale manželovi to přijde jako vyhazování peněz, takže mám smůlu. Asi se mi nepovede ho přesvědčit. Prý mi musí stačit kachlová kamna , která máme doma. Je pravda, že když v nich pořádně zatopím, tak máme v obýváku taky pěknou saunu :-D .


Reagovat
Anonymni 18.09.23

Naši kamarádi si teď do finské sauny pořídili peletková kamna a říkají že to je opravdu moc dobrá věc. Já si nedovedu představit že bych něco takového měla doma, natož pak ještě na zahradě, ale asi je to zdravé a prospěšné. Tak vlastně proč ne.


Reagovat
luluhanhan122 27.09.23

Dear immortals, I need some wow gold inspiration to create.


Reagovat
Anonymni 11.01.24

Taky bych brala domácí saunu. Čas od času zajdu do veřejné sauny, ale už jsem tam dlouho nebyla. Možná, že by mě to pomohlo na špatnou náladu, kterou mám teď poslední dobou skoro pořád. Dost jsem se upnula na Krupa Kratom , díky kterému se dokážu uvolnit, ale není to napořád.


Reagovat
Anonymni 26.02.24

Mně by se doma taky líbila vlastní sauna. Chodím každý týden s kamarádkou na dvě hodiny, tak bych alespoň nemusela nikam jezdit. Na manžela to není, proto mi ji taky nechce koupit. On si radši zajde na erotickou masáž tady sem. Nezakazuju mu to, i když mi to přijde zvláštní, ale nejsem chlap, tak tomu nerozumím. Hlavně, že on je spokojený a já si užiju klid v sauně.


Reagovat
samkumar10090 28.02.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat
Anonymni 02.03.24

This is excellent article, thank you for the share! This is what I am looking for, hope in future you will continue sharing such an superb work. Boy Kills World Jessica Rothe Yellow Jacket


Reagovat
Anonymni 31.03.24

Do sauny tak často nechodíme a děti tam už nebereme teda vůbec, ale když se ti naši mazlíci přece jenom do nějakého stresu dostanou tak jim hned dáme do rukou antistresové hračky a víme že všechno bude v klidu. Je to taková pojistka a jsme za ni rádi.


Reagovat
Anonymni 31.03.24

Zajít si do sauny je pro relax těla naprosto skvělá věc. Sama také čas od času chodím. Podobným způsobem na mě fungují ale třeba i masáže. Ty jsou taky super. Chodím na ně pravidelně. Jak na ty klasické, tak teď třeba i na erotické masáže. Ty jsem si v poslední době hodně oblíbila.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.