Diskuze

Volné diskuse

Finská sauna je vhodné místo pro odpočinek


admin 02.08.21
Sauna

Finskou saunu zná jistě každý. Její pozitivní účinky mají blahodárný vliv na lidské tělo a již staří Římané věděli, jaký je sauna dokonalým místem pro odpočinek, ale také pro očistu lidské duše. Dnešní finská sauna má poněkud jiný obrázek, ale její účel je v podstatě stejný.

Jaký je vlastně princip finské sauny

Jak už bylo řečeno, saunu znali již naši předkové a využívali ji nejen k odpočinku. Toto místo bylo pro mnohé dokonalým místem pro uzavírání obchodů a vojenských strategií, ale také sňatků a jiných společenských událostí. Své kořeny má sauna ve Finsku, kde se stala sauna tradicí a člověk ji najde skoro v každém domě. Aby byla finská sauna dokonale účinná, je třeba ji navštěvovat alespoň 2× týdně, tím se zvýší nejen obranyschopnost lidského těla, ale také imunita.

Funkce sauny

Princip finské sauny je jednoduchý. Teplota se v sauně obvykle pohybuje od 80 do 120 stupňů Celsia. Vzduch je ovšem docela suchý, ale vlhkost se pohybuje pouze v rozmezí od 15% až 20%.  Pobyt v takových podmínkách má pozitivní vliv na lidské tělo, návštěvníkům sauny se v takových podmínkách lépe dýchá a je tedy vhodná pro astmatiky, alergiky a revmatiky. Během saunování člověk odpočívá, nabírá sílu na další dny a tělo si odpočine. Pobyt v sauně je individuální, doporučuje se zhruba 8 – 10 minut, poté se člověk musí osvěžit pod sprchou nebo v bazénku. Vhodný je také přírodní zdroj vody. Pozvání do sauny ve Finsku je pro jedince doslova čest a tradice zde pevně dodržují. Zde ale člověk musí nechat veškerou zlobu a hněv za dveřmi sauny. Finská sauna je také v mnohém směru místem společného setkávání, kde si lidé povídají nejen o počasí a dění ve světě.

Finská sauna a její blahodárné účinky

Pokud jde o blahodárné účinky sauny, ty jsou ze zdravotného hlediska velmi pozitivní a mají opravdu dobrý vliv na lidský organismus. Pokud je sauna navštěvována pravidelně, posílí se obranyschopnost celého těla a díky intenzivnímu pocení tělo vyplavuje škodlivé látky. Pokožka je také hladší, čistější a vypnutější, což potěší zejména ženy. Lékaři také saunu doporučují jako dobrou rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů. Pozitivní vliv má rovněž u sportovců, kdy uvolňuje svalstvo.

Je třeba také vědět, že…

Samozřejmě, že i sauna m svá pravidla a ty je třeba dodržovat. Jde zejména o to, že vysoké teploty v sauně se zvyšuje také teplota těla a díky tomu i krevní oběh. Lidské orgány tak fungují daleko rychleji, srdce i mozek se okysličuje a teplo také uvolňuje duševní napětí, zlepšuje náladu, pomáhá nabrat sílu a energii na další den a snižuje pocit únavy. Do sauny ale lidé nesmí chodit v podnapilém stavu ani přejezení, protože si spíše přivolají zdravotní potíže.  Je také třeba dodržovat pitný režim, vhodné jsou minerální vody, bylinkové čaje, ale i obyčejná voda.

Saunová kamna

Co se týká vybavení sauny, jsou to především saunová kamna, která udržují teplotu sauny. Bez nich by vlastně sauna nebyla saunou a je tedy velmi důležité si dopředu rozmyslet, jaká saunová kamna si člověk pořídí ještě před zahájením realizace samotné sauny. Na trhu jsou k dispozici kamna na dřevo, ale ta modernější jsou na elektřinu a dokonce i na plyn. Nejoblíbenější jsou sauna na dřevo, protože jsou autentická a relaxace v sauně při pohledu na plápolající oheň je velmi uklidňující. Příprava sauny je v tomto směru ale trochu náročnější. Elektrická kamna jsou moderní a mohou být dokonce na dálkové ovládání. Jde tedy o komfortní vybavení sauny, což je u investora jistě plusový bod.


Reagovat
Re: admin | Anonymni 30.01.22

Potřebovala bych poradit. Často jsme s přítelem navštěvovali sauny, ale vzhledem k tomu, jaká teď jsou opatření, jsme se rozhodli, že si saunu pořídíme domů. Ale nějak se nemůžeme shodnout, jaký typ sauny vybrat. Mne zaujaly především infrasauny https://www.svetrelaxu.cz/…rie/sauny-7/ . Přítel by raději finskou saunu. Poradíte mi, která by byla vhodnější do rodinného domu a proč?


Reagovat
Anonymni 29.09.21

S manželem jezdíme docela často rybařit. Občas s sebou vezmeme hlásiče záběru, jindy zase sedíme u prutů a sledujeme každý pohyb na vodní hladině. To člověka neskutečným způsobem unaví a pak je rád, že se může třeba právě na hotelu v Rakousku zavřít do sauny a zregenerovat.


Reagovat
Anonymni 14.10.21

Saunu tedy ještě nemáme, ale uvažujeme o ni. Na chalupě totiž máme kachlová kamna a líbí se mi, jak to dělá chalupu jinou. Chystáme se doma udělat normální krbová kamna. Je to stylová věc do interiéru a na zimní večery jako dělaná. Kupujeme je přes https://www.rolig.cz/krbova-kamna/ a jsme spokojeni. Minulý týden mi přišly i krbové nářadí. Těším se na zimu a jak si to uděláme pěkné.


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 29.10.21

Dobrý den, my máme tedy jen zahradní krb z webu https://skorsten.cz/…krby-magnum/, ale také jsme strašně moc spokojeni. Tak kdyby jste někdo, někdy chtěl kamna na zahradu, můžete mrknout. My jsme obchod vyzkoušeli a byli jsme moc spokojeni. Nelitujeme a věříme, že vy nebudete taky! Pěkný den


Reagovat
Anonymni 30.11.21

Sauny jsou super, ja ji ted kupovala na obchode Hop Sport http://www.slevokurzy.cz/…op-sport-cz/ na zimu je to naprosto idealni vec :)


Reagovat
Anonymni 22.01.22

Pro mě osobně je nejlepší místo pro odpočinek můj obývák. Hlavně když jede krb. Prostě ta atmosféra, teplíčko, romantika. Tomu se nic nemůže nikdy vyrovnat. Má to svoje unikátní kouzlo. Já jsem vybíral designové krby, takže je ještě radost na něj hledět. Nejlepší prostě!


Reagovat
Anonymni 24.01.22

Finská je super. Chodil jsem do ní, když jsem chodil do práce v Polsku. Přeci jenom je tam kultura saunování trochu více zaběhnutá. :) Já jsem si ji pak postavil doma na zahradě, když jsem se po pěti letech z práce v Polsku vrátil. A rozhodně ničeho nelituji. :) Dokonce jsem už zlanařil i pár sousedů, kteří se nechali inspirovat. ;-)


Reagovat
Anonymni 19.02.22

Jako sauna je super. Já do ní chodila už v pubertálním věku a hrozně jsem tomu propadla. Otužování mám také ráda, ale práce s tělem a teplem mě neskutečně naplňuje. Zálibu jsem si v poslední době našla také v tom, že s kamarádkou navštěvuji erotické masáže. Nejsem na holky, ale s ní si to vždy moc užiju.


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 18.06.22

Nemohla byste mi o tom říct víc? Já právě zhruba někdy před měsícem na internetu narazila na tyto erotické masáže Praha a od té doby mi to pořád vrtá v hlavě. Ráda bych něco takového vyzkoušela, na žádné erotické masáži jsem totiž nikdy nebyla. Ale docela se stydím. Možná není špatný nápad zkusit přemluvit nějakou kamarádku, jestli by to nezkusila také.


Reagovat
zoink 28.03.22

Jojo, finskou saunu máme vyhlídnutou, už přibližně i víme, kde bude stát, ale bydlíme teprve krátce. Pro nás je teď nejlepší odpočinek práce na zahradě a za odměnu potom hodíme nějakou mňamku na gril, manžel dostal k narozeninám pánve na gril a s tím je radost pracovat. Ještě tu saunu a bude to tady úplná oáza klidu.


Reagovat
Anonymni 19.04.22

Finský je super věc. Taky jsem se na ní hodně těšil. Ale koupil jsme asi nějaký horší model, který špatně drží teplotu. Takže jsme nakonec měnili regulátory teploty a dali si tam vlastní. Od té doby je všechno v pořádku a saunujeme se bez toho, aby nám unikala teplota. Rozhodně to můžu doporučit všem. Je to skvělé na posílení imunity a třeba ranní sauna se studeným bazénkem vás nakopne na celý den! :)


Reagovat
zoink 04.06.22

Tak o tom, že působí blahodárně na lidský organismus, se mluví už dlouho, ne každému ale finské sauna vyhovuje, přece jen je tam poměrně suchý vzduch, i já osobně preferuji spíše vlhký vzduch, ale manžel mě přehlasoval a máme ji doma už i my. A super. Už jen to, že ji máme sami pro sebe je k nezaplacení.


Reagovat
Anonymni 15.06.22

This is verified legit source of my research. I`ve come here kindly just to find a way to boost my knowledge and give me such a credit. You know, when I started blogging, the only thing that came to my mind was how will I be like you guys. I kept digging and continued what I've found and I saw the word Backlinks. It should be helpful, and vice versa, and it should be relevant and meaningful to yours. Do you have any suggestions? Might want look on ours: 슬롯가입


Reagovat
Anonymni 19.06.22

O tom, že saunování má na imunitu velice dobrý vliv vím. Bohužel ale nikde v blízkosti saunu nemám, takže do sauny moc nechodím. Je ale pravda, že imunitu je potřeba posilovat. Naštěstí existují i jiné způsoby. Super je v tomto například houba reishi, viz https://zivotavyziva.cz/reishi/ Ta je na posílení imunity skvělá. Má ale i spoustu jiných výhod.


Reagovat
Anonymni 30.03.24

Tak už abych si zase mohla jít někam odpočinout. Manžel si myslí že mně udělá radost když mi dá poukza na masáž, ale on vůbec neví že na to já prostě a jednoduše nemám čas. Přitom taková zrnková káva mamma lucia mně podobnou službu udělá také, jen v menším rozsahu časovém.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.