Dobry den .Jak mám vyrobit malí foliovník jenom na zakrití?Nemam moc financí na to ,ale budu rád za každou radu. :-)
dobrý den, jak ho vyrobit-kromě stloukání prken-nevím, ale už dříve jsem dostala báječný nápad, který jsem zatím neuskutečnila, protože jsem nesehnala „komponenty“ tedy – jestli máte starý stan, použijte kovovou kostru z trubek a podle celtoviny si ušijte nebo nechte ušít potah z folie. Je to podle mě nejlevnější varianta. Pokud ovšem seženete starý stan a umíte šít nebo někoho máte … dejte vědět, jestli se vám to povede :-)
Ahoj. Měl bych takový dotaz. Jak to u foliovníku řešíte se stíněním? Myslíte, že by stačila třeba nějaká taková ta stínící tkanina jako se dává na ploty, viz https://www.agrotex.cz/…e-uplety_220 nebo to bude chtít něco speciálního? Díky.
Děda loni stavěl foliovník na 2× :) nejdřív k sobě posvářel takové ty něcojako plastové trubky, jakoby na vodu, to se mu nepovedlo, takže pak usvářel pro změnu kovovovu konstrukci a k tomu přikoupil ještě, myslím, že to byla přímo plachta na foliovníky z https://topfoliovniky.cz/ (snad nějakých 25 nebo kolik metrů). A foliovník sloužil, rajčata rostla jak divá, jen konstrukce furt padala jen co zafučelo :) holt děda udělal někde chybu, naštval se a nakonec nedávno koupil normální originál zahradní foliovník na stejném místě jako prvně plachtu.
Souhlasím, postavit takový foliovník není nic těžkého. Zvládne to v podstatě každý a nevyjde to ani tak draho. Mně na ten náš stačilo pár hliníkových profilů z https://eshop.sharplayers.cz/…kove-profily a folie. Stavba mi zabrala jedno odpoledne. Máme ho na zahradě už druhý rok a pořád stojí.
Musím souhlasit s předchozím komentujícím. Taky jsem si foliovník dělal svépomocí a svůj účel plní skvěle. Jen jsem jako material konstrukce teda nezvolil hliník, ale ocel, kterou jsem následně svařil. Na to mi skvěle posloužila moje invertorová svářečka kterou mám už několik let doma, ale v podstatě ji vůbec nepoužívám. Takto alespoň konečně našla nějaké využití.