Diskuze

Zelenina

Foliovník


patinka12 30.01.11

Dobry den .Jak mám vyrobit malí foliovník jenom na zakrití?Nemam moc financí na to ,ale budu rád za každou radu. :-)


Reagovat
PMZK 05.02.11

dobrý den, jak ho vyrobit-kromě stloukání prken-nevím, ale už dříve jsem dostala báječný nápad, který jsem zatím neuskutečnila, protože jsem nesehnala „komponenty“ tedy – jestli máte starý stan, použijte kovovou kostru z trubek a podle celtoviny si ušijte nebo nechte ušít potah z folie. Je to podle mě nejlevnější varianta. Pokud ovšem seženete starý stan a umíte šít nebo někoho máte … dejte vědět, jestli se vám to povede :-)


Reagovat
patinka12 06.02.11

Dobry den,děkuji za dobrý nápad.Vyskouším to a pak vám dám vědět. :-)


Reagovat
GustavR 29.11.13

Já jsem si svařil konstrukci z trubek, natřel a zadělal fólií, kterou jednou začas vyměním. Důležité je myslet taky na ukotvení, aby foliovník neuletěl. Jinak nejjednodušší řešení asi bude si nějaký koupit nebo si foliovník nechat udělat.


Reagovat
Anonymni 24.02.20

Ahoj. Měl bych takový dotaz. Jak to u foliovníku řešíte se stíněním? Myslíte, že by stačila třeba nějaká taková ta stínící tkanina jako se dává na ploty, viz https://www.agrotex.cz/…e-uplety_220 nebo to bude chtít něco speciálního? Díky.


Reagovat
Anonymni 03.04.20

Děda loni stavěl foliovník na 2× :) nejdřív k sobě posvářel takové ty něcojako plastové trubky, jakoby na vodu, to se mu nepovedlo, takže pak usvářel pro změnu kovovovu konstrukci a k tomu přikoupil ještě, myslím, že to byla přímo plachta na foliovníky z https://topfoliovniky.cz/ (snad nějakých 25 nebo kolik metrů). A foliovník sloužil, rajčata rostla jak divá, jen konstrukce furt padala jen co zafučelo :) holt děda udělal někde chybu, naštval se a nakonec nedávno koupil normální originál zahradní foliovník na stejném místě jako prvně plachtu.


Reagovat
Anonymni 21.09.21

Souhlasím, postavit takový foliovník není nic těžkého. Zvládne to v podstatě každý a nevyjde to ani tak draho. Mně na ten náš stačilo pár hliníkových profilů z https://eshop.sharplayers.cz/…kove-profily a folie. Stavba mi zabrala jedno odpoledne. Máme ho na zahradě už druhý rok a pořád stojí.


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.