Diskuze

Ovocné stromy

Meruňky a broskvoně hnojení


kosarka 21.04.10

Na podzim jsem zasadila merunku a broskev stromky a nevím jestli je ted na jaře mohu pohnojit a čím poradí mi někdo děkuji moc


Reagovat
Jura007 21.04.10

Ono je hnojení a hnojení. Já sám (ale je to jen můj soukromý výmysl) dělím hnojení na tři druhy:

První druh je to, když dodáváš do půdy organické zbytky. To je třeba zahradnická zemina (ve skutečnosti už zetlelý kompost), rašelina, přeleželý hnůj a podobně.

Druhý druh je hnojení, při kterém ovlivňuješ kyselost nebo zásaditost půdy. Sem by se asi správně měla řadit rašelina (ve větším množství), čerstvější hnůj (úplně čerstvý na zahradu nepatří!!! :twisted: ), různé mleté strusky, hnojiva s vápencem atd.

No a třetí druh hnojení je takové, které dodává do půdy i potřebné stopové prvky (bór, selén, draslík atd.)

Meruňka a broskev mají dost rozdílné výživové nároky. U broskve se pokud možno vyhni vápenci a hnojivům s obsahem vápníku. Tím ji můžeš odrovnat. No a pokud jen dodáš kompost nebo zahradnickou zeminu, tak tím nikdy nic nezkazíš, to můžeš v průběhu celého roku (a následně okopat, aby šly živiny do země).


Reagovat
Jura007 21.04.10

Ještě dodatek – mrkni do katalogu rostlin, co jsem tam připsal o broskvoni.


Reagovat
Josef_2013 15.07.13

Mám v Brně třetím rokem roubovanou meruňku (2 stromečky staré „ananasky“) a podívejte se na fotky, co se s nimi děje. Letorosty nerostou – namísto růstu jaksi konce větviček chřadnou. Meruňky jsou zasazené na místě, kde před lety býval kompost – může to být tím? Předem moc děkuji za rady!


Reagovat
Eva Farna 30.09.16

Zdravím, mám na zahradě 5 let starou meruňku a ráda bych ji ostříhala, ale nevím jak. Dočetla jsem se, že ke střihu meruňek se využívá Šittůova řezu, můžete mi k tomu někdo říct něco bližšího? A ještě bych se chtěla zeptat, zda ke hnojení meruňky mohu využít kravský hnůj?

[male]Edit admin – odkaz[/male]


Reagovat
Anonymni 30.10.21

Howdy, If you need any assistance in specialized help in regards to Webroot Download, Mcafee.com/ac­tivate, AOL Desktop Gold Download, HP Printer Drivers, Garmin.com/express, then, at that point you can visit our site and reach us for better help.

http://webroot-download.com/ http://mcafeecomactivatez.com/ http://aoldesktopgolddownloadd.com/ http://hpprinterdrivers.support/


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.