Diskuze

Hnojiva

Hnojení paprik a rajčat pro mimčo


sachmeta 05.04.11

Maminky mam takovou,pro někoho možná trapnou otázku,ale musím se zeptat.Chci malému pěstovat nějakou zeleninku – rajčata,papri­ky,hrášek,mrkev … a chci se zeptat,jestli to bude moct jist,kdyz si tu pudu nejdriv pohnojim?Mam na mysli treba slepicinci co se prodavaji v obchode?Nebude to pak citit po tech slepicincich ta zelenina?mam jen malicky kousek pudy kam muzu sadit,a uz jsem tam sadila 3 roky po sobe bez hnojeni,jenze neco – konkretne papriky a rajcata moc nedopadly – papriky ani nevyrostly pořádně,takže asi už bude potřeba hnojit.Tak nevím čím a jak a jestli to pak muze maly normalne jist?


Reagovat
Re: sachmeta | germi 09.07.16

Příprava záhonu bude důležitá! Koupila bych tzv. zelené hnojení (např. svazenku apod.) a zasela, zalívala a pak zaryla, do racích brázd, přikrýt rytou zeminou! Na jaře bych záhonky nebo jak těm malým kopečkům říkate, připravila a zasela semena, přísadu apod.Pod papriky, rajčete, kedluby, ale i salát, zelí i kapustu, dala hrstku kompostu.Ten si vyrobíte už nyní-podle návodu. Hrášek a mrkvičku nemusíte podsypavát kompostem. Není nutné dávat slepičinec nebo pod.To bych dala zase až na příští období, podle druhu rostlin.


Reagovat
buliznik 05.04.11

Bez problémů,může­.Nejlepší jsou ty tekuté ředěné slepičince.Vůbec se toho nebojte. :palec:


Reagovat
Marcel Arn 22.05.17

Zkuste na hnojení rajčat https://www.tipa.eu/…kg/d-168826/


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.