Diskuze

Hnojiva

Hnojivo z listů kopřivy


Bartošová Anna 19.07.13

Všem, všem, všem zahrádkářům: letošní rok jsem začala hnojit výluhem z listů kopřivy, které máme po celé zahradě spousty, než ji zcela vyhubit, je lepší použít vzrostlé rostliny ke hnojení zeleniny, květin, keřů, ale i jahod. Podržím si vrchol rostliny jednou rukou a druhá ruka jede po stvolu a strhá tak všechny listy, ty vhodím do připravené nádoby a až je asi polovina plná, zaleji vodou do plna, po týdnu je již hnojivo připraveno k použití. Není třeba ředit, nespálí se tak hnojená rostlina, dobré je tak udělat před deštěm, aby se následně hnojivo dostalo ke kořenům. Pokud dlouhodobě neprší, tak dávám polovinu konve hnojiva a polovinu vody, zaleje se pak při jednom, zdravím a přeji úspěšné pěstování všeho :dance:


Reagovat
Re: Bartošová Anna | Lanková 19.07.13

Aničko, o hnojivu z kopřiv jsem už slyšela, také ho používá milá kolegyňka z konve Emilka. A tak když jsem si přečetla chválu i od Vás, určitě to taktéž doma zkusíme…dík Naďa :palec: :palec: :palec:


Reagovat
Giowanni 22.07.15

Já tedy dělám hnojivo u kopřiv tak, že je nechám úplně celé pokrájené rozložit v destilce a pak to ředím běžnou vodou z vodovodu a nechám odstát. Pak to ještě trochu ředím s Chilli Focusem. Voda je nahnědlá a strašlivě to smrdí, žel Chilli rostlinám a Cannabisu ten energetický gábl výtečně chutná. Všechny jsou nadprůměrně velké, až se všichni diví a já taky. Ty kopřivy jsou zřejmě opravdu zázračným hnojivem…


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.