Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Hořcový stromek


Lesina 21.04.10

Dostala jsem vysněný hořcový stromek, ale nemám s ním vůbec žádné zkušenosti. Poradíte?

Bohužel asi někde proschnul, tak opadávají listy, takže v teplé místnosti ho nechci nechat a do studené se ho bojím dát. Venku je ještě zima… Zkusím ho přesadit a asi už začít letnit s tím, že na noc budu schovávat. Za rok, pokud (doufám, že ano) vydrží, to bude jednodušší – bude zazimovaný a odzimuji ho teprve koncem dubna jako ostatní hrnkové rostliny…

Hledala jsem i informace o řízkování, ale zatím nenašla, nemáte zkušenosti? Má několik větviček na kmínku které budu určitě stříhat (ale ne dřív než se trochu vzpamatuje)

L.


Reagovat
Re: Lesina | mariemervartova 17.08.14

Mám hořcový stromek několik let – spletený ze tří větviček. Ale poslední roky nekvete a já nevím proč. Na zimu ho mám ve sklepě u okna, na jaře ho převezu na chalupu a je na jižní straně, ale nekvete. Můžete mi poradit?


Reagovat
liška 22.04.10

Ahoj, hořcový stromek mám asi 4 roky, je krásný, ale každoročně mě napíná, jestli přežil. S řízkováním zkušenost nemám. Koupili jsme ho na výstavě ve Věžkách u Kroměříže, nemají tam draho. Zimu přežívá ve sklepě, před 14 dny jsme ho vytáhli, přesadili, prostříhali a je zatím v garáži, ven půjde, až bude tepleji. Letním ho tak, že přes den otevřu garáž a na noc ji zavřu. :mrgreen: Ta barva květů je úžasná, každý se mě ptá, co je to za stromek. Moc jsem Ti nepomohla, že?


Reagovat
Pája 01 22.04.10

Ahoj

Tak mě zajímalo co je to ten Hořcový stromek a našla jsem vám toto. Je tam psáno docela dost. Tak snad vám to pomůže :wink: http://forum.living.cz/viewtopic.php?…


Reagovat
jahulka 10.06.10

Hořcový stromek (Solanum ratonetti) už léta pěstuji. Dostala jsem malou větvičku, kterou jsem nechala zakořenit. Není to vůbec náročná kytička, jen se musí pravidelně zalévat, jinak poměrně rychle zvadne a opadají jí listy.Taky trpí na mšice. Je to klasická přenosná rostlina, v létě na terasu, v zimě na chladnou chodbu, na jaře sestřihnout. Ať se daří!!


Reagovat
pinky77 28.07.11

Já jsem ho namnožila tím, že jsem ho ostříhala a větvičky dala do vody. A ejhle, pustilo to kořínky a bylo to.


Reagovat
kyti5 28.07.11

já ho mám zapíchlý v zemině pod sklenicí ,jsem zvědavá co vyvede :think: :think: :think:


Reagovat
buliznik 28.07.11

mám ho ve velkém květináči,roste docela rychle,ale zatím nechce kvést-snad se dočkám? :think:


Reagovat
kyti5 17.08.11

tak už má poupata a pokvete :lol: :lol: :lol: :lol:


Reagovat
buliznik 17.08.11

mě ještě ne a obávám se,že ani nepokvete :think:


Reagovat
kyti5 19.08.11

tak jsem ho zvěčnila , abyste neřekly , že se chlubím a nic :oops: :oops:


Reagovat
buliznik 19.08.11

tak se zdá,že ten druhý co jsem neostříhala přece pokvete,až přestane pršet tak ho vyfotím. :palec:


Reagovat
kyti5 19.08.11

tak to je fajn, ten ostříhaný si jistě ještě stačí utvořit poupata vykvést také :lol: :lol:


Reagovat
buliznik 19.08.11

tak se budu těšit :palec:


Reagovat
Hořcový stromek 08.02.13

Poradí mi někdo s tím aby můj hořcový stromek, pouze kvetl a nedělal dlouhé výhony…dočetla jsem se že by jse měl chemicky ošetřit ale nebylo psáno čím :nevim:


Reagovat
aljanka1 17.06.13

Hořcový stromek mám už řadu let. Na jaře ho sestříhám, ostříhané větvičky zapíchám do záhonu(velká většina se ujme a zakoření)Pak ho přesadím, trošku zkrátím kořeny a dám zem na balkonové květiny. Letos poprvé zkouším udělat korunku. Přípravek jsem si objednala od pana Lebiše tady z internetu, přípravek se rozprašovačem nastříká na listy a zbytkem se rostlinka zalije a prý to jde spíš na květ a nedělají se výhony. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne.


Reagovat
aljanka1 17.06.13

Hořcový stromek mám už řadu let. Na jaře ho sestříhám, ostříhané větvičky zapíchám do záhonu(velká většina se ujme a zakoření)Pak ho přesadím, trošku zkrátím kořeny a dám zem na balkonové květiny. Letos poprvé zkouším udělat korunku. Přípravek jsem si objednala od pana Lebiše tady z internetu, přípravek se rozprašovačem nastříká na listy a zbytkem se rostlinka zalije a prý to jde spíš na květ a nedělají se výhony. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne.


Reagovat
jirinak1 31.07.13

Na jaře jsem přesadila hořcový stromek, krásně se rozrostl ale vůbec nekvete. Pohnojila jsem jej hnojivem na květ. Ale přesto nekvete. Prosím poraďte. Děkuji


Reagovat
ladu11 29.01.15

STROMEK MÁM PÁR ROKU A JEŠTŠ NEKVETL JAK SE KOUPIL S KVĚTEM, TAK DALŠÍ ROKY KVĚTY NENAKVETLY UŽ NEVIM ZD AVŮBEC POKVETE NĚKDY


Reagovat
Re: ladu11 | Alena JANŮ 02.02.15

Mám také hořcový stromek několik let a kvete mi stále. Na zálivku používám KRISTALON plod a květ. Každý rok jsem ho zazimovala na chladnější místo a omezila jsem zálivku. Na jaře, když ho dám ven tak ho ostříhám a když pěkně obroste kvete.Na tuto zimu jsem ho dala do teplé místnosti a ještě teď mi kvete.Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží a jak se potom zachová, až ho na jaře dám ven :)


Reagovat
Anonymni 10.11.18

Mě také několik let nekvetl v nádobě i když jsem ho hnojila, zalévala atd.Až jsem se někde dočetla, že kvete na záhoně bez nádoby. Udělala jsem to, a funguje to, již druhým rokem pěkně kvete, dokonce i nyní , a to je už listopad 2018.


Reagovat
Anonymni 19.07.22

The team at 36RPM have combined experience of 12 years in developing marketing strategies and developing E-commerce websites & plans.

Seo Company in Gurgaon


Reagovat
Anonymni 21.07.22

It’s been seamlessly merged into the main residence to create a cocoon of comfort and warmth. Glocera has introduced world-class options in luxurious bathrooms, sanitary ware, bathroom furniture and breath-taking designer tiles into the Indian market. Sanitary Shop In Gurgaon


Reagovat
Anonymni 07.09.22

Buy Women Panties online at the best price in India. Choose Topwear for men from a wide range of options available at our online shopping store TT Bazaar. Buy mens bottomwear online of high quality at a discounted price. TT Bazaar brings an extensive collection, making mens bottomwear online shopping fun. Women Panties


Reagovat
Anonymni 14.09.22

Buy Women Panties online at the best price in India. Choose Topwear for men from a wide range of options available at our online shopping store TT Bazaar. Buy mens bottomwear online of high quality at a discounted price. TT Bazaar brings an extensive collection, making mens bottomwear online shopping fun. Women T Shirts

bpl tv


Reagovat
Anonymni 27.09.22

Luckily, there are several quality SEO services in Gurgaon available. GAP Infotech is one such company that specializes in making websites appear on the first page of search engines. This firm has experience in helping clients with SEO for over 13 years. This company also works closely with their clients to get to know their business.

Seo Services in Gurgaon


Reagovat
Anonymni 31.10.22

Indian Medical System will continue to position itself as a manufacturer & exporter of choice for its valuable customer by offering high quality, cost effective supplies. IMS will achieve this by adopting customer oriented policies, hence no compromise in offering a quality product to serve the mankind as we belive „Human Life is Precious“. Sims Speculam Manufacturer India


Reagovat
Anonymni 04.11.22

Though edForce has delivered only a few trainings to Sony, they clearly stand out from the rest. Their professionalism, delivery, hands-on labs, assignments, assessments, and enterprise reports are spot-on. Would like to specially mention their extraordinary support, ability to customize their delivery, and align their process with our requirements.

Lateral Training


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.