Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Hortenzie-jak pěstovat


mína77 04.06.12
Poradíte mi prosím s hortenzií? Mám ji od podzimu v záhoně a je úplně mizerná. Vyráží od kořene, ale momentálně má lístečky tak 3cm nad zem, fakt úplně mrňavý. To kolem ní pořád chodim a tahám ty listy ven očima. Sousedka jí má tak 20cm. Nevíte co je špatně?
Reagovat
Re: mína77 | OlinkaPavelkova 21.09.16
Dobrý den, ráda bych se na něco zeptala. Na www.homezin.cz jsem se dočetla, že ideální stanoviště pro hortenzie je stinější místo. Mám ji na zahradě zasazenou u pergoly, která ji dělá stín i závětří, i přesto mi však nechce kvést. Nevíte někdo jaký je důvod? Nasazuje nové listy, celkově roste, ale nekvete.
Reagovat
60 09.06.12
Ahojky Míno ,hortenzie potřebují kyselou půdu,nebo aspoň hnojivo přímo na ně,já měla vloni modrou a letos jsem dostala bílou a růžovou,ale nedařilo se kvůli počasí,potřebují slunce a toho bylo do teď málo,teprve se začínají probouzet,když jsou starší,tak se mají všechny suché klacky ostříhat,aby zase pěkně kvetli,ale až na jaře,tak hodně štěstí,Lída
Reagovat
george5167 01.11.12
Na adresu Mina 77 : doporučuji si otevřít počítač na cs.wikipedia.org a dobrý návod k pěstování na
hobby.idnes.cz V tom článku jsou přesné, ale pro mne příliš náročné návody na pěstování. Nezalévám odraženou vodou, ale hadicí z pražského vodovodu. Kdybych měl na zimu zakrývat horní část keřů, nedělal bych na podzim nic jiného / má asi 20 velkých keřů /.. Tak nezakrývám, nemulčuju.
Naši dědečkové měli pravdu : nohy ve stínu, hlavu ve slunci. Je-li hodně teplé počasí, nezalívat navečer, snad trochu ráno! Večer zalité keře vadnou. Rostliny mají zřejmě dost zásobní vody.Snad trochu hnojení na podzim : trochu cereritu, hrst hořké soli a čím víc rašeliny, tím lépe.
A tak se podívejte na obrázky z mé zahrady, kde se hortenziím moc péče nevěnuje.
To je vchod do www.exotickazahradapraha.cz, 5 m od silnice, s největším procentem exhalací v Praze. Až pojedete na dovolenou, krajem hortenzií je od doby c. a k. Rakouska Gardské jezero / Lago di Garda, kde na pohoří MONTE BALDO jsou lokality plné hortenzií.
Reagovat