Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Hortenzie - rez a škůdci


Zděnka 12.09.08

Ahojky, prosím všechny pěstitelky hortenzií o pomoc. dostala jsem hortenzii, tu , co vykvete jeko koláč. Uprostřed jsou drobný růžový kvítečka a po obvodu jsou větší bílé kvítky… No ony mi začaly jaksi rezivět. teda jako zelený listy. prostě začaly červenat, rezivět… Myslela jsem si, že jsem ji spálila, možná to tím i bylo, ale dneska jsem ji chtěla pře:,–(it a z koženů vypadly 3 velký larvy jak od motýla. Byly průhledný a obrovský asi jako palec… Co by to mohlo být??? Je to škod.livé????


Reagovat
jituš 13.09.08

no ja bych se snazila uplne se zbavit stare hliny a dat novou. ty larvy ti mohli uzirat koreny a ubirat ziviny. pokud mas velkokvetou hortenizii, tak ji nestrihej, kvete na dvouletych vyhonech.


Reagovat
Zděnka 13.09.08

Aháááááá, manžel mi ji na jaře omidlil úúplně nakrátko a letos jsem tam měla jen 3 květy. Já ho fakt zastřelím. Jinak budu muset někoho podplatit, aby ty breberky vystěhoval za mně. Já jsem hrozná, jak uvidím takovou potvoru, tak mám hysterickej záchvat. Děkuji Ti jituš, zítra se na to vrhneme…


Reagovat
Re: Zděnka | Lenka Va 11.02.16

Jak Vám dopadly hortenzie, s odstupem casu? mě udělal manžel to samé letos… :cert: :cert:


Reagovat
markos 17.11.08

No pokud začal květ nabírat barvu jako listy: do zelena a pak do hněda, tak to jenom obyčejně odkvétá… nechat co nejdýl a vydržet nestříhat. Ale je jasný, že te´d už odpovídám pozdě.


Reagovat
mamina44 21.04.10

Já stříhám teď na jaře,pouze odkvetlé květy které nechávám přes zimu.Chrání nová poupata.Pěstuji v nádobě,zalévám kdy mě to zrovna napadne.Občas přihnojím.


Reagovat
jahulka 11.06.10

Já ji pěstuji úplně stejně. Také s řezem čekám, až začne rašit. Květní poupata má na koncích větví. Mám ji venku na zahradě, půdu máme kyselou, takže krásně prospívá. Jenom, když je zima tuhá jako letos, tak dost namrzne. Letos myslím nebude ani květ. :cry:


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500