Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

How to play Nerdle game


lenkalee266 13.10.22

Nerdle is an everyday math game that only slightly from Wordle by replacing letters and words with numbers and equations. The game was designed by Reddit user, TheMann0707. The game was made with Wordle in mind, and its creators have called it "Wordle for math geeks."The game presents you with 8 columns of 6 guesses where you have to guess equations daily. Just like in Wordle, you get color-coded hints for your predictions that you can use to come up with the right answer. How To Play Nerdle game

Guess NERDLE in 6 tries. After each guess, the color of the cells will change to show how close you are to your solution. Similar to Wordle, when you guess, the cells will change color to show you are right, wrong or in the wrong place. Green brick means correct quantity and in the right position. Yellow means it's in solution but out of place. If a cell turns black, it means that the cell is not in the words.


Reagovat
dordle12 30.11.22

A large gaming community is praising a really alluring game when you're looking for a nice one to play. dordle


Reagovat
Anonymni 23.01.23

As I am looking at your writing, majorsite I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.